Hány foknál szokás fűtést bekapcsolni és télikabátot kezdeni hordani, ill. elrakni a fűtést és a télikabátot is?
Nem tudom, mi a jó kategória a kérdésemnek, mert engem most az átlag, általános szokás érdekel.
Nem Magyarországon élek, és mindig nevetek azon, amikor egyesek már az első hűvösebb szellőre előveszik a téli sáljukat vagy sapkájukat, illetve azt tudom, hogy sok helyen központilag kapcsolják be a fűtést, bennem viszont az van, hogy november van, ami ősz, hiába van épp Budapest egyes helyein tök téli hó, attól még ősz van, ősz vége, oké, de inkább a hőmérőimet nézném...
Szóval hány foknál szokás be- és kikapcsolni a fűtést és/vagy előszedni meg eltenni a téli kabátot?
Ez nem csak szokás kérdése.
Idén akkor vettem fel a télikabátot, mikor nappal sem volt több, mint 2-3 fok. Sálat utálom, sapkát, kapucnit hamarabb is teszek, mert érzékeny a fülem.
A fűtést október elején indították a panelban, utána pár hétig még lekapcsolva hagytam, mert meleg volt bent.
"Nem Magyarországon élek, és mindig nevetek azon, amikor egyesek már az első hűvösebb szellőre előveszik a téli sáljukat vagy sapkájukat"
A Floridában élő ismerősömnek meg az lenne vicces, hogy te már izzadsz és meleged van akkor, ami neki egy átlagos nap.
Fűtés: Nekem legalább 20 fok kell a lakásban, de 22-23 fokban érzem magam igazán komfortosan.
Kabát: Nem csak a hőmérséklettől függ, hanem a hőérzettől is. Tehát más a 10 fok tűző napon május elején, meg más a 10 fok egy szeles, esős novemberi reggelen.
A ruházat sokat változott, mióta lehet kapni vékony polár felsőket amiket akár 0 °C-ig kényelmesen viselhet az átlagember is. A nagyszüleim idejében 10-12 °C-ig hordtak kardigánt vagy kötött pulóvert, de alatta már kabát volt a kötelező rövidebb kültéri tartózkodásra is, 0 °C-nál meg jött a sál, téli harisnya, jéger alsó és társaik is.
A fűtés meg azért változott, mert egyre kevesebb helyen ember vezérli, nehéz megmondani, hogy kinek mi a jó. Mindenesetre már szeptemberben jártam olyan nógrádi meg borsodi falvakban ahol szemmel láttad a fűtésből származó szmogot, szóval sokan +14-15 °C környékén már izzítják a kályhát, fűtési szokások alapján inkább mondanám azt, hogy fázósabbak lettek az emberek.
Nagyon egyéni szokás és igény kérdése is. Vannak akik a meleget bírják jól és vannak akik a hideget. Nyilván mást fognak erre válaszolni, mert a saját hideg-meleg tűrésük szerinti szokásokat írják. :) Akik a hideget bírják jól azoknak nehezebb időszak a nyári meleg és fordítva is igaz. :)
Amúgy általában beltéren a 20 C fok az amit legalább tartanak az emberek (vagy kicsit többet) és, ha alá megy a hőmérséklet, akkor már enyhén fűtenek. A télikabát is ilyen és legáltalánosabban kültéren is 20 C fok alatt már valamit felveszünk és fokozatosan a télikabátig egyre több réteget. 10 C fok környékén többnyire már télikabátot hordunk, néhányan csak 5 C fok körül vagy még nulla foknál sem, szóval ezek inkább csak nagyságrendek. De nem kell irigyelni azokat akik a hideget szeretik, mert nyáron meg fordul a kocka. Egyik sem jobb tulajdonság. Illetve kivétel a nagyon hideg éghajlaton élőknél nyilván jobban jön ki a hideg kedvelés és a nagyon meleg éghajlaton élőknél meg a meleg kedvelés a jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!