Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy a hőmérőzés...

Létezik, hogy a hőmérőzés hamis eredményt mutat nálam? Érdemes ma megpróbálni? Részletek alább.

Figyelt kérdés

2 napja csütörtök délután 20 mm-es volt a tüszőm, a doki szerint kb. másnap (azaz tegnap kellett volna) megreped. A gond az, hogy a hét elején volt petevezeték-átjárhatóságim (ultrahangos), és pár napig még nem tanácsolták utána az együttlétet.

Ma viszont a hőm még mindig 36,5 °C, tehát alaphő: nem ment sem le, sem fel már napok óta. Ebből azt gondolom, a tüsző még nem repedt meg. Vagy a tüszőrepedés után mozdulna csak el a hő? Az is lehet, hogy a doki mondta rosszul a várható tüszőrepedés időpontját, bár a 20 mm tüsző már elég nagy... Nem tudom. Ha a keddi átjárhatósági után ma megpróbálkoznánk,a hőmérsékletem alapján van még esélyünk, anélkül, hogy az átjárhatósági utáni 4. napi együttlét egészségügyi gondot okozna nálam?

Napok óta tojásfehérjés váladékom van, tegnap pedig erős ovufájdalmam volt bal oldalon, ott van a szép nagy tüsző is... :-) Ráadásul az elmúlt mensi óta nem lehettünk együtt az átjárhatósági miatt, már a falat kaparom... :-)


[link]


2009. dec. 12. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan tüszőm, ami 25 mm-en repedt meg, uh még van időd.. nem volt még ovud tuti, mert nem megy fel a hőd, szerintem holnap reggel jó lenne próbálkozni. A tüszőrepi akkor történik meg hajnalban, ha felmegy a hő. És a tojásfehérjés folyás is előjel, nekem is ovu előtt 3-4 napig van ez,, onnan tudom, hogy közeledik.
2009. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Az átjárhatósági előtt a doki azt mondta, hogy pár napig ne legyünk utána együtt, majd elhangzott olyan is a szájából, hogy kb. 1 hét. (Mert megsértették a méhnyakat, nehogy gond legyen.)

Ma 4. napja végezték a beavatkozást, semmi gond, már barna folyásom sincs. Nem lehet már gond, ha együtt leszünk, ugye?

2009. dec. 12. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
ha az előző ciklusodból indulok ki, akkor 17.nap körül lesz ovuláció. nálam a hőemelkedés és ovuláció nem esik egybe, a megemelkedett hőmérséklet 2.napján van ovu. és én vagyok az a ritka kivétel is, aki terhesség fennállása nélkül is szép trifázisos görbét tud produkálni majdnem minden hónapban.
2009. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]


Talán ma reggel megindult felfelé "gyalogolni" előzetes hőmérsékletesés nélkül. A tojásfehérje megszűnt, illetve ma már nem tapasztaltam. Szombaton és tegnap végre bepótoltuk az egymástól való "eltiltást". :-)

Még jókor, ugye?

2009. dec. 14. 20:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Eddig jól alakul. Csak menjen feljebb holnap reggel és maradjon is ott. :)
2009. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát... nézd meg az én görbén szinte ugyanolyan mint a tiéd. :-) Kíváncsi vagyok mi lesz ebből. Csak ma reggel ment fel a hőm. És péntekre nem várom.


[link]

2009. dec. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hő csak a tüszőrepedés UTÁN mozdul el felfelé.


Tüszőrepedés után a visszamaradó tüsző azonnal progeszteron hormont kezd el termelni, ez a hormon nyomja fel a hőt. Tehát a tüszőrepedés legbiztosabb jele, hogy felmegy a hő. Ha még nem ment fel, akkor még nem volt tüszőrepedés.


A tojásfehérjés váladék hosszabb ideig szokott lenni, a tüszőrepedés általában a legutolsó ilyen napon van, vagy az az utáni napon, amikor már kicsit krémesebb a váladék, nem annyira tojcsis.

2009. dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]


Hát, ez vagyok ma. Furcsa, hogy nem esett a hőmérsékletem előtte, és az, hogy nem ugrik nagyot, lehet, hogy sárgatesthormon-elégtelenségre utal...?

Az előző hónapban is kb. 5-6 napig éppen csak megemelkedett, majd hirtelen ugrott egy nagyot, mégpedig így: [link]

(Bár én azt hittem, hogy esetleg beágyazódás indul, azért ugrott, ráadásul egymás után volt szellemcsíkos és időn túli halvány kétcsíkos tesztem...)

Na, de ez van. Szerintetek?

2009. dec. 16. 16:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, ez miért van így, de nekem is mindig ilyen a gorbém, hogy amikor pozi az ovuteszt, szépen lemegy a hő, de utána csak lépcsőzetesen megy felfelé, így sosem tudom mikor van a tüszőrepedés.
2009. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudod, azt hiszem, a dolog pozitív oldalát kell nézni: van tüszőrepedés.

A dokim reakciója nagyon tetszett, mikor először nézte. Felkiáltott, hogy "Milyen gyönyörű 20 mm a tüsző!" És hogy ő ennek mindig mennyire örül. Milyen sokan vannak, akiknek gyógyszerrel sincs... :-(

2009. dec. 16. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!