Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért vannak betegségek és az...

Girlll3 kérdése:

Miért vannak betegségek és az embereknek miért kell meghalniuk?

Figyelt kérdés
Mi értelme van a szenvedésnek?

2020. okt. 8. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert így működik a biológia. Bár ebben a kategóriában a tudományok ismeretlenek.
2020. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
82%

Biológiai szinten sok élőlény pusztán azzal betegséget okoz, hogy jelen van a szervezetben. Másoknak szükségük van gazdaszervezetre, hogy életben maradjanak. Más esetekben a szervezet működése nem megfelelő egy külső, vagy belső hatás miatt, ami betegséget okoz. A teljes ökoszisztéma összefügg, és a betegségek képesek szinten tartani az élőlények állományainak létszámát, valamint kiejteni a génbankból a gyengébb adottságokkal rendelkező egyedeket. Az ökológia egy bonyolult összefüggéseken alapuló tudomány, de ha ebből a szemszögből megérted, akkor szellemi szemszögből sem lesz problémád.


Szellemi szinten más a helyzet. Ugyanúgy nincsenek véletlenek, mint a biológiai megközelítésben, és ugyanúgy minden mindennel összefügg. Az összefüggések eredete, és kimenetele más csak. Az ok-okozat törvénye az abszolút, amire a rövid, idegen kifejezés a karma. A szenvedés annak a következménye, hogy a szenvedő korábban olyan okot indított el, aminek a következménye szenvedés. Ez a rossz döntésektől a másoknak való károkozásig rengeteg dolog lehet. Mivel a karma feltételezi a korábbi életek létét, ezért magyarázza azt is, hogyan születhet valaki betegen, vagy betegedhet meg korai gyerekkorban. Ugyanakkor egy gyerek betegsége az anya karmája is, mert szenvedni kell lásson valamit, ami a testéből született, és amit remélhetőleg nagyon szeret. Persze felnőtt korban is van hasonló helyzet, ha egy szeretted beteg, az nem csak az ő személyes karmája, hanem azé is, aki szenvedni látja, és akit ez emiatt érint. A betegség csak egy a sok lehetséges eredmény közül, amit ártalmas cselekedetek okoznak. Egyszerű emberi felfogással értelmetlennek, és igazságtalannak tűnik, ahhoz, hogy valaki értse, hogy ami történik, az igazságos, még ha nem is jó, elég komoly szemléletváltás kell. Csakúgy mint az ökológia szövevényes rendszerének áttekintéséhez, itt is perspektívát kell váltani.

Mindez nem jelenti, hogy el kell fogadnod, és végig kell szenvedned mindazt, ami téged, vagy valaki mást ér. Épp ellenkezőleg, tudatos döntéseket kell hoznod, miután tudatosult benned, hogy ez valami korábbi döntés, vagy tett következménye. Ha próbálod felfogni az okot, miközben mindent megteszel a magad, vagy egy másik beteg személy gyógyulásáért, az segít elkerülni, hogy a betegségből fakadó szenvedés újabb rossz döntésekhez, és ebből következően még több szenvedéshez vezessen a jövőben.

2020. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es karma ide vagy oda, de mindenki meghal és általában betegségben, szenvedések árán. Ezt senki se érti miért van így.
2020. okt. 8. 21:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen erővel mindenki ártott valakinek már.
2020. okt. 8. 21:04
 5/10 Grimfox ***** válasza:
64%
Nem mindenki hal meg betegségben, van aki balesetben, vagy gyilkosságban, de van aki egyszerűen elalszik öregségében(ez viszonylag ritka). És igen. Mindenki ártott már valakinek, ha nem most, akkor egy korábbi életben, a karma pedig biztosítja, hogy a tetteknek következménye legyen. Ok, és okozat. Ez azon kevés szabály egyike, amik nem tudnak felborulni a világban. Ha nincs mód, hogy az adott életben visszatérjen az okozat az okozóhoz, visszatér később. Sarkított példa: ha megölsz valakit, nem tud rajtad bosszút állni.(más kérdés, hogy nem is lenne értelme)
2020. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert, van akinek erősebb és van akinek gyengébb az immunrendszere.

Az erősebb túlél s tovább örökíti a védettséget.

Nem vagyok Darvinista, de ebben igaza van.

2020. okt. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szabad akarat. Ha nem lenne pl harag, akkor hogy tanulnád meg?
2020. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
Red, ha ezt úgy érted, hogy ha egyáltalán nem létezne, akkor sehogy. A szabad akarat a létezésen belül működik. Ami nem része ennek, arról fogalmat sem tudsz alkotni, nem hogy megtanulni nem tudod. Ettől még létezhet szabad akarat, csak nem terjed ki olyasmire, ami a létezésnek nem része. Még arról sem tudunk fogalmat alkotni, hogy mi az, hogy nem része a létezésnek, nemhogy valami olyat tanuljunk, vagy olyasmi jusson eszünkbe, ami ténylegesen nem létezik.
2020. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert léteznie kell a szenvedésnek, hogy tudd milyen a boldogság. Ahogy a fény se létezhet sötétség nélkül.Én is gondolkozom ezen, mért kell szenvedni sok embernek, mért halnak meg gyerekek, és jó emberek, és mért él soká aki gonosz. Mert emberi igazság se létezik, csak az ember fejében.Mért kell meghalnunk? Ott is a másik véglet, mert megszülettünk. Születés halál. Boldogság szenvedés. Fény és sötétség. Csak együtt létezhet.
2020. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kivételesen nem értek egyet Grimfox. A karma még zagyvább elképzelés, mint az eleve elrendelés elve a refiknél. Eleve milyen már, hogy a gyerek szenvedjen a szülő sz.rjaiért, ráadásul nem is biztos, hogy a szülőre hatással lesz, vannak szülők, akik a saját gyereküket sem szeretik. Amúgy meg hiába egyenlít a karma, ha nem tudod, hogy miért, akkor sz.rt se tanulsz belőle, magyarul ugyanúgy elköveted később.
2022. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!