Elképzelhetőnek tartjátok, hogy kifejlődött már az értelmes élet a földön, csak kipusztult?
Láttam egy filmet arról, hogy mi maradna fenn az emberi civilizációból ha az ember eltűnne a Földről, és 500 ezer év alatt a legmonumentálisabb alkotások is elporladnának, elmálnának, példaként az amerikai Mount Rushmore-i sziklába faragott elnökarcokat említették. Tehát egymillió év múlva hírünk-hamvunk sem maradna.
A földtörténetben pedig öt hatalmas fajkihalás volt, és most van kialakulóban a legújabb, az emberi civilizáció talán önmagát is pusztításba döntő túlszaporodásával.
Eddig úgy tűnik, ha volt is fejlett civilizáció már a Földön, a Holdra nem jutott el. Legalábbis maradandó alkotást nem hagyott a Hold évmilliókig változatlan világában. Tehát minket nem fejlődhetett túl.
Mégis, hiányolom az idegen inteligenciák kutatásának azt az ágát, amely azt vizsgálná, hogy a földön melyik volt az eddig kialakult, és már kihalt legfejlettebb életforma. Hiszen önmagában nem elég az élet lehetőségét megtalálálni egy bolygón, arra is tudni kellene a választ, hogy mekkora a valószínűsége az értelmes élet kialakulásának, evidencia-e az élet jelenléte esetén az értelmes fajok megjelenése.
A földi - egyetlen vizsgálható - példa persze azt sejteti, hogy igen. De akkor miért nem alakulhatott ki korábban, ha évmilliók távlatából az emberi civilizáció is csak annyi nyomot hagyna, hogy volt egy 6. nagy fajkihalás. Mit gondoltok?
én úgy vélem,hogy lehetséges mégpedig azért mert az értelmes földi élet nem a 20.-21.századot jelenti.Az ókori ember is értelmes volt.Nem hiszem,sok olajkutat hozott volna létre és a bányászata sem volt aza kimondotan fejlett technologiával ellátott szakma.
és ez az ipari forradalomig így volt,addig olaj nélkül is eldöcögött az emberiség,és a majom szintjén már rég tul lépett.
ha nem volt elég nagy az agytérfogata arra az is prima megoldás,hogy lehet hogy ők picik voltak mint a hobbitok.
A gyerekek is értelmesek még sincs akkor agyuk mint nekünk.
én úgy vélem,hogy lehetséges mégpedig azért mert az értelmes földi élet nem a 20.-21.századot jelenti.Az ókori ember is értelmes volt.Nem hiszem,sok olajkutat hozott volna létre és a bányászata sem volt aza kimondotan fejlett technologiával ellátott szakma.
és ez az ipari forradalomig így volt,addig olaj nélkül is eldöcögött az emberiség,és a majom szintjén már rég tul lépett.
ha nem volt elég nagy az agytérfogata arra az is prima megoldás,hogy lehet hogy ők picik voltak mint a hobbitok.
A gyerekek is értelmesek még sincs akkor agyuk mint nekünk.
A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 14:54
Igen, jogos az észrevétel, a korai emberi civilizációk is értelmesek voltak, de valójában a kérdésfeltevésem az ember előtti értelmes lényre vonatkozott. Mégis elgondolkodtató a hozzászólás. Lehetnek értelmes, civilziált társadalmak nem a mai ember szintjén is. És elképzelhető, hogy nem jutnak el a bolygó átalakításának arra a fokára, amire az ember eljutott, mégis kipusztulnak.
Így a bolygó erőforrásainak nem azt a szintjét élik túl, mint mi, hanem mondjuk egy korábbi civilizációét.
Például hogyan járt Nagy-Brittania, és a Velencei fennhatóság alatt álló Dalmácia a hjóhadak megépítésével: kopár sziklák lettek a dús erdőkból, a talaj meg lepusztult. A talajerózió most is megfigyelhető az erdélyi túlzott fakitermelésnél például, aminek a mostani hatalmas árvizeinket köszönjük.
