Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Holdról egy kisebb és egy...

A Holdról egy kisebb és egy nagyobb kapható otthoni távcsövekkel kémlelnék, akkor meddig lehetne a Földre zoom-olni? Csak a zöldet látnánk?

Figyelt kérdés
Láttam olyan videót is, ahol egy New York városnál nagyobb krátert kémleltek a Holdra irányítva és egészen közel látszott. Láthatóak lettek kisebb kanonok, stb.

júl. 12. 18:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagyobb városok milyennek látszanának?
júl. 12. 18:35
 2/5 A kérdező kommentje:
* A Holdat
júl. 12. 18:37
 3/5 A kérdező kommentje:

*A Holdról egy kisebb és egy nagyobb kapható otthoni távcsövekkel kémlelnék a Földet


Nem tudok írni😂😂

júl. 12. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
A holdat néztem már normál,egyszerű kétszemes távcsővel.Lehetett látni különféle krátereket.
júl. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nb2019 ***** válasza:
100%

A látható részletek méretét a távcső (szög)felbontása szabja meg. Ezt általánosságban a 120/D képlettel számoljuk (vannak különböző tapasztalti értékek főleg kettős-csillag észlelésre 108/D - 138/D között). Nem tudom hol húzódik nálad a kisebb és nagyobb távcső határa (kapható itthon 50cm-es is alig több mint 2,5M Ft-ért) most én önkányesen 7 és 20 cm nyílást választok. Ezek esetén 1,7" illetve 0,6" adódik, amiket szögfügvénnyel visszaszámolva a Hold közepes (384400 km-es) távolságát használva az adódik, hogy kb. 3,2 km illetve 1,1 km nagyságú részlet lenne észrevehető. (Ezért is esélytelen földi távcsövekkel a Holdon nagyott tárgyakat megfigyelni.)


Innen már csak szín/kontraszt különbség szabja meg, hogy mit lehet észrevenni, és mit nem. Ha a növényzet zöldjéhez képest eléggé elütőnek (szürkés-vöröses) tekinthetjük a településeket, akkor valószínú, hogy 1-1 nagyobb város már észrehevető lenne a Holdról, de részletek megyfigyelhetőségére nem kell számítani.

júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!