Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember meg tudna élni...

Az ember meg tudna élni hosszútávon 50 fok körüli hőmérsékleten?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk úgy elszabadulna a felmelegedés, hogy nyáron nem 38, hanem 50 fokok vagy mégtöbb lenne.

júl. 12. 17:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

#17 írja:

"A kérdésben az szerepel hogy soha semmi nincs 50 fok alatt."


De bizony lennie kell - mégpedig a vízgőz parciális nyomásának a levegőben a hideg víz szintjén kell lennie, vagy gyorsan megfősz a saját levedben!

júl. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
21 Ezt már leírtam a 12 vélaszban.....
júl. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
#20 - még elmélkedj a témán egy kicsit és megérted. Késő van, ezért aludj rá egyet!
júl. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
#22 - nem azt írtad le, hisz esetünkben nincs kizárva a légáramlás a sarki hósapka és a forró sivatag között. Az aktív hűtést a víz parciális nyomáskülönbsége hozza létre!
júl. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tartom élhető, természetes körülménynek amikor folyamatosan, valamilyen technológia biztosítja az élhető környezetet.

Persze, szeretjük a légkondit 35 fokban is, de a kérdés az volt, hogy bírná-e az ember a tartós 50 Celsiust.

Nem bírná. Az más kérdés, hogy technológiával ott is vissza lehet-e hűteni bizonyos területeket.

Átmenetileg elviselheti az ember az 50 fokos, száraz levegőt, de csak átmenetileg, és ösztönösen menekül a hőség elől.

A Szaharában élő nomádok sem a nap legmelegebb óráiban aktívak, és ott lehet 50 Celsius, csakhogy nem állandóan.

Mi történik azokkal, akik nem bírják?

Meghalnak.

A mediterrán térségben az utóbbi években már voltak +40 Celsius fölötti hőhullámok, az emberek a szökökutakba is tömegesen beültek, próbáltak találni elviselhetőbb helyeket, és azokban az időszakokban a halálozások száma is megugrott, amit a statisztikákból ki is lehetett mutatni.

Mostanság 35-36 fokos a hőség, és az még az ember testhőmérséklete alatt van. 40 fok fölött már a fehérjék kaprosodhatnak, és nagyon nem mindegy mennyi energia kell a hűtéshez, és itt ismét bejön az, hogy átmenetileg lehet sikeres, ami tartósan halálos.

júl. 13. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Nemsokára kiderül...
júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem tartom élhető, természetes körülménynek amikor folyamatosan, valamilyen technológia biztosítja az élhető környezetet."

A kőkori technológia is technológia. Ha nem ismernénk a tűzgyújtás technológiáját, egy csomó éghajlaton kampec lenne.

júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"A mediterrán térségben az utóbbi években már voltak +40 Celsius fölötti hőhullámok, az emberek a szökökutakba is tömegesen beültek, próbáltak találni elviselhetőbb helyeket, és azokban az időszakokban a halálozások száma is megugrott, amit a statisztikákból ki is lehetett mutatni."

Azért tegyük hozzá, ez leginkább azért van, mert minden térségben a saját szokványos nyári melegeikre vannak berendezkedve. Anglia vidéki régióiban már 27-30 °C közötti csúcshőmérsékletnél is mérhetően több a halálozás és kiadják az első fokú hőségriasztást. A mediterrán térség egy részén minden évben előfordul 40 °C, például Sevilla környékén rendszerint legalább 42-43 °C van az év legmelegebb napján, ez régen is így volt. A Közel-Keleten meg valahol hat hónapon keresztül 40 °C felett van a délutáni csúcshőmérséklet (például Mohamed próféta szülőhelyén, Mekkában).

júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
69%

#27 A kérdés csak az, hogy az a technológia rendelkezésre áll-e, vagy sem. Lehet, hogy tudomásod van arról, a klíma bekapcsolásával élhető hőmérsékletűre tudod hűteni a szobában a levegőt, de vajon tudod-e hogyan működik a klíma? Ha elromlik, meg tudod-e javítani? Tudsz-e egy újat fabrikálni? A klíma működtetéséhez lesz-e energiád? Tudsz-e hatékonyan energiát előállítani? Számos égető kérdés, amikre tudnod kell a választ ahhoz, hogy 50°C-os hőmérséklet mellett éledben maradhass. A kőkori embernek nem voltak ilyen nehézségei a tűzgyújtással, testi erejével, ügyességével, tudásával és a környezetében fellelhető anyagokkal képes volt tüzet gyújtani.

Egy rendkívül összetett és egymásra utalt globális civilizációt építettünk fel. A baj ezzel az, hogy az egész civilizációnk arra alapszik, hogy a fosszilis energiahordozók könnyen elérhetők, olcsók és páratlanul magas energiasűrűségük miatt képesek a hosszútávú szállítást biztosítani közúton, tengeren és levegőben, valamint elképesztő mennyiségű energiát tudnak szolgáltatni szinte bárhol, mert könnyen szállíthatók. Amint ez a forrás kezd kimerülni, az ellátási láncok szétesnek, az addig jól működő technológiák nem tudják biztosítani autokatalitikus újratermelődésüket. A jelenlegi ipari civilizáció megszűnik.

júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Nagyrészt egyetértek, és valóban, a hőséghez való alkalmazkodásnál jóval messzebb mutató kérdés a fejlett technológiára való ráutaltság. Másrészt viszont ami a kőkorban kicsiben már jelen volt, most az van nagyban. Az egyén túlélése akkor sem volt triviális, elengedhetetlen volt hozzá a hosszas tanulás és a közösség hozzájárulása.
júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!