Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Geotermikus hőmérséklet...

NemaRendőrség kérdése:

Geotermikus hőmérséklet stabilizálás működne ilyen módon?

Figyelt kérdés

Adott egy nyaraló (30+30nm), heti párszor járunk ki.

Szilikát falazat, most ebben a nagy melegben sem volt kellemetlen bent lenni, de pár fokot hűtöttem volna rajta klímával. Viszont alapvetően kiváló idő van, erre az évi pár napra míg ilyenkor is kint vagyunk nem akarok fél-fél milliót elkölteni.


Arra gondoltam, hogy talajfúróval leások kb 4 méterre a külső fal mellett, itt már 8-12 fok körüli hőmérséklet van télen nyáron. Dugok ebbe a lyukba pl egy vastagabb kpe csövet (idomokkal) hogy lemenjen levegő majd vissza fel.

És a cső két végét belevezetem a házba, egyik végére egy erősebb ventilátort teszek, a kinti részeket hőszigetelem stb. Akár kintre egy doboz, abba a ventilátor, hogy ne zavarjon bent a hangja stb.


Csökkene-e ezzel a művelettel a nyaraló hőmérséklete?

Télen fagypont felett tudná-e tartani a hőmérsékletet?


Eszközbérléssel, 2 lyukkal, bele anyagokkal stb kb 50e forintba kerülne ez a művelet nekem, ami jelentősen olcsóbb mint az egymilliós légkondi telepítés, fenntartani sem kerülne nagy összegbe (a fűtés sem), de nem tudom hogy van-e pl ennyi hő kapacitása a talajnak, vagy 10 perc után a csöve körül is kb annyi fok lenne mint a házban


júl. 19. 21:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
*racionalitása
júl. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Levegővel nem is működne, a cső alján kicsapódna a pára, és elzárná a légáramlást
júl. 22. 13:03
 13/14 anonim ***** válasza:
A kondenzáció a létező legkisebb probléma, mert azt megoldja a jó tervezés, és egy néhány wattos folyadékszivattyú.
júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 EagleHUN ***** válasza:

Találkoztam még egy geotermikus ( talajhős ) hűtési lehetőséggel.

Amennyiben van valamilyen kút a telken a felszivattyúzott vizet át lehet küldeni az épületben elhelyezett radiátoron.

Visszafelé szintén működhet a dolog, vagyis télen melegíthet is valamennyicskét.


https://www.youtube.com/watch?v=mm10xQik-5M&ab_channel=sanyi..


Azért ez nem problémamentes megoldás.

- A búvárszivattyú folyamatos üzemeltetése igen sokba kerülne.

Ha csak otttartózkodáskor menne akkor meg nem lenne akkora hatása

pár óra alatt nem hűti be az ingatlant...

- Ha ásott a kút akkor a kivett víz visszavezethető bele,

de ha fúrott akkor viszontel kellene öntözni.

Egy idő után már nem lenne hova...

júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!