Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nitrocellulóz tiszta állapot...

DexaN kérdése:

A nitrocellulóz tiszta állapotban romlékony? Ha igen hogyan stabilizálható?

Figyelt kérdés
Bűvészkedéshez és effekt célból állítottam elő az NO3 forrásául KNO3 szolgált, a cellulóz forrás vatta volt. Egy év tárolás után elfolyósodott és a tartály amiben légmentesen tároltam telített NO2 gázzal. A keletkező termék sárgás elszíneződésű nitrocellulóz volt, papírral kitudtam szívatni egy kicsit a sárga színből, de textil iparostól azt hallottam hogy a cellulózfélék erősen savas környezetben (mint az előállítás) sárga elszíneződést kapnak. Valami ötlet?

2015. júl. 11. 15:33
 1/2 spectator ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem valami tuti válasz, de talán segít: A világháborús lövedékek robbanótöltete zselatinnal préselt nitrocellulóz volt. Vagy apró lemezkék, vagy csövek formájában (ágyúhoz). Ezek nem romlottak meg.
2015. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
lehet attól sűrűbb lesz, nekem meg az a jó ha olyan finoman eltud villanni hogy nem éget de akkor is kipróbálom a zselatinos keverést kösz a tippet azért :)
2015. aug. 31. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!