Miért hasznosak az embereknek a vírusok és az általuk okozott betegségek? Egyáltalán miért léteznek?
Miért? Hasznosak?
Az "Egyáltalán miért léteznek?" kérdésre meg csak tervezett, célirányos dolgoknál van válasz. Az evolúció nem ilyen.
"A vírusok – elsősorban azok a fajok, amelyek beépülnek a gazda genomjába és kiszakadva belőle időnként magukkal visznek belőle egy darabot – fontos szerepet játszanak az evolúcióban azzal, hogy lehetővé teszik a fajok közötti géncserét, az úgynevezett horizontális géntranszfert. Egyes elméletek szerint fontos szerepet játszottak az élet korai szakaszában, mielőtt a baktériumok, archeák és eukarióták elváltak volna egymástól."
Wikipédia
Alapvetően nem hasznosak. Nekem hirtelen egy dolog jut eszembe, annak idején megfigyelték, hogy azok a fejőnők akik átestek a tehénhimlő nevű betegségen, azok sokkal könnyebben vészelték át a fekete himlőt.
Miért léteznek? Mert kialakultak és fennmaradtak.
Konkrétan a vírusoknak köszönhető a méhlepényesek megjelenése - többek között.
másfelől például hasznosak az állományszabályozásban is
Azt, hogy miért léteznek, ki lehet terjeszteni a vírusokon túl konkrétan minden élőlényre:
Nincs miértje.
Vagy maximum annyi, hogy mivel a fizika törvényei, és abból eredően a kémia lehetőségei az élet létezését lehetővé tették, így ez ki is alakult.
Mi a haszna az ember számára? Ez sokféleképp vizsgálható kérdés.
- Tudományos szempontból: Ha kutatjuk őket, fejlődik a tudásunk, a k+f szektoron keresztül pedig a technológiánk.
- Immunológiai szempontból: Ha elkapunk egy vírusos fertőzést, azt túlélve erősödni fog az immunrendszerünk.
- Evolúciós szempontból: Ezt fent már megválaszolták
- Gazdasági szempontból: A gyógyszeriparon keresztül pörgeti a gazdaságot (ideológiai ügyeket most nem keverném ide)
Hirtelen ezek jutottak eszembe, de biztos lehetne még találni.
A "vírusok" hasznosak??? Vagy károsak???
Na ne!!! Mind ugyanolyan? Mind ugyanazt a hatást fejti ki az emberre? Azért a tudomány rovatban annyit illene tudni, sokféle vírus van.
A hányást, stb. vagy vírusok okozzák vagy nem. Az eseményről fölösleges addig beszélni, amíg így állunk hozzá. Mondjuk a hányás lehet önkéntelen reflex, amelyet az agy "rendel el" például életvédelmi célból. Vagy az orvos teszi ugyanezt. Vagy a méreg, amit megettem, idézi elő. Vagy egyéb nem vírus kórokozó. vagy vírus. Mind más és más az eredménye is. Van jótékony és van halálos, és közte bármi.
Még egy mellékes apróság. A "miért van?" emberi találmány, a kíváncsiság hozta létre. Két értelme lehet: vagy ok-okozati összefüggést keresek vagy a létezése célja felől érdeklődöm. Utóbbi kizárólag emberialkotásra vonatkozhat, mert célja (a tudata miatt) kizárólag az embernek van. A természetnek szabályai vannak, amik megismerhetők kellő szorgalommal. A vírus léte a természet szabályrendszeréből következik. Ha nem lenne, az egy másik univerzum lenne, ahol mások a szabályok. Aztán persze kérdés, hogy lenne-e ott valaki, aki ilyent kérdezhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!