Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted a majmok evolúciója...

Szerinted a majmok evolúciója merre tart?

Figyelt kérdés
Pl:Csimpánz

2024. febr. 4. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
A legtöbb faj evolúciója az emberi beavatkozásnak "hála" megtorpant. A csimpánz sem gondolom, hogy érdemben tudna már hová evolválódni.
2024. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
A majmok (pl. csimpánz) evolúciós utódja felé.
2024. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 krwkco ***** válasza:
90%

"Szerinted a majmok evolúciója merre tart?"

A kihalás és állatkerti beltenyészet felé. :-(

2024. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A jelenlegi legfőbb evolúciós nyomás - és ez szinte minden állatra igaz - az emberiség, és annak térhódítása. Azoknak az állatoknak - és ez a majmokra is igaz - van a legjobb túlélési esélyük, melyek az ember teremtette környezethez alkalmazkodnak.

Ha a városok kukái jobb élelemforrást jelentenek, mint a szűkülő erdő, akkor pl olyan tulajdonságok jelenthetnek evolúciós előnyt, mint pl a jobb éjjeli látás vagy gyorsabb futás nyílt terepen. De a zsugorodó élőhelyre és élelemre a szigeteken jellemző méret csökkenés is lehet egy potenciális "evolúciós válasz".

2024. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Pombe ***** válasza:
51%

#4: "Azoknak az állatoknak - és ez a majmokra is igaz - van a legjobb túlélési esélyük, melyek az ember teremtette környezethez alkalmazkodnak."


Gondolod, hogy csak erről van szó?


[link]

A helyiek a csimpánzok húsából levest főznek. A gorillák pedig...


[link]

[link]

2024. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem lennénk, akkor se valoszinű hogy emberre vállnának.

Nem igzan lehet megjosolni. Környezet változasok fuggvenye

2024. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Pombe ***** válasza:
46%
Hát, nem is a csimpánzok, de ha az ember kihal, akkor számos ökológiai fülke szabadulna fel (feltételezve hogy idővel regenerálódik a környezet is), és a csimpánzok terjedése elkezdődhetne, és mindenféle más fajok származnának le belőlük, míg végül az egyik akár szert tehetne mai emberszerű intelligenciára is, ami elnevezné magát embernek a saját nyelvén, és elnevezné a mai csimpánzból leszármazó egyéb ágakban szereplő lényeket a saját nyelvén majmoknak, és a csimpánzt meg elnevezné mindezek közös ősének. Ha a régészeti kutatások később a mi csontvázainkra is rálelnének, azokat az ő nyelvükön nem embernek nevezné, hanem csak hozzájuk hasonló másvalaminek, aminek adnának egy fajnevet, de az nem az ő nyelvükön az ember lenne. Egyszóval mégis idővel csak-csak ember lenne a csimpánzból. Mi pedig az ember megnevezésünket vesztenénk el.
2024. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Elméletileg lehetseges de nem törvenyszerű Pombe.

Rengeteg főemlös halt ki, hogy nem indult el ezen az uton.

2024. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Pombe ***** válasza:
40%

Az agy méretben és teljesítményben 500 millió éve folyamatosan és rohamosan nőtt, és ez történt az elődeink agyaival is. 25-30 millió évvel ezelőtt az akkori majmok agya alig volt nagyobb a ping-pong labdánál.


#8: "Rengeteg főemlös halt ki, hogy nem indult el ezen az uton."


De mindig volt egy, vagy néhány, amelyik igen. Olyan sose volt, hogy nem. Az ember vérvonala mellett is számos más ágon indultak el emberihez hasonló agyfejlődési vonalak, bár idővel ezek kihaltak az ember mellett.


Ha a környezet kedvez az agyteljesítmény növekedésének, akkor ezek alapján, úgy tűnik, a dolog meg fog történni így-vagy úgy, ráadásul a verseny rohamos lesz.


Az evolúció egyszerűen mindent megvalósít, amit meg lehet, ha az adott környezet tulajdonsága nem teremtenek korlátozó tényezőket.

2024. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pombe ***** válasza:
40%

#8: "Elméletileg lehetseges de nem törvenyszerű Pombe."


Pl. a szárny a konvergens evolúció működéséből adódóan számos egymástól elváló vérvonalban később kifejeződött. Természetesen rengeteg szárnyas lény kihalt, ettől függetlenül igen nehezen lehetne elképzelni, hogy idővel a szárny ne fejlődött volna egyre hatékonyabbá törvényszerűen (már ha a variáció-képződést az adott környezet nem korlátozza), még akkor is, ha sokszor voltak megtorpanások, "visszalépések"... stbstb.


És ugyanez vonatkozik a szemfélékre is...stbstb. Nem'tom miért pont az agyat kellene indexre rakni.

2024. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!