Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hisztek az evolúcióban?

Hisztek az evolúcióban?

Figyelt kérdés

Ha igaz az evolúció, akkor miért állt le az átalakulás? Akkor a több ezer éves emberi feljegyzésekben miért nem lehet látni átalakulásokat?Miért nincsenek ma is köztes fajok?Például majom, aki már nem mászik fára, vagy egy fejletlenebb állat, akinek mondjuk fejlődik a szervezete.

Őszintén szólva én nem hiszek benne, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2009. márc. 24. 17:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/329 anonim ***** válasza:
100%

(Kicsit OFF:


Kedves kérdező! A magam és mások nevében elnézést kérek az első pár válaszért. A háttér annyi, hogy járt itt egy ember, aki evolúciós kérdéseket tett fel. Pár biológus megpróbálta - én is - elmagyarázni neki a dolgokat ahogyan mi látjuk. A vége felé az illető, akire egyébként zsozso-ként utalnak a többiek, mert ilyen néven kaptunk tőle személyes emileket is, szóval egy kicsit begőzölt, és egymás után nyitotta a kérdéseket, amire közülönk is többen túlhevülten válaszoltak.

Az elején azt hittük, hogy ez az ő újabb kérdése, ezért kaptál olyan választ, ami láthatólag egy korábbi párbeszéd folytatása meg ilyesmi.


Az eredeti kérdés itt van:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Még egyszer elnézést. ON)

2009. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/329 anonim válasza:
97%

Szerintem az evolúció, teljesen megállja a helyét.

Az átalakulás nem állt le, csak az esetek nagy többségében annyira lassú, hogy azt az egyes ember nem képes érzékelni, a régebbi feljegyzések pedig még nem olyan pontosak, hogy alapot jelentsenek egy vizsgálathoz.

Persze van gyorsabb változás is. Tessék csak gondolni a baktériumok rezisztenciájának kialakulására, vagy egy másik iskolapélda a DDT rezisztens szúnyogok, és még lehetne sorolni.

Hogy miért nem lehet látni köztes fajokat? Egyrészt lehet, ott van például a Bojtosúszójú hal. Az már más kérdés miért látni ilyen keveset. Azért mert az evolúció nagyrészt egy irányba tart. Mindig az adott környezeti feltételeknek megfelelő, ahhoz legjobban alkalmazkodó fajok maradnak fent. A jelenlegi ökoszisztéma pedig elég állandó (egyenlőre) hogy drasztikus változásokra ne kerüljön sor.

Egyébként pedig mindenki abban hisz amiben akar. Az már az egyén döntése, hogy utána néz e a dolgoknak, vagy egyszerűen elfogadja amit anyuka, a TV, a biosztanár, vagy éppen a hittantanár mond :)

2009. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/329 anonim ***** válasza:
97%

Azt írtad, hogy a több ezer éves emberi feljegyzésekben nem lehet átalakulásokat látni.

Hát azért ne, mert itt nem pár ezer hanem minimum több tízezer és százezet évek alatt lehet változásokat megfigyelni.

Ahogy annak idején tanultuk, a Krisztus korabeli emberek már pont úgy néztek ki és működtek biológiailag, mint mi.

Az már más kérdés, hogy pl. sokak szerint egyértelműen kimutatható például az, hogy az intelligenciánk ugrásszerűen nő, köszönhetően annak az utolsó kb 100 évnek amialatt az embereknek közvetített információ több mint ezerszeresére nőtt.

Vagy pl. bizonyítottan az átlagmagasság is is jóval nagyobb mint 100 évvel ezelőtt.

Plusz az embereknek egyre kevesebb szőr fedi a testét stb.

Ebben a 3 példában saját magamat cáfoltam meg ugyan, de azt továbbra is fenntartom, hogy jelentős átalakuláshoz (úszóhártya a lábujjaink/kézujjaink között) több tízezer év kell.

2009. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/329 anonim ***** válasza:
96%

"Az már más kérdés, hogy pl. sokak szerint egyértelműen kimutatható például az, hogy az intelligenciánk ugrásszerűen nő, köszönhetően annak az utolsó kb 100 évnek amialatt az embereknek közvetített információ több mint ezerszeresére nőtt."


