Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kvantummechanika mivel...

A kvantummechanika mivel bizonyítja az irracionális felvetéseit, hogy az elektron egyszerre több helyen van, meg, hogy a macskás példában a macska egyszerre élet és halál között van, amíg meg nem nézzük?

Figyelt kérdés
Az egész annyira hihetetlen.
aug. 25. 19:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%

Azzal bizonyitja hogy kiprobálták, és dokumentáltan ez lett a kisérlet eredménye. Mint ahogy már irták könnyen megismételheted ha szeretnéd. Nincs semmilyen varázslat mögötte.


Amúgy az elején a fizikusoknak is nehéz volt feldolgozniuk.

aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De én a kvantummechanikát inkább ilyen hókusz-pókusznak tartom.


Talán változna a hozzáállásom, ha elmennék egyetemre, és megtanulnám az egyenleteket, de nem fogom erre pazarolni az időmet.

aug. 25. 22:53
 13/36 anonim ***** válasza:
78%
Miért fáradsz vele hogy véleményt alkoss valamiről, ha lusta vagy hozzzá hogy bármilyen mértékben foglalkoz vele?????
aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
41%

12/13 A kérdező kommentje (2024.08.25. 22:53)


Nem kell hozzá egyetem. Középiskolai szinten: Holics - Fizika egészen jól leírja.

aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 2*Sü ***** válasza:
71%

#12 > De én a kvantummechanikát inkább ilyen hókusz-pókusznak tartom.


Ez kicsit olyan, mintha egy könyvről azt mondanád, hogy nem olvastad még, de pocsék könyv. Ha nem ismered a könyvet, akkor aligha van annyi tudásod róla, hogy megítéld, hogy jó-e vagy sem. Ahhoz, hogy megítéld, hogy jó-e, ahhoz el kell olvasnod legalább félig-meddig, ismeretre kell szert tenned a könyvről.


Amúgy egy raklap eszköz vesz körül, aminek a működése kvantumfizikai jelenségeken alapul. Többek között a számítógép/mobiltelefon, de a fénycső vagy a LED-ek is. Meg amúgy egy raklap jelenségre egzakt magyarázatot ad a kvantumfizika, míg kvantumfizika nélkül maximum leíró természetű összefüggéseket tudnánk felállítani. Pl. miért pont úgy töltődnek fel az elektronpályák az atomokban, ahogy, hogyan működik a kovalens-kötés, a különböző kémiai kötéseknek miért pont annyi a kötési energiája, amennyi stb…

aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%
A tudományos incel: érdekel, de mivel nem értem, ezért pocsék. Megtanulni nem vagyok hajlandó, mert időpazarlás.
aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
23%
Van az az eset, amikor a kérdezőnek igaza van. Engem is érdekel(ne) a kvantumfizika, de mindig van fontosabb tanulni valóm, ezért megrekedtem azon a szinten, ahogy a suliban tanultuk. (A csillagászattal és sok mással ugyan így vagyok)
aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy nézem a helyesírással is. Milyen jó beszólás a bennem élő bajszos nyelvtannácitól. Kvantumfizikát hobbiszinten tanulni elég nehéz. A komolyabb elmélyülés pedig magas szintű matematikai tudást igényel. Ez itt a probléma.
aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
23%

A kvantumfizika egyenleteiből, matematikai elméletéből ez következik. Így van. Ilyen a természet. Kicsit félreértettél több dolgot. Nem egyszerre van több helyen, hanem több állapotban. Egy helyen van az csak szétkenve, elmosódva


Mikroszinten igen gyors mozgások vannak. Nem lehet kimérni egy iszonyat sebességgel pörgő, mozgó részecskét, így a helye egy zónában határolható be

aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
18 Azért nem kell leszolni a hobbi kvantumfizikásokat. Nagyon szép dolog, hogy meg akarja egy átlagember is érteni a világot. Sokkal jobb, mint kocsmázni, netflixezni vagy gamelni. Nagyon szép a kvantumfizika. Csak ajánlani tudom.
aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!