Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » BIOSZ: Melyik a hamis? Részlet...

BIOSZ: Melyik a hamis? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A. A terhesség korai időszakában a külső magzatburok bolyhai kétrétegű sejtsorból állnak.

B. A kétrétegű sejtsor a külső magzatburok bolyhain a terhesség végéig megmarad.

C. A mezoderma kialakulása csak az ektoderma és az entoderma kifejlődése után történhet.

D. A gamonok irányítják a spermiumok mozgását.


2011. nov. 4. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Én lemaradhattam a biológiában, mert fogalmam sincs, mik azok a gamonok (a spermiumok mozgását sok minden irányítja, de gamonok... a Google valami WOW-os profilt dobott ki erre), szóval ezt én tippre hamisnak mondom. A C az igaz, de persze a fogalmakkal lehetne játszani, de tekintsük igaznak.

Az A és a B izé... chorionbolyhok felépítése... éppenséggel... persze ezen lehet vitatkozni, hogy azok az állítások igazak vagy sem, mivel magzatoldalról syntitiotrophoblast, ami tekinthető egyrétegű sejtsornak... Mindegy, legyenek igazak. Akkor mondjuk, hogy a D biztosan hamis, a C biztosan igaz, az első kettőben meg nem vagyok biztos, de legyen igaz.

2011. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!