Valahol azt hallottam, hogy az ősrobbanás első pillanatában csak energia létezett, ami idővel leptonokra és kvarkokra, az protonok, neutronok és elektronok építőköveivé alakult át, de ez hogy?
Az energia végső soron csak egy tulajdonsága az anyagnak (mint a tömeg), vagy tévedek? Egy tulajdonság hogy alakulhat át valamivé, amiből később anyag lehet? Vagy az hülyeség, amit eleve hallottam?
....
Nem kötekedni akarok a tudományos észrevételekkel, csak érdekelnek ezek a kérdések, és a chat gtp és a google-n összevissza információkat kapok. Ilyeneket olvastam pl. a keresésemre a google-n és a chat gtp-n:
- anyag = energia = információ (azt még megérteném, hogy tömeg = energia = információ, de ez az anyag egyenlőség nekem furcsa)
- az energia csak egy tulajdonsága az anyagnak, de ősrobbanásnál csak energia létezett, ami később leptonokra és kvarkokra alakult át. (Azaz vissza a kiinduló pontra, egy tulajdonsága az anyagnak hogy alakulhat át valamivé).
Azt még megérteném, ha valami, ami szintén rendelkezik energiával, átalakul anyaggá, ami rendelkezik vele, de így, hogy?
Ez is tudományos ellentmondások sokasága. Jegyzem meg halkan.
1. A foton az anyag, de a tér is az. Namost az ősrobbanás előtt nem volt sem idő, sem tér, sem anyag. Akkor ➡ Energiamegmaradás sérülés van
2. Ha minden szétterjedt rendezetlen formában, így nem is állhatott össze, hacsak nincsen egy tudatos rtendező ugyanis ➡ Entrópia tétel-el ellentmond
➡Thermodinamika 2 törvényével ellentmond. Minden a rendezetlenség irányába tart
Napestig sorolhatnám az ellentmondásokat
"Entrópia tétel"
Ezt mindig megpróbálják elsütni a hívők, de nem stimmel.
Számolj utána.
Nem, a #11 majdnem teljesen hülyeség.
De hiába írjuk meg - a hívők újra és újra jönnek vele, mintha hülyéknek írnának.
ÉS VALÓBAN: a hülyéknek írnak. Mert azok elhiszik ezt.
#11: Nem vallásos blablát olvasni járok a GyiK-ra, hanem csak a tudásom gyarapítása érdekében, és abban nincs hely semmilyen természetfelettinek vagy istenségnek.
......
Szóval nem tudjuk, hogy mi volt az ami robbant az ősrobbanásban, de fotonok már első pillanattól kezdve léteztek (amelyek már rendes részecskék), és azokból jöhetettek össze az anyagi részecskék. Jól mondom?
Nem, nincs energiakorlát.
Sebességkorlát van, de ez nem érinti az energiát.
A korai fotonok nem csak atomokat tudtak szétbontani, de még az atommagot is. Szerintem, ha egy ekkora energiájú foton eltalálná a Földet, talán még azt is szétszedné.
16 "Igen, és ezt azért is tudjuk, mert a fotonokra gyakorlatilag nincsen méretkorlát. Azok bármilyen kicsik lehetnek."
Elvileg 3m-es egy foton
Az, hogy normál körülmények között egy foton (ami egy hullámcsomag, tehát nem teljesen határozott méretű) - szóval, hogy mekkora...
és még ott van a kvantumhatározatlanság is.
Ilyen méretekben már eléggé problémás dolog nagyságról beszélni.
Viszont fotonok úgy tudom, hogy tetszőlegesen kis méretűek lehetnek. A többi részecskénél van egy adott kiterjedés, amit általában el szoktak érni, és e körül változhat a méretük, de nem akárhogyan. A kvantumhatározatlanság miatt, ha összébb szorulnak, nagyon határozatlan lesz a sebességük.
Sem a foton, sem a többi részecske nem kis golyócskák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!