Miért gyógyítanák meg az összes betegséget ha az a gyógyszeripar teljes leépülésével, becsődölésével járna?
Én nem hiszek ezeknek a híreknek. Szerintem max olyan kezelés oltást fejlesztenek ki, amelyet élethosszig használni kell, másként a rák gyorsan kiújul. Mint például a HIV elleni gyógyszer, azt is élethosszig szedni kell.
Amúgy kérdező.
Fáj a fejed, beveszed a Pipirapirint, erre nem múlik el a fejfájásod és még tele leszel pattanásokkal is.
Eltelik egy hónap, megint fáj a fejed, a barátnődnél pont van egy Kikibaranol tabletta. Beveszed, elmúlik a fejfájásod.
Melyik tabletta gyártó cég szerinted a nyereségesebb?
A gyermeked súlyos, életminőséget tartósan rontó betegséggel küzdd. Melyiket választod, az injekciót, ami élethosszig tartó gyógyulást jelent a számára, vagy egy olyan gyógyszerterápiát, amelyiket élete végéig kell szednie és mellékhatásokkal kell számolnia?
A gyógyszeripar kerekeskedelmi alapokon nyugszik. Ha nincs eladás, nincs termelés. Mire van eladás? A hatékony gyógyszerekre.
Úgyhogy pont az járna a gyógyszeripar becsődölésével, ha olyan gyógyszereket gyártanának, amelyek további gyógyszerek megvásárlásához vezetnék a vevőt. Hiszen az egy vevő vásárlóképessége sokkal kevesebb, mint ahány potenciális vevő csatlakozik évente a piacra.
Bútoráruházak sem zártak még be, csak mert a szüleid megvették egy életre a garnitúrát (legyen 15-25 év), ugyanis minden évben újabb és újabb vásárlók jönnek, akik költöznek, otthont alapítanak, vagy felújítanak.
Ráadásul ezek az emberek, pedig még szaporodnak is, a kisbabának kell lázcsillapítót vegyenek, aztán szegény, ha lány elkezd majd menstruálni, akkor pedig görcsöldókra, később fogamzásgátlóra is szüksége lehet. Emellett lehet migrénje, megfázása, bakteriális fertőzése stb.
A betegségek az élet velejárói, így állandó piacot jelentenek, nem kell hozzá kialakítani őket, főleg ahogy már fentebb is levezettem, hamar lecsökkenne az érdeklődés egy gyógyszer iránt, ha be kéne venni mellé egy másikat.
Arról nem is beszélve, hogy hány gyógyszert és hatóanyagot vontak már ki, mert már vannak nála kevesebb mellékhatást okozó szerek is. Nyilván nem gyártják a régi szrt, ha van helyette egy jobb, amit szívesebben vesznek az emberek.
"Azt felejtik el itt sokan, hogy a gyógyszergyáraknak nem az az érdekük, hogy a másik gyógyszergyárnak kevesebb legyen a profitja, hanem hogy nekik maguknak több legyen"
Pontosan. Ehhez pedig a legalapvetőbb dolog, hogy ők maguk hatékonyabb gyógyszerekkel tudjanak előállni, mint mások.
"El kellett volna olvasnod a hozzászólásom második felét is, mielőtt lepontozol és reagálsz."
Elolvastam, és cáfoltam is az előbbi kommentemmel.
Ha a másik gyártónak van hatékony gyógyszere, nekünk meg csak olyan van ami kevésbé is hatékony, és egy életen át kell szedni, akkor az elég nagy baj, ugyanis mindenki a másik gyártó termékét fogja venni. Ugyanis ahogy mondtam, a legalapvetőbb dolog ilyen esetben pont az, hogy hatékonyabb terméket kínálj a konkurenciánál.
#17 Ha elolvastad, akkor nem értetted meg. Ha a többség a másik gyártó termékét veszi, még akkor is nagyobb profitra számíthat az a gyógyszergyár, amelyiknek a gyógyszerét az emberek sokkal tovább szedik. A gyakorlatban éppen ezért nem gyárt senki olyan gyógyszert bizonyos betegségekre, amitől meg lehet gyógyulni.
(Egyre inkább úgy érzem, a tudományokban vannak a legbutább emberek.)
De te miről beszélsz, ha a kék pirula 300 ft darabja, és 2 hónap kúra után semmi bajom tőle, akkor nem a pirosat fogom választani, ami csak 200 ft, de 6 hónap után se lettem tőle jobban.
Sőt az orvos se fogja felírni, mert elterjed róla, hogy sz..r.
“ Ha a másik gyártónak van hatékony gyógyszere, nekünk meg csak olyan van ami kevésbé is hatékony, és egy életen át kell szedni, akkor az elég nagy baj, ugyanis mindenki a másik gyártó termékét fogja venni. Ugyanis ahogy mondtam, a legalapvetőbb dolog ilyen esetben pont az, hogy hatékonyabb terméket kínálj a konkurenciánál.”
Nem csak a hatékonyság a szempont hanem az ára is! Ahogy már kitárgyaltuk, végleges gyógymódot csak nagyon drágáért fognak kifejleszteni ( mert csak így fogja biztosítani ugyanazt az osztalékot a részvényeseknek mint az élethosszig szedendő gyógyszer), azt meg lehet , hogy János bácsi Bükknádasról nem fogja tudni megfizetni (és az állambácsi sem fog támogatást biztosítani rá), így sajnos nem lesz rá kereslet. Lehet, hogy Bill Gates, Elon Musk és Bezos venne belőle, de ez által a három személy által generált árbevétel még mindig túl kevés a részvényeseknek. Az árat ezért valahol 3-5 billió dollárnál kellene megszabni, ennyiért meg még Gates sem venne gyógyszert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!