Megfigyelhetők olyan, szűk területeket érintő fajkihalások, ahol az adott faj a tápanyagforrásának túlzott felélésével hatalmasra duzzadt, majd amikor fölélte a lassan újratermelődő tápanyagot elpusztult. Például lovak szabadultak el egy szigeten, és a mohákat legelve jelentősen túlszaporodtak, amíg volt moha, de amikor megették az összes mohát, annak a lassú újratermelődése miatt egyszerre kipusztult az egész populáció.
Tehát mi van akkor, ha egy korábbi fejlett fajból kinövő civilizáció mondjuk csak az ókori Róma fejlettségi szintjére jutott el, de a fejlődésének alapját jelentő nyersanyagokat túlélte, és ezért pusztult el. Hogyan találhatnánk meg őket. Ez magyarázatot adhatna arra, hogy miért nem láttuk a Holdon értelmes lénynek a nyomát, hiszen az értelmes, civilizációval rendelkező lény kipusztulhatott a mi fejlettségi szintünknek az elérése előtt is.
Mit gondoltok, ha létrejött, milyen fejlettségi szintre juthatott el az embert megelőző értelmes lényből kifejlődő civilizáció, és mi okozhatta a kipusztulását?
Érdekes kérdés, de szerintem is hagyott volna nyomot egy nálunk fejlettebb civilizáció, ha másban nem akkor a fosszílis anyagok bányászatában, ahogy írták előttem.
Egyébként szerintem a mai fogyasztói társadalmunk fogja jelenteni a végzetünket is, mert hosszútávon nem fenntartható. Az hogy mennyire fogunk tudni változtatni, a továbbfejlődésünk kulcsa.
Jólvan, jólvan, ha azt mondom, hogy volt okos dínó, akkor abbahagyod az írkálást?
Komolyan, többet írsz, mint a válaszolók, pedig ők sokan vannak.
Kérdező Te beteg vagy. Ne haragudj meg, de teljesen esélytelen a dolog. Már csak azért is, mert teljesen más életfeltételek voltak korábban a Földön. Ahhoz, hogy kialakulhasson az értelmes élet, megfelelő Co2 szint, levegő összetétel, tápanyag, és még sok egyéb más kellett. Szóval biológiai akadályai voltak annak, hogy kialakuljon egy értelmes faj. A Föld korai szakaszában a maitól eltérő feltételek voltak, ezért alakultak ki a dinoszauruszok, mivel nekik volt kedvező a környezet, az ő evolúciójukat segítette. Aztán jött a nagy kavics, és buuum, minden megváltozott. Ők kihaltak, változtak a feltételek, amik az emberszabásúak evolúcióját segítette... Majd ha megint történik valami globális szintű katasztrófa, ami megváltoztatja a Föld légkörét, akkor valószínűleg megint más fajok kialakulását fogja előidézni, és elősegíteni.
Nem aludtam 3 napja, szóval kicsit zavaros lett, és nem túl szakértői, de ha nagyon kíváncsi vagy rá, akkor utána olvasol.
Utolsó!
Hol van az kőbe vésve, hogy csak a mai környezeti körülmények (CO2 szint, sugárzások, hőmérséklet, stb) között jöhet létre az életből értelmes élet? Életet is találtak már a legmeglepőbb helyeken, és formákban, ha a környezet adott, akár ezekből is alakulhat ki értelmes lény, egy másik evolúciós úton mint a miénk.
Azt állítani, hogy ezeket a folyamatokat ismerjük minden részletében kicsit nagyképű dolog.
08_07 14:54 vagyok
Valóban nem vontkoztattamel a jelenlegi életformáktól eléggé.
Lehet,hogy az előző értelmes földi életforma a:értelmes gázok voltak,csak belélegzték őket a primitív életformák és így kipusztultak.vagy éghetők voltak és egyszercsak elégtek vagy akármi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!