Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy nincs is...

Lehetséges hogy nincs is abiogenezis, hanem szerves anyag már a big bangnél is volt?

Figyelt kérdés

Ott van például a medveállatka, nem lehetséges hogy van olyan még műszerrel nem észlelhető atomnyi extrém primitív élőlény, ami a medveállatkánál is jobban ellenáll a környezeti hatásoknak, és ezáltal túlélhette az ősrobbanást?

Ez arra is magyarázatot adhatna, hogy lehet hogy ez a "lény" szinte mindenhol jelen van, csak épp a környezeti adottságok nem minden égitesten megfelelőek annyira, hogy elinduljon az evolúció, mert a bonyolultabb formák nem lennének képesek fennmaradni l.



júl. 28. 02:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Szinte bármi lehetséges.
júl. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem.
júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Legfeljebb az emberi hülyeség csírái lehettek csak jelen, mert az ugyanúgy végtelen mint az univerzum.
júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sadam87 ***** válasza:
100%

"Lehetséges hogy nincs is abiogenezis, hanem szerves anyag már a big bangnél is volt?"

1. A Big Bangkor még atomok sem léteztek, így egyértelműen szerves anyagok sem.

2. Ha lettek is volna, egy szerves anyag elég messze áll egy élőlénytől. Szóval megint nem.

3. Az élőlények sok atomból, molekulából állnak.

Szóval"atomnyi élőlény" nem létezhet.

júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendben, csak emiatt a felvetés miatt merült fel bennem amit a wikipédián írtak a témában:

"A pánspermia nem oldja meg az élet kialakulásának problémáját, de megnöveli a rendelkezésre álló időt és környezeteket. Továbbá azt sem sugallja, hogy az élet csak egy alkalommal alakult ki. Az elmélet legerősebb formájában azt állítja, hogy az élet nem alakult ki, hanem mindig is létezett. Ez már alapjaiban ellentmond az univerzum születéséről alkotott, és a tudományos világban szinte egyezményesen elfogadott Ősrobbanás elméletnek, ami a világegyetem születését olyan szélsőséges történésnek tartja ahol az élet semmilyen formája nem létezhetett."


Mondom ha már a tudományos közösségben ez felmerült, esetleg valami ilyesmi lehet...

júl. 28. 10:44
 6/12 sadam87 ***** válasza:
100%

Felhívnám a figyelmedet erre a részre:

"Ez már alapjaiban ellentmond az univerzum születéséről alkotott, és a tudományos világban szinte egyezményesen elfogadott Ősrobbanás elméletnek, ami a világegyetem születését olyan szélsőséges történésnek tartja ahol az élet semmilyen formája nem létezhetett."

Plusz a wikipedia oldalon ehhez a bekezdéshez semmi hivatkozás nincs. Szóval nem tudom, honnan jött az az állítás, hogy felmerült, hogy az élet mindig is létezett. Én legalábbis nem tudok ilyen tudományos elképzelésről, és nem is tudom elképzelni, hogyan lenne lehetséges. (Ha csak a világ kialakulásáról alkotott elképzelésünk nem totálisan téves, de erre meg az égvilágon semmi nem utal.)

júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én sem találtam konkrét elméletet erre, legalábbis magyarul, de ha ennek ellenére ez mint lehetséges opció felmerült a tudósokban, én magyarázatként erre tippeltem volna, egyéb esély arra hogy mindig is volt nincs, hacsak nem egy olyan még ismeretlen élőlény ami extrém ellenálló valami miatt.

De mindegy, ezt megbeszéltük.

júl. 28. 11:07
 8/12 sadam87 ***** válasza:
100%

"de ha ennek ellenére ez mint lehetséges opció felmerült a tudósokban"

És honnan veszed, hogy ez lehetőségként felmerült tudósokban? Mert az, hogy a ma

júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sadam87 ***** válasza:
100%

Bocs, véletlenül küldtem el:

"de ha ennek ellenére ez mint lehetséges opció felmerült a tudósokban"

És honnan veszed, hogy ez lehetőségként felmerült tudósokban? Mert az, hogy a magyar wikipedián ezt írják hivatkozás nélkül, az égvilágon semmit nem bizonyít!

júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

"Lehetséges hogy nincs is abiogenezis, hanem szerves anyag már a big bangnél is volt?"

Nem, ez nem lehetséges.


"nem észlelhető atomnyi extrém primitív élőlény, ami a medveállatkánál is jobban ellenáll a környezeti hatásoknak, és ezáltal túlélhette az ősrobbanást?"

Nem, ez totál ostobaság.


"Ez arra is magyarázatot adhatna, hogy lehet hogy ez a "lény" szinte mindenhol jelen van, csak épp a környezeti adottságok nem minden égitesten megfelelőek annyira, hogy elinduljon az evolúció, mert a bonyolultabb formák nem lennének képesek fennmaradni l."

Igen, és ha a nagymamának áramszedője lenne, ő lenne a villamos. De nem.

júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!