Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a génjeink a minél nagyobb...

Ha a génjeink a minél nagyobb változatosságra törekszenek, akkor miért nem választ mindenki más rasszból párt?

Figyelt kérdés
2024. márc. 13. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Mert a különféle rasszok a 20. század közepéig jellemzően egymástól távol léteztek, illetve mert az emberek nem annyira a biológiai sokféleséget szem előtt tartva választanak partnert, hanem inkább kulturális alapon.
2024. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Mert a tudományos baromságot cáfolja az izlés igény kultúra .
2024. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 TappancsMancs ***** válasza:
85%
Miért törekednének nagyobb választékra a gének? + 1-es hozzá...
2024. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

"Miért törekednének nagyobb választékra a gének?"

Belterjesség elkerülése, illetve nagyobb választékból nagyobb az esélye, hogy felbukkannak előnyös gének.

Ettől még vannak korlátai. Önmagában attól, hogy valaki különbözik tőled, nem fogod vonzónak találni. Már pusztán olyanok miatt sem, hogy más környezetben más tulajdonság az előnyös, vagy pl. a tőled nagyon eltérő emberrel szaporodni nem biztos, hogy előnyös vállalkozás az utódok gondozása szempontjából.

2024. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha mindenki más rasszból választana párt, akkor sem minden jelleg öröklődne tovább, sőt még a jelenleg elkülöníthető rasszok pár generáció alatt teljesen el is tűnnének, ezzel jelentősen csökkentve az emberiség biodiverzitását. Ha meg nincs biodiverzitás, akkor pl. egy betegséggel, vagy egy környezeti változással szemben sokkal védtelenebb lenne az egész emberi populáció.

A gének meg elsősorban amiatt „törekszenek” változatosságra, hogy ezzel elkerüljék a rokonházasságból származó rendellenességeket, és ezáltal „jobb” utód jöjjön létre. A probléma meg pontosan akkor kezdődik, ha a józan eszet megerőszakolva közbeszól a kultúra, az érdek, vagy éppen a divat. Lásd: Habsburg-ház… 🙄

2024. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit hallottam, hogy az allélok a nagyobb változatosságra törekszenek egyes génállományokon belül, viszont az egyes génállományok egymáshoz képest dominánsabbak lehetnek. Tehát egy-egy rasszon belül a minél nagyobb genetikai változatosság a kívánatos, de két rassz nagy átlagban taszíthatja egymást szexuálisan, mert az egyik génjei dominánsak a másikhoz képest. Nem vagyok szakértő, egyszer magyarázott egy biológus erről, és ennyi maradt meg belőle.
2024. márc. 13. 18:07
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Az allelek, genek, effelek nem torekszenek semmire sem, mint ahogy a labad ujja sem torekszik semmire sem. Ez felreertheto, felrevezeto megfogalmazas.
2024. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

1. Szokták azt mondani, hogy a rassz bőr mélységű. A gének szempontjából a rasszok nem léteznek, mivel egy rasszon belül nagyobb a változatosság, mint két rassz (vagy a három rassz) között.

2. Bár az egzotikum vonzó lehet, a legtöbb ember a saját kultúrájához tartozó párt részesíti előnyben, aki hasonló, de ki is egészíti őt. Nagyon különböző emberek nehezen maradnak együtt.

3. A genetikai különbségek nagy részét a nemek közötti különbség teszi ki.

4. Önmagában a keveredéstől nem csökkenne a genetikai változatosság.

2024. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mert a gyakorlatban a kulturális különbségek lehetetlenné teszik az együtt élést.
2024. márc. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

"Ha a génjeink a minél nagyobb változatosságra törekszenek"


Nekem is ezzel a gondolattal van bajom, mert a kérdés olyan állítást tartalmaz, amit bizonyítani kellene és én nem hallottam ilyenről.

Olyasmiről igen, hogy az ember például szaglás alapján, a feromonok befolyásolására választ szexpartnert, de ez sincs egyértelműen bizonyítva, illetve az, hogy ennek bármi köze lenne a genetikához.

Tudtommal az sem tisztázott, hogy mi alapján választódnak ki a gének az ivarsejtekben, amikor a megtermékenyülés történik, vagyis szerintem véletlen, hogy a spermiumba, illetve a petesejtbe a rendelkezésre álló génpár melyik fele kerül és adódik át majd a zigótának.

Így a gének semmit nem akarnak, kiválasztásuk véletlenszerű, ezt bizonyítják a testvérek eltérő tulajdonságai.

Az viszont, hogy miért vonzódunk egyes emberekhez jobban, mint másokhoz, egy bonyolult és összetett problémakör lehet, mely koránt sincs még kellően felderítve.

2024. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!