A velünk született intelligenciánk növekedése nem kimutatható. Az ókori ember éppúgy képes volt tanulásra, mint mi, csak épp nem voltak (olyan mennyiségben) könyvei. Vagyis az intelligencia (illetve a tanultság) nem genetikai kérdés, így nem tárgya az evolúciónak.



"Vagy pl. bizonyítottan az átlagmagasság is is jóval nagyobb mint 100 évvel ezelőtt."


Az átlagmagasság növekedése szintén nem evolúciós kérdés. Az egyébként akcelerációnak nevezett folyamat (magasság növekedése, ivarérés gyorsulása stb) sokkal inkább életmódi okokkal függ össze (több kaja, jobb fűtés, több növejedési hormon a kajában), és valójában arról van szó, hogy a testben rejlő tartalékokat a mai életmódunk jobban ki tudja hozni belőlünk. Ez sem genetikai kérdés.


"Plusz az embereknek egyre kevesebb szőr fedi a testét"


Ezt miből veszed? Nem sok 10000 év feletti emberi emlékünk van, de pl 3-4000 éves görög szobrok nem szőrösebbek, mint mi. Nagyanyáink sem voltak szőrösebbek, de ha annak tűnnek egy-egy képen, az az epilálás hiányából ered, nem genetikai kérdés.


Egyébként kit vegyünk alapul? Őt? [link]


Vagy őt? [link]

2009. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/329 anonim ***** válasza:
97%
De miért szűkítitek le az egészet az emberre? Nem csak belőle áll az élővilág. Hogy Zsozsó állandóan a majomembereket kezdte meg végezte - az egy dolog. De vegyetek alapul más fajokat. Például a medvéknél, mert ez nagyon látványos dolog. Noha még ugyanazon faj alfajai, létezik európai barnamedve és grizzly. Az teljesen nyilvánvaló, hogy az ősük ugyanaz volt, ugyanis valamikor a negyedkor folyamán hosszú ideig volt kapcsolat Európa és Amerika között. Aztán a kapcsolat megszűnt és a két faj elszigetelődött egymástól. Mi történt? Napjainkra a két alfaj fenotipikusan erősen különbözik egymástól. Teljesen nyilvánvaló, hogy valamilyen változáson átment mindkét alfaj, nagy valószínűséggel az ősökhöz képest mindkettő változott. De a környezeti tényezők hatására a változás nem egyformán ment végbe. Mi ez ha nem bizonyítása annak, hogy a fajok fejlődnek? És hogy kölünböző környezeti viszonyok között különbözőképpen?
2009. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/329 anonim ***** válasza:
96%
Bocsánat, két populáció szigetelődött el egymástól... elnéztem...
2009. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/329 anonim ***** válasza:
11%
Az evolúció fajok rendszerét létrehozó erejében nem hiszek, mert nincs rá meggyőző tapasztalat. Az elképzelés logikus, de csak "emberi léptéken" túli lehetőséget tud felkínálni válaszul, tehát elfogadása világnézeti elkötelezettségből eredő hiten és nem tudományos bizonyítékon alapul. A hasonlóság oka, eredete lehet más is, mint egy feltételezett közös ős, tehát nem egyedülálló tudományos hipotézis.
2009. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/329 anonim ***** válasza:
97%

"A hasonlóság oka, eredete lehet más is, mint egy feltételezett közös ős, tehát nem egyedülálló tudományos hipotézis."


Mi más lehet a hasonlóság oka? Isten ilyennek teremtette? Feltennék egy érdekes kérdést: Éltek -e valaha dinoszauruszok? Mert ugye az, hogy megvannak a kövületeik, a te gondolkodásod szerint nem bizonyítja a létüket, hiszen más ok is elképzelhető. Akár Isten megteremthette csak a kövületeket is, nem?

2009. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/329 anonim ***** válasza:
32%

Micsoda marhaságokat írtok !

Evolúció nincs,csak azok az élőlények amelyeket Chuck Norris életben hagyott.

2009. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/329 anonim ***** válasza:
83%
honnan veszed h nem látezik valahol olyan majom aki már nem mászik fára? mekkora ez a föld és mekkora olyan terület van amit még fel sem fedeztek.. azt h még nem láttad nem azt jelenti h nem létezik
2009. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!