Ha az álmok csupán az agyunk alvás közben végzett "szortírozó-tevékenységének" mellékes velejárói, akkor egyes álmok vagy álom-részletek miért tűnnek olyan "kidolgozottak", és ezek sokszor miért rögzülnek és ismétlődnek?
Pl. nyilván ti is voltatok már úgy, hogy felébredtetek egy álomból, amiben egy adott ponton értek véget a történések, és később (napokkal, hetekkel, vagy akár hónapokkal) ugyanezt álmodtátok, ám ezúttal folytatódott a korábban félbeszakadt álombéli esemény. Mintha egy filmet nézne az ember újra az elejétől, amit egyszer már elkezdett, de korábban valami miatt félbehagyott.
Vagy pl. miért építi fel az agyunk annak a helynek (pl. városnak) a torz, szürrealista álombéli képét, ahol a valóságban élünk, és teszi ezt úgy, hogy mindig újabb és újabb részleteket "enged" ebből megmutatni, miközben a már látott részletek is rendre újra előkerülnek?
És még sorolhatnám a példákat...
Magyarán ha az álmok csak zagyva képek, akkor miért tűnnek néha mégis olyan precízen és aprólékosan kidolgozottnak, és miért nem felejtjük el az _összeset_, mikor felébredünk?
Az álmokról könyvtárnyi elmélet van, de a közelében sem vagyunk még a pontos megértésüknek.
"Vagy pl. miért építi fel az agyunk annak a helynek (pl. városnak) a torz, szürrealista álombéli képét, ahol a valóságban élünk, és teszi ezt úgy, hogy mindig újabb és újabb részleteket "enged" ebből megmutatni, miközben a már látott részletek is rendre újra előkerülnek?"
Ha megfigyeled, ezek a fajta álmok akkor a leggyakoribbak, amikor nagyon sokat alszol, vagy visszaalszol. Tehát ezek "luxus" álmok. Amiket normál alvásidőben álmodsz, azok vagy zavarosak, vagy napi problémákhoz kapcsolódnak. Ezeknek a városos, sci-fi, fantasy stb. álmoknak lehet, hogy nincs is funkciója, csak úgy jönnek.
Pl. általában az irányítható álmok is a túl hosszú alváskor vagy a délutáni szundításokkor jönnek elő, azok meg végképp nem tűnnek hasznosnak, csak nagyon fejlett játéknak.
Azért tűnik úgy, mert nemcsak az a világ létezik amiben mi élünk. Persze ez nem azt jelenti, hogy az a világ létezik, amit álmodban észlelsz. Amire utalok, az azt jelenti, hogy az anyagi világon túl van egy olyan világ is, amire jobban rálátsz egy másik állapotodban.
Az álmok leggyakrabban feldolgozzák a veled történteket. De ritkábban az is előfordul, hogy megjósolnak veled kapcsolatos eseményeket. Ezekre vagy emlékszel vagy nem, de mikor belekerülsz abba a szituációba, amiről az álmod szólt, segíthet neked, hogy akár akaratlanul is a megfelelő döntést hozd meg.
Az én saját szubjektív véleményem, hogy amikor álmodunk, az nemcsak ránk van hatással. Az álom egy kapcsolat is egyben. A veled történtekről, mindent amit éreztél, gondoltál, tapasztaltál, minden információ ilyenkor átmegy arra a másik világra. Nincs sem bűn, sem jótett, amit letagadhatnál, minden átmegy rólad.
"ugyanezt álmodtátok, ám ezúttal folytatódott a korábban félbeszakadt álombéli esemény"
Mert akkor jutott el az agyad odáig, hogy azt a részt is fel tudja dolgozni.
"Vagy pl. miért építi fel az agyunk annak a helynek (pl. városnak) a torz, szürrealista álombéli képét, ahol a valóságban élünk, és teszi ezt úgy, hogy mindig újabb és újabb részleteket "enged" ebből megmutatni, miközben a már látott részletek is rendre újra előkerülnek?"
Mert ez is az életed része, és ezt is fel kell dolgoznia.
"Magyarán ha az álmok csak zagyva képek"
EZT KI MONDTA???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!