Szerintetek a jelenlegi állapotában még visszafordítható lenne a klímaváltozás?
Az utóbbi időben sok tudományos cikket olvastam a témában, és arra a következtetésre jutottam, hogy már nincs mit tenni. Egyetlen esélyünk talán csak az, ha elfogadjuk ezt a tényt, valamint fölkészülünk a várható következményekre...
Örülnék, ha meg tudnátok cáfolni!
"holnapra az emberiség technológiai színvonala a kőkorszakra zuhanjon vissza és a létszáma"
Ez lenne a passzív módszer, amikor nem csinálsz semmit.
Ezen kívül lenne még sok aktív módszer is: sokkal rövidebb idő alatt sokkal jobb eredménnyel.
De ezek pénzbe és munkába kerülnek.
"hogy csökkented zéróra"
Ez még mindig a passzív módszer lenne. Elképzelni se bírsz mást?
Az aktív lehetőségek:
- a földfelszín nagy részének a megváltoztatása, hogy más fényvisszaverő képessége legyen. Ez elérhető pl. ültetvényekkel is.
- a CO2 és egyéb gázok elnyelése, más célra felhasználása nagy tömegben.
- egy szűrő elhelyezése a Lagrange-pontban. Nem kell az egész Földet lefedni, 7% körül elég lenne.
Ezek csak ízelítők, más lehetőségen is lehet gondolkodni.
Ja, és mielőtt belekötnél:
Nehéz? igen.
Költséges? igen.
Munkás? igen.
Összefogás kell hozzá? igen.
Rosszabbul élnénk ezek miatt? igen.
És akkor mi van?
#13 Ezek elméletben jó ötletnek tűnnek, de a gyakorlatban sajnos megvalósíthatatlanok... Kémiailag természetesen lehetséges a szén-dioxid kivonása a levegőből, ugyanakkor ha nagy mennyiségű gázt szeretnénk megkötni, akkor az rengeteg energiát igényelne, amit valahogyan elő kellene állítani... Másrészt meg a vízgőz, a nitrogén-oxidok és a metán is erősen üvegházhatásúak, szóval nem jutnánk sokkal előrébb, ha felbecsülhetetlen összegeket költenénk a CO2-szint csökkentésére. A Földet részben beárnyékoló ernyő is egy jó elképzelés lenne a felmelegedés csökkentésére, viszont ez beláthatatlan ökológiai következményekkel járna, nem beszélve arról, hogy már maga az ernyő elkészítése és fenntartása is megfizethetetlen lenne. A felszín növényesítése lenne a legkézenfekvőbb, csak hát kellenek a területek a mezőgazdasági és ipari termelésre, meg eleve nem is lehet mindenhova fákat telepíteni.
Szóval én egyelőre nem látom a fényt az alagút végén, már ha egyáltalán van vége az alagútnak...
Várom a további hozzászólásokat, izgalmas témát boncolgatunk. :)
Erre mondtam, hogy ezek nehéz témák.
Annak idején a piramisok építése is nehéz volt, először kisebbeket építettek. Sok összeomlott, mire rájöttek, hogyan kell.
Sok nem tökéletes, pl. nagyon túl van biztosítva.
DE HA EL SEM KEZDED???
Ja, és még annyit, hogy itt a fél siker is számít. Ha egy szakadékot akarsz átugrani, akkor nem - de itt nem mindegy, hogy 50 fok lesz, vagy csak 40.
És ebbe bele tudsz szólni te is.
"és mielőtt belekötnél"
Nem kötöttem bele, csak kíváncsi voltam, hogy szerinted mi a megoldás. Nem tudtam, hogy ez is bűn.
Tehát semmi konkrétum... Az, hogy ültessünk ültetvényeket, miközben ma is irtják az esőerdőket, szerintem nem megoldható. Főleg úgy, hogy 8, lassan 10 milliárd embert kell élelmezni.
CO2 megkötése és felhasználása. Hogy? Mire? Gigatonnákról van szó. Mi a konkrét elképzelés? Mert ez jól hangzik, de technikailag hogy oldod meg? Amíg ez nincs kidolgozva, kb nem mondtál vele semmit. Olyan mintha azt írtad volna hogy lőjük ki a világűrbe. Tulajdonképpen az is "csak pénz kérdés".
"Ezek csak ízelítők, más lehetőségen is lehet gondolkodni." Ezek számomra megint csak üres szavak, ami mögött nincs konkrét megvalósítható eljárás.
Ezeknél már az is jobb, amit a napokban olvastam, hogy a Holdon lévő port lőjük ki és majd az föld körüli pályán leárnyékolja a napsugárzást. Ez talán a következő 50-100 évben működhet. Jelenleg egy szondát nem vagyunk képesek eljuttatni a Holdra úgy, hogy ne csapódjon a felszínbe.
