Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elkorcsosul-e végül az emberiség?

Elkorcsosul-e végül az emberiség?

Figyelt kérdés
A modern orvoslás, mezőgazdaság és ipar vívmányai megmentik, életben tartják azokat az emberi egyedeket is, aki egy tudomány nélküli környezetben áldozatául esnének a természetes kiválasztódásnak. Így továbbörökítik a génkészletüket, ami a túlélés szempontjából hosszú távon egyre gyengébb képességű utódokat eredményez. Valaha a dinoszauruszok uralták a bolygót, késői leszármazottaik ma - pl. a csirkék - egyszerű zsákmányállatok. Előfordulhat-e ez az emberiséggel is?

2022. szept. 15. 02:21
A kérdező szavazást indított:
A technikai civilizáció végül lehanyatlik, és az emberiség is elkorcsosul.
A tudomány továbbra is fejlődik és kezeli a felmerülő gondokat.
A civilizáció elbukik, de az erősek túlélik majd és alkalmazkodnak, a természet törvényei szerint.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
A modern társadalom előbb-utóbb nagyon csúfosan elbukik az biztos. Viszont ne feledd, hogy a bolygó nagy része sokkal nehezebb körülmények között él.
2022. szept. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Már elkorcsosult.
2022. szept. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“A modern orvoslás, mezőgazdaság és ipar vívmányai megmentik, életben tartják azokat az emberi egyedeket is, aki egy tudomány nélküli környezetben áldozatául esnének a természetes kiválasztódásnak. Így továbbörökítik a génkészletüket”


Így többféle génvariáció marad “forgalomban”. Ez evolúciós szempontból is előnyös. Amúgy sem vagyunk annyira diverzek a majd’ 8 milliárd fős létszámunkhoz képest. Egyébként aki annyira “korcs” ,hogy ez a legjobb szó rá az általában nem is tudja továbbadni a génjeit 🤷


“Valaha a dinoszauruszok uralták a bolygót, késői leszármazottaik ma - pl. a csirkék - egyszerű zsákmányállatok.”


Azért a 65+ millió éve élt dinoszauruszok sem mind hatalmas szörnyek voltak. Belőlük is akadtak kisebbek amiket megettek a nagyok. A csirke háziasítás előtti ősei (és mai vad rokonai) is tök jól elvannak ember nélkül is. Sőt, a csirkék sem igazán “korcsosultak”. Mármint eleve mit értük ez alatt? Elvégre amiért háziasítottuk őket annak egyre jobban megfeleltek a generációk során. A tényleg korcs azt nem szaporítottuk tovább.


Egyébként igen, elkorcsosulhat az emberiség. Kérdés mit értünk ezalatt. Például egy mai, puhány ember korcsnak tűnhet egy edzett ősemberhez képest, viszont a puhány ember a technológiájával többféle környezetben tud sikeresebben megmaradni mint az ősember a maga primitív szerszámaival. Na meg nem mindenki él puhány életet. Az emberiség többsége bizony zordabb körülmények közt él napjainkban is. Ha összeomlik a modern civilizáció a fajunk akkor sem hiszem ,hogy kihalnak. Megcsappanna, de nem halna ki emiatt.

2022. szept. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Harari a Homo deusban arról ír, hogy annyira fel fogjuk fedezni a testünk működését, hogy hamarosan az örök élet lesz a cél (az ingyen sörről viszont nem ír), mint ahogy ezen már ma dolgoznak komoly cégek. Így gondolom - szerinte - ezzel az elkorcsosulással is lesz esélyünk elbánni. Nekem elég merész, másrészt felvillanyozó gondolat...
2022. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

- Emberek! Bahhh! Hová tűntek azok a pompás hosszú dús farkak? -

Panaszkodhatna az a cickány, amiből az emlősök kifejlődtek...

2022. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A modern orvoslás, mezőgazdaság és ipar vívmányai megmentik, életben tartják azokat az emberi egyedeket is, aki egy tudomány nélküli környezetben áldozatául esnének a természetes kiválasztódásnak. Így továbbörökítik a génkészletüket, ami a túlélés szempontjából hosszú távon egyre gyengébb képességű utódokat eredményez."

Az őskori körülmények közti túlélés szempontjából igen. De jelenleg nem őskori körülmények közt kell helytállnunk.

2022. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel véges erőforrásokkal végtelen növekedés elérhetetlen, azért a válságok bele vannak programozva a rendszerbe. Ez nem engedi elkorcsosulni, elpuhulni az emberiséget, hiszen a válságot túl kell élni.
2022. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tudomány gyorsabban fejlődik előre, mint amennyivel a genetikánk halad hátra. Nem lesz gond.


Főleg, hogy már dizájnerbabák egy lehetséges dolog. Mármint lenne, ha engednék a törvények. De idővel nem lehet majd hátat fordítani neki.

2022. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!