Mi a véleményetek a holografikus univerzum elméletéről?
Rákerestem a neten. Süket duma az egész. Kicsit olyan, mint a posztmodern filozófia, a new-age agymenés, meg a többi vallás.
Gondolom a vonzereje is abban rejlik, hogy bár lehet róla tudálékosan dumálni, nem kell (és nem lehet) megérteni. Hiszen nincs benne semmilyen matematikai képlettel felírható összefüggés, amit minden - matek és fizika terén- tehetségtelen ember utál.
Én inkább ezt a könyvet ajánlom:
Alan Sokal-Jean Bricmont: Intellektuális Imposztorok
esetleg Benzce Gyula cikkét: Posztmodern Panoptikum.
Érdekes gondolat hogy az agyunk mint holografikus folyamatot hozza létre az általunk érzékelt valóságot, és hogy az univerzum legkisebb szegmense is tartalmazza az egészet, mint ahogy a hologram is teszi.
"Rákerestem a neten. Süket duma az egész. Kicsit olyan, mint a posztmodern filozófia, a new-age agymenés, meg a többi vallás."
Attól, hogy te képtelen vagy felfogni a lényegét, még nem jelenti azt, hogy "süket duma" lenne az egész. Tudod ennyi erővel a legtöbb természettudomány is csak mind "süket duma" lenne, hiszen az emberek többsége teljesen hülye ezekhez a dolgokhoz. Amúgy meg gondolom mennyire képben lehetsz egyetlen "netes rákeresés" után...
"Gondolom a vonzereje is abban rejlik, hogy bár lehet róla tudálékosan dumálni, nem kell (és nem lehet) megérteni. Hiszen nincs benne semmilyen matematikai képlettel felírható összefüggés, amit minden - matek és fizika terén- tehetségtelen ember utál."
Egyrészt egy feltételezésből kiindulva (hiszen az egészről jóformán semmit sem tudsz) eljutsz odáig, hogy ezt az elméletet nem kell, és nem lehet megérteni. Namost ilyet kizárólag akkor állíthatnál, ha már teljes egészében értenéd, miről van szó, viszont éppen te állítod, hogy ezt lehetetlen megérteni. Szóval ez egy hatalmas ellentmondás. A második mondatban azt állítod hogy az elmélet nem tartalmaz semmilyen matematikai, vagy fizikai eredményt: ez szintén hatalmas tévedés, amit nem követtél volna el, ha csak egyszer is kezedbe veszed a könyvet, és az ott megemlített tucatnyi tudós ezzel kapcsolatos eredményeit megvizsgálod. De hogy kicsit konkrétabb legyek: vegyük például a Fourier-transzformációt. Az elmélet szerint ezen az elven működnek az érzékszerveink. Nyugodtan "keress rá a neten".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!