Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki természettudós (pl....

Ha valaki természettudós (pl. fizikus) akar lenni, minimum hanyas IQ-tól érdemes ilyen pályán gondolkodnia?

Figyelt kérdés
ma 20:26
A kérdező szavazást indított:
110
115
120
Egyéb (írd le kommentben)
8 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Egy kis érdekesség: ide az van írva, hogy a 101 és 110 közötti IQ-val rendelkező emberek "a főiskolát csak problémákkal tanulja ki, de ha következetes és szorgos elérheti a különleges munkahelyet is."


Forrás: [link]


Szubjektív véleményem: aki problémákkal tanulja ki a főiskolát, az ne menjen tudósnak. Örüljön, hogy lediplomázott.

ma 20:30
 2/12 anonim válasza:
18%
100 és 120 között. 120 felett már nem tudod elsajátítani, mert észreveszed, hogy az összes jegyzet meg előadás logikai lépéseket hagy ki a magyarázatokból.
ma 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nálam gyerekkorban 105-öt mértek ki, ha jól emlékszem.

Szeretnék nem lenne/lett volna rossz biológusnak menni, de attól tartok, hogy ha valami csoda folytán az alapkéozésen túl is jutok, a mesterképzésen már elvéreznék. 😅

ma 20:46
 4/12 anonim válasza:
100%
Egész biztos vagyok, hogy egy biológia szakon, ha lesz is problémád, az nem az IQ-d miatt lesz.
ma 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4


Hát, akkor mi mással lenne gond, ha nem az IQ-val?

ma 20:48
 6/12 anonim válasza:

#5


Például a seggeléssel.

ma 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sadam87 ***** válasza:

#3

1. Szerintem kicsit túlzott jelentőséget tulajdonítasz az IQ-nak. (Nem mondom, hogy nem számít, természetesen nagyon fontos, de más dolgok, pl. kitartás, elhivatottság, érdeklődés, legalább ennyire fontosak.)

2. "Nálam gyerekkorban 105-öt mértek ki, ha jól emlékszem."

A gyerekkori IQ elég gyenge korrelációt mutat a felnőttkorival. Szóval egy gyerekkori IQ tesztből kiindulva nem menni arra a pályára, amire amúgy szeretnél elég nagy butaságnak tűnik.

Egyébként a 105-ös IQ átlag feletti, azzal szerintem simán el lehet végezni egy biológia szakot (ha lelkiismeretesen dolgozol). Ott inkább az lehet kérdés, hogy mit kezdesz vele, ha végeztél. Ha nem mész tovább PhD-re, akkor azért nem biztos, hogy olyan könnyű elhelyezkedni (bár természetesen vannak munkalehetőségek).

ma 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


A MENSA próbatesztjén is kb. ennyi lett, mikor először megcsináltam.

Ha elfogadjuk, hogy az átlag IQ 100, akkor az enyém egy picikét magasabb lehet az átlagnál, bár bővebb kontextusban ez még mindig az átlagos kategórába tartozik, ha jól emlékszem úgy 110-115 fölött átlag feletti hivatalosan.


Amúgy azt gondolom, hogy egy emelt szintű biológia érettségi megmutatná, hogy van-e biosz szakon keresnivalóm vagy sem. Ha úgy érzem, hogy az egész a kisujjamban van, és minden erőfeszítés nélkül hoznék egy 90% feletti eredményt, akkor talán van keresnivalóm a természettudomány világában.

ma 22:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Én matematikus vagyok, mentális beteg, és még a kórházban mértek, nem tudom a pontos adatot, annyi van a papíromon, hogy 130 felett. Nem is izgat különösebben. Az IQ teszt tulajdonképpen azt próbálja mérni, hogy milyen mértékben vagy képes az eléd kerülő problémákat megoldani. Mármost ez nem egy állandó dolog. Függ attól, hogy tanulsz-e rendszeresen vagy nem, függ attól, mennyire vagy fáradt, sőt, a kortól is függ, ahogy egyre tapasztaltabbá válunk, a problémák egyre szélesebb spektrumát tudjuk megoldani. Szóval az IQ számértékének leginkább csak akkor van valódi jelentősége, mikor kórosan alacsony, ekkor az IQ tudja mérni azt, hogy mekkora a baj, és ennek megfelelően lehet a pácienst ellátni és/vagy fejleszteni (ha lehet).
ma 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a te intelligenciáddal elvégezhető a szak, habár nem biztos, hogy simán. Legyél motivált, bízzál magadban, és tanulj szorgalmasan! Így végigjuthatsz az egyetemen, és diplomát is szerezhetsz.
ma 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!