Az angolokon meglátszik a D vitamin hiány?
Nyilván régebben többet dolgoztak az emberek a mezőkön a szabad ég alatt, ezért csak a városiakra volt jellemző a napfényhiány okozta betegeskedés.
Ma már vannak olcsó tabletták és szoláriumok azok számára, akik nem engedhetik meg maguknak a rendszeres kéjutazásokat naposabb helyekre.
1
Szolárium mint megoldás? Ez komoly?
Visszatérve a kérdésre: az angolkór (a D-vitaminhiány okozta fejlődési rendellenességek) elterjedése főleg a zsúfolt, árnyékos, füstös-ködös városokhoz kötődött, ahogy #1-es is írja.
De optimálisnak nem mondható a helyzet vidéki, szabad levegőn töltött életforma esetén sem. A lényegi különbség, hogy ekkor legalább az év egyik felében elegendő D-vitamint termel az ember. Az év másik felében, de legalábbis október végétől februárig viszont annyira gyenge a napsugárzás, hogy szinte képtelenség megtermelni a szükséges D-vitamint, akármennyi időt töltesz kint, ehhez túlzottan északon van a Brit-szigetek (meg úgy összességében Európa nagy része). Ilyenkor mint forrás csak a D-vitaminban gazdag táplálék jöhet szóba. Ami egyébként nem lebecsülendő forrás, olyannyira, hogy ez az egyik elmélet rá, hogy a szinte teljesen tengerhez kötődő étrendű inuitok a sarkvidéki lakhelyük ellenére miért nem fehéredtek ki.
4
Ugyanakkor az is érdekes, hogy az északi népeket tartják úgy általában a legjobb fizikai adottságúaknak, dacára a napfényhiánynak. Na most tudtommal rengeteg halat fogyasztanak az északi népek, főleg lazacot. Talán ez lenne a magyarázat arra, hogy nem korcsosodtak el? Bár az angolokon azért megfigyelhető némi korcsosodás fizikailag ám a többi északi népen ép ellenkezőleg, ép egészséges erős népek.
7
Plusz a fish and chips nemzeti étel ott.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!