Az angolokon meglátszik a D vitamin hiány?
Az angolkór elnevezés az más nyelveken is megtalálható, mivel Angliában az iprai forradalom alatt írták le a terjedését, de ott a városi gyárakban kis bérért dolgozó és rosszul táplálkozó munkások között terjedt. És napfénynek és megfelelő élelemnek is híján voltak. A neve mindenesetre onnana van, de ez nem jelenti azért azt, hogy az angolokra mindig is és ma is jellemző lenne az angolkór. A név eredetének kérdező nézz utána esetleg. Meg javasolható a szélsőséges elképzelések mellőzése is, főként a mai internetes közlések korában is, és tényleg olvashatunk szinte akármit akárkitől a neten.
Amúgy a D3 vitamin bevihető élelmiszerekkel is, mint a tőkehalmájolaj, olajos halak, lazac, makréla, stb, tojás sárgája, máj, és részben a tejtermékekkel is. Az Egyesült Királyságban amúgy viszonylag nagyobb a halfogyasztás, de vannak sokkal több halat evő országok is, mint a szigetországok például. Annyi biztos, hogy amennyi télre elég annyit azért esznek úgy általában, tehát nem jellemző az angolkór az Egyesült Királyságban (sem).
Manapság angolkór az amúgy is ritka a modernnek számító országokban. A szolárium meg csak kis mértékben tudja megoldani, ezt kirpóbálták és van egy max. hatása ami után a szolárium idő növekedése sem növeli a hatást, mivel az UV-B tartomány vagy nincs meg a szoláriumokban, vagy csak nagyon kis százalékban. Kb a semminél több a heti kétszer kb 5 perc szoli.
"A szolárium meg csak kis mértékben tudja megoldani, ezt kirpóbálták és van egy max. hatása ami után a szolárium idő növekedése sem növeli a hatást"
Ahogy bizonyos idő után a napon sem termelődik több D-vitamin.
"mivel az UV-B tartomány vagy nincs meg a szoláriumokban, vagy csak nagyon kis százalékban."
Hogyne lenne UV-B a szoláriumban. Pont az a kis százalék a lényeg (ahogy a napfényben is sokkal-sokkal több az UV-A, mint az UV-B). Enélkül be is zárhatnának. A melanintermelést, tartós barnaságot az UV-B idézi elő.
A D-vitaminnal kapcsolatban 60 év alatt hatalmas változás ment végbe a hitekben (vagy következtetésekben, vagy tévhitekben, ki hogy szeretné). Mondjuk nem az angolkór/megelőzésről beszélve, hanem a szívműködéssel kapcsolatban. Merkely proftól olvastam egy értekezést pár éve. Ő már napi 4000 NE mennyiség szükségletről beszél, a 85-ös tápanyagos könyv még 400 NE-nél tartott. A szocializmusban a szabadforgalmazású vitamintermékek közül, ha jól emlékszem, csak a Polyvitaplex tartalmazott D vitamint, 100 NE-t. Nehogy megártson.
Szerintem aki az angolokon korcsosodást lát, az agyilag korcs.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!