Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció során mikor...

Az evolúció során mikor alakult ki az orgazmus? Miért alakult ki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 18:23
1 2
 11/14 Vree ***** válasza:

Én nem szeretem az ilyen felosztást, hogy ez tudatos, ez ösztönös. Van valamiféle agy, az egyik így működik a másik úgy; felesleges úgy tenni mintha a mienk egy etalon lenne egy skálán amihez az összes többi mérhető.


Hogy mikor jött létre az orgazmus és megvan e más állatokban azt szerintem nem fogjuk tudni amíg az agykutatás el nem ér egy jelentős előrelépést. De az alapvető logika egyszerűnek tűnik. Szabad akarat ide vagy oda bizonyos dolgokat (önfenntartás, szaporodás stb.) meg kell tenned hogy túlélj. Ha mondjuk sérülést okozol magadnak akkor jön a "büntetés", a fájdalom, ami a legmakacsabb emberrel is meg szokta értetni hogy "ezt ne csináld". Ha olyasmit teszel ami hasznos, akkor jutalmat kapsz. Ha eszel, tehát hozzájárulsz a túlélésedhez, akkor is endorfinok (örömöt okozó vegyületek) szabadulnak fel. Szerintem teljesen értelmesnek tűnik hogy ilyen módon legyen az ember ösztökélve a párosodásra.

2012. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad lehet, hogy nem fogok ennél többet megtudni a miértről, amíg az agykutatás el nem ér addig.
2012. máj. 5. 18:09
 13/14 anonim válasza:

A hüllőknél (eg azt hiszem a varangyoknal ) jelent meg először mert nálunk jelent meg a belső megtermékenyités , mi bioszbol most pont ezt tanultuk.

ime legyetek nekik hálások mert ha ők nem kezdik el akkor maradunk a petéknél,kokonoknál,ikráknál stb.

[link]

2012. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. máj. 13. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!