Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erről az evolúci...

Mit gondoltok erről az evolúció ellenes érvről?

Figyelt kérdés
Egy beszélgetésben valaki úgy érvelt - miután helyreigazítottam, hogy az ember nem a majmoktól származik, hanem közös őseink vannak - hogy ha ez igaz, akkor a majom miért nem fejlődik tovább? Szerinte itt bukik el az egész.
2023. dec. 1. 11:59
1 2
 11/14 Pombe ***** válasza:
100%

jaj... "300-350 cm^2-re nőtt"


...helyett: 300-350 cm^3-re nőtt. Na...

2023. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt az evolúció kísérleti úton bizonyított, úgyhogy nem nagyon van mit logikai-érvelgetni, másrészt a felvetésed arra alapoz, hogy az értelem kifejlődése szükségszerű.


Mivel 3 milliárd évnyi evolúció legvégén alakult ki a magasszintű intelligenciára képes adaptív agyunk, erősen gyaníthatod, hogy ennek a kifejlődése nemhogy nem szükségszerű és nem törvényszerű, de még nagyon valószínűtlen is, tehát egy nagyon különleges mutáció kellett hozzá. Tehát NEM számíthatsz arra, hogy evolúciós unokatestvéreknél is kialakul, tehát nem jelent semmit, hogy a majmoknál nem alakult ki.

márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Pombe ***** válasza:

#12: "tehát nem jelent semmit, hogy a majmoknál nem alakult ki."


Már az értelem? Meg az öntudat?


Pedig ezek megvannak nyilvánvalóan a csimpiknél, bonobóknál is. Azért aligha hiszem, hogy értelem nélkül ki tudták volna találni a drádát, amivel a Fongoli folyó szavannai csimpánzai kisebb odu-lakó majmokra vadásznak. Gallyaznak, méretre törnek, és a fogukkal hegyeznek, sőt, az anyukák a módszert tanítják is a kölykeiknek. Vagy más esetben három szerszámot használnak egyszerre a szájukba nem férő nagyobb méretű csonthéjas gyümölcs feltörésére és szeletelésére, vagy...stbstb.


[link]

"A csimpánzok agyának szerkezete meglepően hasonlít az emberéhez. Viselkedésük, szociális kapcsolataik, érzelmeik kifejezése és annak igénye, intellektuális képességeik több tekintetben hasonlóak az emberéhez. Különféle mentális jellegeket, amelyeket egykor kizárólag az embereknek tulajdonítottak, már kimutattak a csimpánzoknál is. Ilyenek az értelmes gondolkodás, az absztrakció, az általánosítás vagy az én-tudat. Nem-verbális kommunikációt, úgymint ölelést, csókolást, hátba veregetést, csiklandozást is leírtak náluk. Sok érzelmük, pl. öröm és szomorúság, aggodalom és kétségbeesés, hasonló vagy akár ugyanolyan mint a miénk."


Egyébként a tükörteszttel igazolható öntudat valamilyen foka még számos más állatnál is kimutatható.


Nem tudom mi lenne az a különleges mutáció, amiről írsz. A majomagy folyamatosan gyorsulva fejlődött 25-30 millió évre is visszatekintve, és hogy ez végül a mai emberben csúcsosodott ki (legalábbis a mai időkben), ez sokkal inkább egy régóta zajló folyamatnak tűnik, és nem különleges kiugrásnak.


Ráadásul az emberi vérvonal mellett olyan 8-7 millió évre visszatekintve számos más emberszerű vérvonalban fejlődött az agy közel ugyanolyan gyorsan, mint a mienk, szóval egyáltalán nem tűnik egyszerűen kiugróan véletlenszerűnek a folyamat és még csak nem is vagyunk ebben a rengeteg ágban különlegesek.


[link]


Ennél a valóságban nyilvánvalóan még több mellékág volt, és ez sem ábrázolja az összeset.


Csak annyi történt, hogy a sok versenyfutóból mi szakítottuk át a célszalagot, de még csak nem is hatalmas előnnyel. A többi futó mellettünk egyszerűen mind fokozatosan elbukott, de ha mi bukunk el, akkor beért volna helyettünk más, vagy megint más... ez szvsz. elég nyilvánvalónak tűnik. Ám úgy tűnik, hogy a növekvő intelligencia versenyében csak egy maradhatott, ahogy az egyre gyorsabban terjedt szét a bolygón. A csimpánzokat, és egyéb emberszerűbb főemlősöket ma is szorítjuk ki a világból, hol közvetlen-, holt közvetett módon.


Úgy gondolom, hogy a csimpiknél nagyon is valószínűsíthető, hogy kialakulna a még magasabb intelligenciaszint (már a szavannai csimpánzok is lényegesen intelligensebb viselkedési formákat mutatnak fel az őserdei változatokhoz képest), csak ehhez előbb ki kellene halnia az emberiségnek, még mielőtt őket tüntetnénk el mi.

márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pombe ***** válasza:

#12: "Mivel 3 milliárd évnyi evolúció legvégén alakult ki a magasszintű intelligenciára képes adaptív agyunk, erősen gyaníthatod, hogy ennek a kifejlődése nemhogy nem szükségszerű és nem törvényszerű, de még nagyon valószínűtlen is"


Az idegrendszer, az agy folyamatosan nőtt, és egyre komplexebb lett 500 millió évre visszatekintve és igen sok ágon (márpedig ez az intelligencia mértékének folyamatos növekedésével járt), és rohamos sebességgel, már ha ezzel a korábbi néhány milliárd évet vetjük össze. Nem pontosan értem, hogy mindebből neked hogy jött ki a valószínűtlen.

márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!