Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom stabilizálni és...

Hogyan tudom stabilizálni és csökkenteni a feszültséget?

Figyelt kérdés

Egy erősítőt szeretnék megtáplálni.

Aminek a max bemeneti feszültsége 24V DC. Az áram felvétele nem sok. Max terhelésen folyik kb. 1A. Kicsi erősítő.

Van egy toroid transzformátorom, viszont arról 34V jön le, nyilván AC, ezzel nincs baj, mert egyen irányítani tudom, van Graetz hidam.

Egyen irányítás után a feszültség kicsit növekszik, puffereléssel pedig 47,6V DC-t kaptam. Ezt egy feszültség osztóval a felére csökkentettem, így kaptam 23,3-4 voltot. Ez már jó lenne, viszont az erősítőre kapcsolva az erősítőn lévő LED lassan pulzál, nem világít teljesen és nem is erősít, ami érthető sima egyen irányításkor, de nem kellene ezt a kondenzátornak kisimítani? A kondenzátor 2 végére kötöttem az egyenirányított feszültséget, majd ugyan onnan a fesz. osztó, tehát párhuzamba.


Van egy L78S05CV fesz. stabilizátorom, jó is, mert 35V a max bemenetije, 2A, de ez azt írja, hogy kimenet 5V.


Hogyan lehetne megoldani, ezt a problémát?


Előre is köszönöm.



jan. 19. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
L78S05CV stabinak van 24V-os verziója is, olyat vegyél.
jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Úgy lehet megoldani hogy elpakolsz mindent amit eddig összeeszkábáltál, majd jó lesz máskor, máshova és veszel egy ilyent:

[link]

Összekötöd a trafóval, beállítod a szükséges kimeneti feszültséget.

Kész.

jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szirty ***** válasza:
100%

Feszültség osztóval nem tudsz állandó feszültséget előállítani ha a terhelés változik.

A 7824 jobb megoldás valamivel, de nagyon melegedni fog.

jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Feszültségosztó megnöveli a tápforrás belső ellenállását, azért nem jó.

78xx stabilizátornál a rajta eső feszültséget szorozd meg a rajta átfolyó árammal, megkapod az általa elfűtött teljesítményt.

Az a kis tok viszont nem képes akármennyit elfűteni, még hűtőbordával sem, erre sokan nem gondolnak.

jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

@2 Nem jó, mert DC bemenetet kell neki adni. Ráadásul 30V DC a max bemenet...


inkább ez:


[link]


kimenetét ennek is puffereld!

jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

"@2 Nem jó, mert DC bemenetet kell neki adni."


Ahogy annak a konverternek is, amit te linkeltél.

Meg aztán 15A-es tápegység 1A-es fogyasztónak eléggé túlzás, bár nyilván működik, csak nem gazdaságos.

jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ahogy annak a konverternek is, amit te linkeltél."


Én nem írtam olyat, hogy AC-vel kell táplálni!


Ilyen feszültségszinthez nem találtam kisebb terhelhetőségűt...


Még mindíg jobb, mint egy stabkockán elfűteni a felesleget...

jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:

"Én nem írtam olyat, hogy AC-vel kell táplálni!"


Így van. Ezt írtad:


"Nem jó, mert DC bemenetet kell neki adni."


Én sem írtam olyat, hogy azt írtad volna hogy AC kell neki! :)


Az eredeti kérdést tekintve én azt gondolom hogy kicsit ágyúval verébre dolog itt konverterrel operálni. Az is egy megoldás, de nem "szép".

Vagy akkor már használjon 24V DC kimenetű kapcsolóüzemű tápegységet ami tud 1A-t.

Inkább olyan transzformátort kell használni ami 17-18V AC-t ad. Persze ez nem lesz stabilizált, de egy erősítő általában ezt nem is igényli.

jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A L78S05CV-t be lehet állítani úgy, hogy 24 V legyen a kimeneti feszültsége, de elfűtenél rajta közel 20 W-ot. Egyetértek Szirtyvel, szerintem is jobb lenne egy megfelelően kisebb feszültségű transzformátor. Viszont, ha a meglevő transzformátort szeretnéd használni, akkor például ez DC/DC átalakító jó lehet:

[link]

jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!