Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció során mikor...

Az evolúció során mikor alakult ki az orgazmus? Miért alakult ki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orgazmus tulajdonképpen a hajtó motor az állatoknak a tudtukon kívüli egyedfenntartásban.
2012. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyidős lehet a párzószervek megjelenésével.
2012. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezekkel nem értek egyet, mert csak néhány fajnak van orgazmusa, így nem lehet a párzószervekkel egyidős.
2012. máj. 4. 20:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól pedig azt kérdezem, hogy szaporodnának azok a fajok, ha nem lenne nekik?
2012. máj. 4. 20:22
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Egy egyszerűbb fajnak elég ösztönből csinálnia. Szerinted például a legyek olyan sokat gondolkoznak egy ilyen előtt?

Bonyolultabb, intelligensebb lényeknél a sima ösztönök nem működnek. Az ilyen, mint a fajfenntartás, ha nem lenne élvezetes, akkor átgondolnánk és megkérdeznénk magunktól: Miért környékezem én meg azt a bigét? Mert nekem belülről valami azt súgja? És az nekem miért jó? Á inkább csinálok valami mást.

2012. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van a dolgokkal kapcsolatban és én tettem fel rosszul a kérdést. Az orgazmusra, mint szexuális örömre gondoltam. Bocsi a hibáért és köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 4. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis szexuális örömszerzés, női orgazmus? (Általában ez nem jellemző.) Nagyjából a szex örömszerző "funkciójának" megjelenésével esik egye (az agressziócsökkentés nem lényeges ebből a szempontból). Ember, bonobó (mindkettőnél van "szemtől szembe" póz is), talán delfin, de ugyebár azért őket nem akarjuk az emberszabásúakhoz sorolni, így ez polifiletikus csoportnak tűnik. A nem recens fajok között nem tudni, feltehetően azért az emberfélékre jellemző lehetett.

A szex örömszerző funkciója összefügg a monogámiával és a speciális csoportstruktúrával meg a rejtett női ösztrusszal, de nehéz kérdés, "mi volt előbb". Ez olyan tyúk-tojás probléma lehet, kölcsönös egymásrahatás, erősítés stb.

2012. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi, már ezt is tudom. Van egy olyan érzésem, hogy neked van valami közöd a biológiához.
2012. máj. 4. 22:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Kár keresni egy konkrét időpontot egy folyamatra, amely folytonosan fejlődik. Ha találnál, az azt jelentené, hogy az élet fejlődésében szakadás (ugrás) állt be.


A szexuális tevékenységnek kétféle állapota van. Ösztönös és tudatos. Tudata kizárólag az embernek van, akkor is, ha sok más faj mutat tudatszerű reakciókat (itt tettünk bele a fejlődésbe egy szakadást - lehet, hogy önnön nagyságunktól eltelve). Orgazmusról kizárólag a tudattal rendelkező embernél beszélhetünk, és ez egy hosszú fejlődési folyamaton ment, megy keresztül, az egyszerűtől a bonyolult felé.

2012. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nincs tudata az állatoknak (kivéve az embert)? Pl. a bonobó örömszerzés miatt is él szexuális életet. Nyilván tudatosan csinálja.
2012. máj. 5. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!