Kicsit pesszimista vagy.
Tudod, idáig gyakorlatilag nem foglalkoztunk a témával. Néhány őrült tudós gagyog valamit az 50-es évek óta, kit érdekel?
Kb. így állt hozzá mindenki.
MOST kezd változni a hozzáállás. Szerinted 5 perc alatt meg fogjuk oldani?
A brazil esőerdők irtását már sikerült lelassítani. A faültetés nem rossz ötlet, csak előbb génsebészettel olyan fák kellenének, amelyek erre vannak kitalálva. Ja, hogy génsebészet, fúúúúj... nem baj, ki is lehet halni.
A többinél pedig én is említettem, hogy sem egyszerű, sem olcsó nem lesz.
Bizony ki kell lépnünk a kényelmi zónánkból, valószínűleg még a gazdagoknak is. Olyan nincs, hogy mindent csinálunk ugyanúgy, és még mellé 1-2%-ot csinálunk pluszban valamit, és ettől majd hipp-hopp megoldódik.
Istenesen oda kell tennie magát MINDENKINEK, mint annak idején a piramisoknál.
EZ lesz nehéz.
A széndioxid a növények "levegője". Nélküle kipusztulna az élet a Földön!
Csak most erre a szerencsétlen CO2-re fogják az egész klímaváltozást, miközben a magán repülőgépeikkel repülnek a nagyságos urak és hölgyek a klímakonferenciára. Ahol jól megbeszélik, és megmondják nekünk földi halandóknak, hogy Mi itt sokan vagyunk, hatalmas a lábnyomunk, rengeteget pazarolunk és zabálunk, és mi tehetünk az egészről.
Álságos az egész téma Gréta Thunberg-el az élen!!! Nem tudom mi a céljuk azon kívül, hogy félelmet és bizonytalanságot keltsenek az átlag emberekben.
Néhány tény, amit figyelmen kívül hagynak sokan és lesöpörnek az asztalról.:
- A Napból érkező hőt amióta léteznek erre készített műholdak pontosan tudják mérni légkörtől függetlenül, és fokozatosan (évről-évre) egyre nagyobb hőmennyiség érkezik a Napból.
- A vízgőz egymagában sokkal nagyobb üvegházhatást generál, mint a CO2. Pedig a vízgőz nagyságrendekkel kevesebb a levegőben, mint a CO2. Jó üzlet a CO2-t bűnösnek beállítani, miközben nem sok köze van az egészhez!
- A piramisok építésével kapcsolatba pedig csak találgatnak! Történész, régész, építészmérnök, *kutató, mindegyik máshogy gondolja. De tudni egyikük sem tudja! Ha valaki beleássa magát a témába, és józanul gondolkodik, akkor rájön, hogy egyre és egyre több kérdés merül fel az építésével, funkciójával, tájolásával, a piramisok egymás közti összefüggéseivel kapcsolatban. Ezekre a kérdésekre persze nincs konkrét válasz, csak találgatni lehet.
- Az egyiptológusoknak van egy kényelmes elképzelésük arról, hogy milyen volt az ókori Egyiptom. Ez mára már tradícióvá vált, s egyben elvárássá a kutatók felé.Ha ettől az elképzeléstől eltérő felfedezésre bukkannak, az új felfedezést bele erőszakolják az elfogadott nézeteikbe, vagy ha máshogy nem megy eltusolják.
- Ugyanez a helyzet a klímakutatással is. Ha műszeres mérésekkel kimutatnak valamit, ami nem illik a klímahiszti ideológiájába azt vagy eltusolják, vagy megrendelik saját intézetüktől azt a kimutatást ami cáfolja azt ami nem fér bele a klímakatasztrófa ideológiájába. Rosszabb esetben ellehetetlenítik a kutatót is, aki megpróbálta a valóságot prezentálni.
- Ahogy a naptevékenységnek vannak ciklusai, emiatt a földi klímának is vannak, voltak és lesznek különféle ciklusai! Ezzel együtt kell élni.
- Azt is kimutatták, hogy az ipari CO2 kibocsájtás kismiska ahhoz képest amit a permafroszt bocsát ki magából (szén és metán) a felolvadás miatt. Ez aztán további változásokat idéz elő, amit csak elviselni tudunk, megváltoztatni nem! Ez egy láncreakció ami előbb-utóbb bekövetkezett volna a Földön. A mi tevékenységünk (rombolásunk) kicsit előrébb hozhatta a változás idejét. De ha ma csak ösemberek élnének a Föld minden részén halászatból és vadászatból, gyűjtögetésből ezek a változások akkor is bekövetkeznek csak kicsit később. - Erről persze mélyen hallgatnak.
Ezek tények, aki nem hiszi járjon utána! ;-)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!