Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig tartható még fent a...

Meddig tartható még fent a (túl)fogyasztói társadalom?

Figyelt kérdés
Minimális kivételtől eltekintve mind a 8 milliárd ember beletartozik. Tehát az is aki nekünk kávét termeszt éhbérért, meg az az átlag ember is aki 30 eurós órabérért dolgozik a "Nyugaton" Utóbbihoz szeretne csatlakozni mindenki.

jún. 9. 11:05
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

20#

Kényes kérdés mert szerintem márcsak a jelenlegi rendszerben lehet gondolkodni. Nem mindegy többek közt, hogy zuhanunk vissza faji példányszámban az ökológiailag fenntartható szintre. Habár ezzel a mentalitással maréknyi ember is tönkretehetné a bolygót. Az alapvető probléma, hogy mi kikapcsoltuk a szabályzókat. Evolúciós szempontból értelmezhetetlen ez a technikai fejlődés. Ösztönlényként bánunk vele.

jún. 9. 14:15
 22/39 anonim ***** válasza:

"Kényes kérdés"

Annyira, hogy nem is sikerült rá válaszolni.

TEHÁT: mi a válaszod?

jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Az a válaszom, hogy fokozatosan le kéne mondanunk olyan dolgokról amiről azt gondolkuk hogy szükséges. Pedig egy emberi élőlénynek sincs sokkal többre szüksége, mint bármely másiknak
jún. 9. 14:33
 24/39 A kérdező kommentje:
Ehelyett ide írogatunk :D
jún. 9. 14:34
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a megoldás a jelenleg hatalmon levő seggfej imperialista vezetők lebunkózása és egy modernebb társadalmi berendezkedés bevezetése lenne.


A tudásunk már megvan ahhoz, hogy semmiből se legyen hiány. Minden földlakónak mindene meglehet, ez csak hozzáállás kérdése. Nyersanyag is van bőven, csak be kell tiltani a hulladékra tervezett dolgok gyártását!

jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"fokozatosan le kéne mondanunk"

Erre írtam, hogy ez most már kevés. 30 éve még meg lehetett volna csinálni, de ma már ezzel nem fog leállni a melegedés, csak lassul kicsit.

Akkor viszont a válaszod az, hogy NEM fogsz több adót fizetni.

Hát akkor I.J.

jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
66%
Akár csak a magyar szint eléréséhez 8 milliárd embernek nincs elegendő nyersanyag a Földön. Ne felejtsük el, hogy a magyar átlag az benne van a felső 10%-ban! És ezen nem segít az adók emelése 30%-kal, vagy akár 100-zal sem. És itt még egy szó sem esett a klímakatasztrófáról, csupán arról beszélünk, hogy azt a szintet elérnie mindenkinek, ahol most mi vagyunk. Nincs elegendő nyersanyag, nincs elegendő energia hozzá.
jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
49%

Jó, de azt senki se mondta, hogy a fejlődő országok fel fognak zárkózni a közeljövőben.

Nem fognak.

És még ÍGY SEM lesz elegendő anyag és energia.

jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

27#

Én ezért nem értem alapvetően, hogy mi ez a picsogás. Orbán rezsim, rablóprivatizáció, módszerváltás, államkapitalizmus stb. Az alapvető probléma sokkal mélyebről gyökerezik. Dehogy mégse menjek nagyon messzire, Széchenyi sem véletlenül bolondult belé.

jún. 9. 16:16
 30/39 anonim ***** válasza:
77%

"Orbán rezsim"

Az eljövendő 8 évben még nem fog összeomlani a világ, ő meg ennél messzebbre nem lát el. Nyugodt lehetsz, az ő életét nem fenyegeti ez.

jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!