Miert mondjak hogy nem letezik perpetuum mobile?
16 évesen ezt már tanulnod kellett volna. Emlékezz a fizika órákra.
Olyan eszköz létezik, amit egyszer megpörgetsz, aztán sokáig forog. De abból energiát kivenni nem lehet, mert akkor megáll. Márpedig ez lenne a lényege.
Ertem, tehat magatol mozoghat energiabefektetes nelkul, de energiat nem tudsz kivenni belole es ez ami ami konkretan nem lehetseges?
Biztos hogy tanultuk mert csak 1 mondattal atsiklottunk felette, csak eszembe jutott a kerdes
A probléma az, hogy egyszer kell neki adnod egy energiát, amivel megindul.
Másfelől ha arra gondolsz, amikor a golyó a lejtőről visszapattan a lejtő tetejére, halványan rémlik egy videó, amiben fejtegetik, hogy ott bizony a kellő lendület miatt van egy picike motoros rész is. De lehet, hogy nem egyre gondolunk.
Minél jobban megoldod, hogy ne legyen veszteség, annál tovább fog mozogni.
De egyszer leáll, mert veszteségmentes helyzet nem létezik.
Viszont továbbra sem ez a lényege. Az örökmozgót mindig is úgy képzelték, hogy energiát lehet kivenni belőle, és ennek ellenére is örökké mozog majd. Na, ilyen nem létezik.
Az, hogy egy videóban mit mutatnak, és milyen "csalások" vannak mögötte azt hagyjuk. Meg ha megprörgeted másnap még forog-e. És láttam olyat, hogy UC-ben elromlott a fék, jól fel lett pörgetve és csak kb. 4 nap múlva állt le, pedig az nem örökomzógnak van tervezve, csak nagyon precízen csapágyazott valami, és az a célja, hogy gyorsan tudjon pörögni. De ugyanez volt amikor megfutamodott egy vasúti teherkocsi nem is tudom mennyi ideig "ingázott" egy olyan pályaszakaszon ahol volt egy lejtő lefelé, és utána egy emelkedő, ott "ingázott" magában mozdony meg minden nélkül több órán keresztül. Aztán szép lassan lelassult. Ha ebből 2-3 órát felveszek simán örökomozgónak fog látszani.
Láttam olyan "örökmozgót" amiben vaolt egy pici elem és egy pici motor ami vissza táplálta a surlódásból elvesző energiát és a videón ezt ügyesen úgy mutatták be mintha nem lenne ott. 1000-ből 1000 csalás, és csak a nézettség növelésére csinálják.
Surlódás mindig van (Ez alól talán a szuperfolyós hélium az egyetlen kivétel, de ott meg állandóan hűteni kell, hogy a megfelelő hőmérséklet tartományban maradjon a cucc, nyivlán be lehet mutatni azt is, csak azt nem, hogy a hűtőrendszer mennyi villanyt zabál... Azt jótékonyan nem mutatják be...), az mindig veszteség. Ugyanígy a közegellenállás is, ott lesz. Lehet üvegből vákuum testeket csinálni, de ott is szép lassan "romlik" a vákuum minősége, lehet, hogy 100 év múlva vagy lehet hogy mégtöbb, de kerül be a vákuumtérbe levegő (ld. régi CRT-k, egyik hibája, hogy fellevegősödik a ballon.).
Még a bolygók sem mozognak örökké.
Ahogy a Hold beállt úgy, hogy mindig egy oldalát mutatja a Föld felé, úgy a Föld is be fog majd állni a Nap felé, ha lesz rá ideje. Régebben a Földön rövidebb volt a nap hossza! Úgy tudom, hogy valaha volt 4 óra is.
Csak az nem biztos, hogy 5 milliárd év elég erre. Lehet, hogy ennél tovább tartana.
Utána pedig az lesz, hogy az összes bolygó beleesik majd a Napba - méghozzá azért, mert egyrészt súrlódnak a napszélben, másrészt keringés közben gravitációs hullámokat bocsátanak ki.
Persze ehhez nem biztos, hogy 100 milliárd év elég, szóval nem holnap reggel lesz. De akkor is megtörténik majd. Ezek sem örökmozgók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!