Ha az univerzum folyamatosan tágul, és minden mindentől távolodik, akkor a bolygók mért nem távolodnak el egymástól?
Távolodnak - csak éppen annyira lassan, hogy ez a hatás nem érzékelhető.
Az univerzum tágulását ne 2D-ben képzeld el, hanem 3D-ben. Vagy a tágulás nem úgy néz ki, mintha egy lufit húznál szét (vagyis, úgy, csak egy 3D-s gumiszövettel).
Miközben tágul az univerzum, minden egyre távolabb kerül egymástól. De úgy, hogy minél messzebb van két pont egymástól, annál gyorsabban távolodnak :)
Tehát az Androméda galaxis sokkal gyorsabban távolodik tőlünk, mint a Hold (ha eltekintünk az egyéb mozgásuktól.)
Sőt, igazából tested minden atomja távolodik egymástól, de ez végképp olyan kicsi távolodás, hogy azt elképzelni is nehéz, de létező folyamat. Bár más téma, hogy a tested atomjai közötti gravitáció semlegesíti is ezt a hatást :)
"Sőt, igazából tested minden atomja távolodik egymástól"
WTF???
Az univerzum tágulását egy erő okozza. Ha 2 bolygó, csillag, bármi között a gravitációs erő nagyobb mint az univerzum tágulását okozó erő, akkor azok nem távolodnak, hanem közelednek egymáshoz!
Rengeteg olyan égitest van, amik közelednek egymáshoz, bolygók amik a csillagukba zuhannak, csillagok amik fekete lyukakba, stb.
"Kiegészíteném az utolsót, hogy bár az a két objektum egymáshoz képest közeledik, de a képzeletbeli középponthoz képest továbbra is távolodnak."
Ezt kifejtenéd?
Ha pl 2 bolygó közeledik egymáshoz, akkor mi az hogy "a képzeletbeli középponthoz képest továbbra is távolodnak"?
Van köztük tegyük fel 4 fényév, akkor a középpontjuk a kettő között 2 fényévre van. Ehhez a ponthoz mind 2 bolygó közeledik, ha távolodnának akkor soha nem ütköznének egymásba. Maga a tér tágul, de a kettő közti ponthoz a bolygók közeledni fognak.
Nincs így??
A Hold távolodik a Földtől, a Föld meg Naptól.
Attól hogy neked erről fogalmad nincs még így van.
"Ha az univerzum folyamatosan tágul, és minden mindentől távolodik"
Itt a hiba. Ez nem igy van. A galaxishalmazok tavolodnak egymastol. En meg pl. kozeledek mindjart a hutoszekrenyhez.
ma 01:11
Amire nincs bizonyíték arra ritkán adnak Nobel díjat.
"A 2011-es fizikai Nobel-díjat felerészben az amerikai Saul Perlmutter, felerészben pedig megosztva a szintén amerikai Adam G. Riess és az amerikai-ausztrál Brian P. Schmidt kapta a távoli szupernóvákkal kapcsolatos kutatási eredményeikért. Nekik köszönhető az a felismerés, hogy az univerzum gyorsulva tágul."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!