Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember meg tudna élni...

Az ember meg tudna élni hosszútávon 50 fok körüli hőmérsékleten?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk úgy elszabadulna a felmelegedés, hogy nyáron nem 38, hanem 50 fokok vagy mégtöbb lenne.

júl. 12. 17:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
39%

"Az ember meg tudna élni hosszútávon 50 fok körüli hőmérsékleten? Ha mondjuk úgy elszabadulna a felmelegedés, hogy nyáron nem 38, hanem 50 fokok vagy mégtöbb lenne."

Meg tudna. Mint előttem is írták, ilyen térségek jelenleg is vannak, laknak ott emberek, sőt régebben is lakták.

Ha ezek a térségek tovább melegednek, az komoly extra nehézségeket és kihívásokat jelent, de hosszú idő alatt felhalmozott tudás és modern eszközök sora áll rendelkezésre ahhoz, hogy ezekkel a kihívásokkal is megbirkózzanak a nagyon forró térségek lakói. (például hogy az ember megéljen olyan külső hőmérséklet-páratartalom mellett, aminél a saját természetes hőszabályozása csődöt mondana)

júl. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
29%
Hütögéppel valoszinű sikerülne. Ha csak időlegesen van meleg az nem probléma mint ahogy jelenleg is élnek igy emberek. Ha folyamatosan 50 fokvan és nincs olyan helység ahol visszahütsd magad akkor megfölsz mint egy tojás. 40 pár foknál a szervezet egyszerüen megföl. A párolgással tudod nővelni a hőleadást de a külsó hőmérséklet allá nem tudsz menni vele.
júl. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
78%

#12 (01:49) - párolgással le lehet menni külső hőmérséklet alá, mert ha nem így lenne, akkor a 40 C fokos kánikulában is néhány órán belül fölfordulnának az emberek!


Ebben az esetben a határhőmérsékletet a környezeti vízgőz parciális nyomásához tartozó forrási hőmérséklet és a folyamat dinamikája (ezért kell légmozgás) határozza meg. A nedves hűtőtornyok használata sem véletlenül terjedt el az iparban, ugyanis ezek is képesen lemenni a környezeti hőmérséklet alá, ha az időjárás nem túl nedves.

júl. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
13 Számottevő mértékben nem tudsz nyomásváltozás nélkül a környezeti hőmérésklet alá menni, de érdekelne ha fölrajzolod egy h-x / t-s / p-h diagramban.
júl. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%
13 De tegyük fel igy van, a vizet akkor is potolnod kell. Az 50 fokos viz pedig égésisérülést okoz.
júl. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

#14 - nem kell nagy nyomásváltozás, csak megfelelő intenzitású közegáramlás.


Az ammónia-víz rendszerű abszorpciós hűtőgépekben (pl. szállodai minibárok) sincs számottevő nyomáskülönbség a kiegyenlítő hidrogéntöltet miatt. Az egész körforgást csak egy néhány tíz centi vízoszlopnyi nyomáskülönbséget előállító buborékpumpa és az egyes anyagok koncentrációkülönbsége hajtja - mégis meglepően magas egy ilyen rendszer energetikai hatásfoka!


#15 - alkalmasan száraz környezetben a víz sem lehet túl forró, ha szabad edényben párologhat. Sivatagi lakáskultúrában elterjedtek az ilyen párolgást biztosító zsaluval ellátott víztartó edényre való szekrények.

júl. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%

16


-abszorpcios hütőgéphez viszonylag nagy hőmérséklet külömbség kell. Sima párolgással nem fogsz abszorpcios hütőgépet csinálni.


-A kérdésben az szerepel hogy soha semmi nincs 50 fok alatt....

júl. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
38%

#17 (03:14) - pedig az csak sima párolgással működik!


A hátoldalon levő csőkígyóban a langyos víz lassan folydogál lefele, a hidrogén ammóniatartalmát így jelentősen lecsökkentve. Ezután az ammóniamentes hidrogén egy visszáramú hőcserélőn át a beltéri párologtatóba folyik, ahol az eredetileg szobahőmérsékletű ammóniát kemény mínuszokba hűti az így segített párolgás. A kondenzált ammónia esetünkben a vízzel, a hidrogénközeg pedig a levegővel ekvivalens.


Mellesleg még nem sebesedett ki fagyási sérüléstől a kezed vagy az arcod úgy, hogy a meleg szobából átmelegedett bőrrel de vizesen kimentél a valamivel nulla fok feletti, lényegében enyhe de száraz téli környezetbe?

júl. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Ja, a legszemléletesebb példa pedig a 30-40 fokon fázisváltással dolgozó konvekciós hővezetékek a számítástechnikai készülékeinkben! Gondolod, hogy valamilyen spéci anyaggal vannak töltve azok a rézcsövek?


A spéci anyag neve fordítva:

dixonom négordihid

júl. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

18 Nem értem amit leírtál. Az abszorpcios hütögép alapvetően ugyan úgy müködik mint egy normál hütő csak a nyomás változást hőmérséklet változás hozza létre nem mehanikai munka. Sima párolgással továbra sem fogsz tudni ilyen.


Hogy jön ide a téli környezet? Az állitásod alapján pedig nyáron is ennek kéne történnie mikor megizzadsz...


[link]


AZ ábra lithium bromidra vonatkozik, de a müködési elv ugyan az.

júl. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!