A rák & cukorbetegség fertőzőek. Na ehhez mit szólsz?
Ismert hogy az '50-es években egy amerikai orovos megtalálta a rák gyógymódját. Egyedi összeállítású mikroszkópjával, amit azóta sem tudtak rekonstruálni megállapította, hogy a rákot vírusok, élősködők okozzák és ennek fényében képes volt gyógyítani egy készülékkel. Ezen persze évtizedekig nevettek a tudománynerdek, pedig a tudomány is egy nem lezárt, hanem dimanikusan fejlődő terület. Folyton megdőlnek a régi nézetek és újjak jönnek.
Most úgy tűnik valóban fertőző a rák és maga a curkorbaj is?
" egy szakítás után az egybeesés szintje csökkenni kezd. [link]
Az elképzelés valóban erős.
Csak tények nincsenek mögötte. Ha ezek fertőznének, már évszázadok óta tudnánk.
KÉRJÜK ÁTTENNI AZ EZOTÉRIÁBA!
#21
Kedves Kérdező!
Engem tényleg csak az érdekelne, hogy miért írsz ki ilyen "kérdést", ha aztán látványosan elkerülöd, hogy elolvasd a rá küldött válaszodat.
(Egy rövid spoiler a korábbi, alaposabb válaszomból, ha ezt véletlenül elolvasnád: a saját forrásod cáfolja meg az állításodat.) ¯\_(ツ)_/¯
>Ismert hogy az '50-es években egy amerikai orovos megtalálta a rák gyógymódját.
-Ismert konteós körökben, de amúgy nem, mer hülyeség
> Egyedi összeállítású mikroszkópjával, amit azóta sem tudtak rekonstruálni megállapította, hogy a rákot vírusok, élősködők okozzák
-Hogy állapította meg az ok-okozati kapcsolatot? Vittek magukkal transzparenseket, hogy "én okozom a rákot"?
>amit azóta sem tudtak rekonstruálni
-Akkor az nem mikroszkóp volt, mert mindenféle mikroszkópot tudunk csinálni. Jó, olyant, ami közben hülyeséget beszél, olyant nem.
>Most úgy tűnik valóban fertőző a rák és maga a curkorbaj is?
-Ne sarkíts. Egyes vírusok indukálhatnak rákot, mint az köztudott, pl. HPV. Ez a rákoknak egy kis halmaza, van sokféle más is.
-A cikkben a mikrobiomról van szó, elsősorban a bél mikroflórájáról. Azt döntő mértékben az étkezésünk határozza meg, a fertőzéseknek csak igen ritkán van szerepe. Ahogy a parlagfű a bolygatott talajban nő, erős antibiotikusmos kezelés után lehet szerepe annak, hogy milyen fajok jutnak éppen belénk, de egy régóta beállt, sok fajból álló bélflóra stabil, és az étkezés által létrejött "táptalaj" határozza meg. Az, hogy bizonyos rákok összefüggenek az étkezési szokásokkal, régóta tudott, ami mostanában derül ki, hogy ezt a hatást a bélflóra összetelén keresztül fejtik ki bizonyos esetekben.
Az a pontos megfogalmazás, hogy van olyan kórokozó, amely előidézheti egyes ráktípusok, cukorbetegség kialakulását. Nem a rák vagy a cukorbetegség a fertőző, hanem az a kórokozó ami előidézi. Egyes ilyen kórokozók ellen már van is védőoltás, mások ellen, hasonlóan mint sok egyéb betegséget okozó kórokozó ellen, még nincs.
Például 1-es típusú cukorbetegséget gyönyörűen elő tud idézni egy kezeletlen bakteriális vagy vírusos eredetű hasnyálmirigy gyulladás, van is olyan ismerősöm, aki fiatalon így lett cukorbeteg.
Viszont, hogy egy kicsit tisztább legyen a kép a rák mutáns testi sejtek kontrollálatlan szaporodását jelenti egyszerűsítve (hivatalosan a rák hám eredetű rosszindulatú daganatos elváltozás). Amikor karcinogén kórokozóról beszélünk, akkor nem közvetlenül rákos sejteket hoz létre, hanem mutációt adott sejt DNS-ében. A sejtek osztódás alatt több ellenőrzésen is átmennek a szervezetben, meg eleve a legtöbb ilyen mutáns szaporodásképtelen. Akkor van gond, ha valami miatt megszűnik az osztódás ellenőrzése és a hibás sejtek a kontroll alól kiszabadulva rohamosan szaporodnak. Pontosan ezért nehéz kezelni, mert a saját sejtjeidről van szó, amiket igen nehéz úgy kiiktatni, hogy közben az egészséges sejtjeidet ne bántsák.
Az 1-es típusú cukorbetegség pedig az inzulintermelő sejtek elhalása. Bár ezt okozhatja fertőzés, de nem csak az lehet kiváltó ok, az esetek többségében autoimmun folyamatok pusztítják ezeket a sejteket. Itt az a probléma, hogy igen nehéz az elpusztult sejteket feltámasztani és még az autoimmun betegségek kezelése is gyerekcipőben jár. Annyi, hogy külsőleg bejuttatott inzulinnal egész jól pótolható a hiányzó működés. Az más kérdés, hogy nem biztos hogy kellemes.
@29:
1-es típusú cukorbetegként egy pár gondolat:
"Bár ezt okozhatja fertőzés, de nem csak az lehet kiváltó ok, az esetek többségében autoimmun folyamatok pusztítják ezeket a sejteket"
Az 1-es típus az esetek elsöprő többségében valóban autoimmun eredetű. Ezt 1a típusnak is hívják, illetve ide tartozik még a LADA, avagy nem hivatalosan 1,5-ös azaz másfeles típusnak hívott válfaja is a cukorbetegségnek. Az 1b, más néven idiopátiás cukorbetegség valóban nem autoimmun eredetű, viszont, ahogy a neve is mutatja, idiopátiás. Azaz nem tudjuk az eredetét. Olvastam már sokféle lehetséges magyarázatot, de olyat egyszer sem, hogy valamilyen fertőzés okozhatná, vagy ahogy írod fentebb, "bakteriális vagy vírusos eredetű hasnyálmirigy gyulladás". Vannak fertőzések, amik kiválthatják az 1-es típusú cukorbetegséget, de azért, mert adott esetben és adott személyeknél megkergül tőlük az immunrendszer, és beindítja az autoimmun béta sejt pusztítást. Idiopátiás típusú betegségnél - azaz itt most nem autoimmun eredetű T1DM-nél - határozott kiváltó okra való rámutatás definíció szerint nem lehetséges. Határozatlan tippként ha tudsz fertőzéses eredetére forrást, azt megköszönöm.
"Annyi, hogy külsőleg bejuttatott inzulinnal egész jól pótolható a hiányzó működés. Az más kérdés, hogy nem biztos hogy kellemes."
Határozottan kellemetlen, mondhatnám pocsék. A nagyobb baj, hogy nem egész jól, hanem egész rosszul pótolható a hiányzó működés, még most az analóg inzulinok, folyamatos működésű szenzorok és inzulinpumpák idejében is. Ráadásul Magyarországon még mindig az évtizedek óta elavult humán inzulin a divat (sőt, 6 hónapig kötelező...), meg az ujjbegyszúrkálás és az inzulinadagoló toll. Mindenesetre egészséges emberhez hasonló napi vércukorgörbét nem fog kapni egy T1DM-es és bár lassítani tudja a szövődmények kialakulását, ha csak más okok miatt nem patkol el hamarabb, elkerülni nem tudja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!