Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nőknek miért két melle van,...

A nőknek miért két melle van, miért nem csak egy?

Figyelt kérdés
Evolúciós szempontból felesleges, hiszen ritkán szoptatnak egyszerre két csecsemőt.

ma 09:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
1%

A legvalószínűbb elméletnek azt látom, hogy nem a csecsemő miatt alakultak ki a mellek, mert annak gondozásához elegendő jóval kisebb emlő is, amin a bimbó a hangsúlyos.


A mellek kialakulása a szexuális szelekció következménye lehet. Azért van két szemünk, hogy jobban lássunk, tehát azért lehet két mell is, mert kettő vonzóbb, mint egy.

ma 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

Az evolúció amúgy nem igazán érdeklődik a felesleges dolgokkal, csak akkor, ha az hátrányos.

A kétoldali szimmetriát viszont nagyon szereti.


Amúgy hasznos, mert annyira nem ritka az iker-szülés, de legfőképpen ha az egyik begyullad, akkor ott a másik. Egy mellel sokkal nagyobb lenne az esélye annak, hogy éhen marad az utód.

ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
4%

Feleslegesen pontoztátok le az #1-es válaszomat, mert amit elmondtam, annak igenis van tudományos alapja:


"Ezek után nem meglepő az az állítás, miszerint a női mell elsődleges funkciója nem az utódok táplálása: ahhoz „elegendőek lennének” az emberszabású rokonaink nőstényeinek sokkal kevésbé látványos emlői – azok szintén alkalmasak az utódok táplálására. A domború női mellek igazi funkciója valójában a partnerkeresésben jelentkezik, és emiatt több mint valószínű, hogy a nemi szelekció révén fejlődtek ki. Ezt megerősíti az a tény is, hogy a nőknél a mellek mérete független azok tejtermelésétől és fontos szerepük van a férfiakért egymás között folyó versengésükben."


Forrás: [link]

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb emlősnek kétszer annyi emlője van, mint ahány utódja egy átlagos terhességnél és szülésnél, így ha történik valami baj, akkor ott lesz a tartalék emlő(k), hogy ugyanúgy tudjon szoptatni.

A termeszetben amúgy is gyakori a kétoldali szimmetria.

ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
#3 Ez arra ad magyarázatot, hogy miért van a többi állathoz képest hatalmas nagy emlőnk. Nem arra, hogy miért van 2 db és nem csak 1.
ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
30%
Vagy nullát, ahogy itt a jellemző. XD
ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
6%

#7


Mivel a nőknél a mellek elsődleges funkciója NEM az utódgondozás, hanem a párkeresés - igen, így van akkor is, ha a feministák inkább áltudományba merülnek, mint elismerjék az igazságot!!! - ezért a számuk már adja magát. Ugyanazért van 2 mell, amiétt 2 kezünk, két fülünk stb. Mert 2 jobban betölti a funcióját, mint 1.

ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
21%

3# érdekes nekem befelé nőttek a melleim, mégis versengtek értem a pasik valamiért. Egyből teherbe is estem, simán születtek a gyerekek sorban és minden gond nélkül tudtam szoptatni őket. Olyan óriási duzzadt cicijeim lettek, ment is még a lefolyóba is jutott tej, annyi termelődött.

Ezzel szemben egy nőismerősöm alig talált valakit aki felcsinálná, mire nagy nehezen szült több gyereket akik már szüléskor meghaltak volna de hála az orvostudománynak meglettek viszont egyiket sem tudta szoptatni mind tápszeresek voltak a kezdetektől.

Most akkor mi alapján választották a férfiak ezt a kér nőt?

Teljes bukta az állításod.

ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
92%
És a férfiaknak miért van mellbimbója? Ráadásul kettő?
ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
14%

#10


Nem az én állításom bukta, hanem neked vannak hiányosságaid a biológiából, ráadásul úgy tűnik, érzelmi alapon beszélsz tudományos dolgokról. Kb. ugyanazt a logikát alkalmazod, mint egy kreacionista, aki cáfolni akarja az evolúciót.

Egyedi esetből indulsz ki, amit teljesen önkényesen értelmezel.


Barátom, az ember azért néz ki úgy ahogy, mert a természetes és szexuális/nemi szelekció formálta.

És nem ez csak az emberre igaz, hanem az állatvilágra is: A pávakakast a faroktolla kifejezetten zavarja a túlélésben, ám tudjuk, hogy fontos szerepe van a nemi szelekcióban.

ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!