Ha voltak is nem nagyon maradtak fenn ilyen írások. Azért azt tudni kell, hogy eleve az írásbeliség nem volt ennyire elterjedt, és nagyon kevés írás maradt fent, főleg azoké akik "olyat mondtak amit akkor fontosnak/köfetendőnek találtak".
2023. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Krisztus után jóval később sem volt még annyi tudományos ismeretünk a világról, hogy érdemileg bárki is foglalkozhatott volna az élet keletkezésének a kérdésével.
2023. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
"A görög atomisták már i. e. 400-ban azt tanították, hogy a Nap, a Föld, az élet, az emberek, a civilizáció és a társadalom mind-mind elképzelhetetlenül hosszú idő alatt jöttek létre isteni beavatkozás nélkül."
Igen, a történelem során számos filozófus és gondolkodó foglalkozott az élet eredetének kérdésével. Például az ókori görög filozófusok között is voltak olyanok, mint Anaximander, Anaximenes vagy Empedoklész, akik az élet és az univerzum eredetét különböző elméletekkel magyarázták, és néhányan közülük azt is feltételezték, hogy az élet lehet, hogy valamilyen természeti folyamat eredményeként alakult ki, anélkül, hogy egy isteni teremtőt igényelne. Az ilyen gondolkodók nézetei azonban gyakran eltértek egymástól, és a kérdésre adott válaszok is sokszínűek voltak. Az evolúciós elmélet, amelyet Charles Darwin fejlesztett ki a 19. században, később adott egy tudományos keretet az élet evolúciójának és eredetének magyarázatához anélkül, hogy isteni beavatkozást igényelt volna.
2023. szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
A mai tudományos felfogás szerint a teremtes elmélet nem zárja ki az evolúciót. Ezt vallja az MTA elnöke, Freund Tamás agykutató akadémikus.
2023. okt. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
#5
Freund a testia-evolúcióban hisz, de ez az ő személyes hite, mint vallásos emberé, amit tudományosan igazolni nem lehet.
Nem zárja ki.
Persze, hogy nem zárja ki, csakhogy egy rakás dolgot nem lehet kizárni még ezen kívül, de ettől a vallásos hit még nem lesz tudományos elmélet.
A természettudomány nem foglalkozik az istenkérdéssel, mert nem feladata. Az istenkérdéssel a vallás, az ezotéria, és a filozófia foglalkozik. A természettudomány az anyagi világot vizsgálja, és olyan modelleket állít fel, amiből kihagyja a természetfeletti erőket.
2023. okt. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Az MTA elnöke egy kirakatfigura, és az istenhit-terror korszellemet fenntartóknak minden pénzt megér, hogy ide úgynevezett "hívő tudós" (magyarán fogalmazva egy gerinctelen fax alak) kerüljön. Ne feledjük, hogy a hírhedt Vizelek Szilveszter is MTA elnök volt!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!