Az Atomháborúban elpusztulna az emberiség?
1: nem.
2: igen.
Kevesen maradnának, és az életük nem lenne jó.
Amúgy meg többször volt már a téma.
Nem pusztulna el.
1. Önmagában a jelenlegi atomarzenál nem képes arra, hogy pusztán a robbanások erejével lefedje az összes lakott területet, és ezáltal elpusztítson elég embert ahhoz, hogy kipusztuljon az emberiség.
Valójában, ha az összes,a világon létező atomfegyvert egyenletesen elosztva felrobbantanád, még az USA területét sem tudnád vele lefedni.
2. Sugárzás
Ahogy #2 írta, néhány hét alatt gyakorlatilag teljesen elmúlik az a sugárzás, amit a nukleáris fegyverek produkálnak, akár a közvetlen robbanás, akár a fallout révén, ráadásul a sugárzás sem érintene minden emberlakta területet, közel sem.
3. Nukleáris tél
Ez ma már egy eléggé sántító elmélet, amit ráadásul már néhány gyakorlati példa is megcáfolt, semmi bizonyíték nincs rá, hogy ilyesmi történne, ellenben egyre több elméleti modellszámítás és gyakorlati megfigyelés akad, amik azt valószínűsítik, hogy inkább csak egy néhány hétig tartó, lájtos nukleáris "ősz" lenne valójában.
Azért lennének másodlagos hatások, további háborúk, a szemlélet teljes megváltozása (világvége hangulat), stb.
Szerintem az emberiség 90%-a meghalna végül.
#5
Európa és Észak-Amerika is csak elméletben pusztulna el.
Valójában a gyakorlatban az első körben a célpont a másik fél nukleáris ereje és katonai bázisai lennének, hogy az ellencsapás erejét a minimálisra csökkentsék.
Ez a nagyvárosokat lenukkolás csak hollywood-i mese, stratégiai szempontból semmi értelme.
Sokkal értékesebb egy még élő, de "nukleáris túszként" fogvatartott polgári lakosság.
Például:
Elindítják a ruszkik a megelőző first strike-ot, tegyük fel hogy az USA nukleáris arzenáljának ezzel elpusztítják mondjuk a 80-90%-át, de a polgári lakosság nagyon nagy részét, a nagyvárosokat megkímélik.
Majd pedig azt mondják, hogy nézzétek srácok, nem éri meg nektek válaszcsapást végrehajtani azzal a megmaradt arzenállal, mert nem tudtok már minket elpusztítani, viszont még mindig van vesztenivalótok, mert a nagyvárosaitok is be vannak célozva, ha mégis elindítjátok a válaszcsapást, akkor a nagyvárosok lesznek a következők.
Ezzel gyakorlatilag kapitulációra kényszeríthetik az ellenséget erőt úgy, hogy viszonylag kevés polgári áldozat van.
És ez vice versa igaz, az USA is ezt csinálná egy first strike esetén.
Persze előfordulhat, hogy mégis elfajul a dolog városok lenukkolása irányába, de ez már egy eléggé irracionális döntés lenne.
Ezzel én tisztában vagyok, de a felsorolt régiók egyikében sincs nukleáris csapásra méltó nyugati vagy keleti célpont ( sem katonai sem terrorcélpont ).
Egy csapásváltás során az USA,Európa vagy Oroszország sem pusztulna el, ilyen csak filmekben van, de elég komoly közvetlen és közvetett hatásokat kellene átélniük az ott élőknek. Nem cska a csapásváltás pusztítása miatt, hanem az ezután átmenetileg összeomló gazdaság/államigazgatás, szolgáltatások miatt is. Ezzel szemben Ausztráliát vagy Dél-Amerikát semmilyen közvetlen hatás nem érné, legfeljebb izgalmasabb lenne a híradó aznap :D
"de elég komoly közvetlen és közvetett hatásokat kellene átélniük az ott élőknek. Nem cska a csapásváltás pusztítása miatt, hanem az ezután átmenetileg összeomló gazdaság/államigazgatás, szolgáltatások miatt is"
Hát ez tény, de élt már át ilyeneket Európa, szerintem most is kibírnánk, plusz ugye azért évezredekig éltek és gyarapodtak úgy emberek, hogy semmiféle mai kényelmi szolgáltatásuk, áram, vezetékes víz, stb. nem volt.
Lehet, hogy optimista vagyok, de úgy hiszem, hogy még ha el is kényelmesedtünk az ilyenek miatt, azért az a hihetetlenül jó alkalmazkodóképesség és találékonyság nem veszett ki belőlünk.
"Ezzel szemben Ausztráliát vagy Dél-Amerikát semmilyen közvetlen hatás nem érné, legfeljebb izgalmasabb lenne a híradó aznap :D"
Na igen, hirtelen a dél-amerikai banánköztársaságok sz-rfészek státuszból átkerülnének a "földi paradicsom" kategóriába :D
"Sugárzás
Ahogy #2 írta, néhány hét alatt gyakorlatilag teljesen elmúlik az a sugárzás, amit a nukleáris fegyverek produkálnak, akár a közvetlen robbanás, akár a fallout révén, ráadásul a sugárzás sem érintene minden emberlakta területet, közel sem."
Ez csak részben van így! Az atom és hidrogénbombákban valóban nagyon kevés a radionuklid (mindössze 1kg) és ennek is csak egy kis része hasad szét.
Ez a kevéske viszont 120k évig bomlik le. Viszont pont ez nem sok "vizet" zavar mert nagyon kevés.
A robbanáskori besugárzástól radioaktívvá váló anyagok amiktől jobban kell félni. Ha földközelben (pár 100 méter magasan) robban a bomba akkor ott sokkal több marad vissza. És a felverődő por is több.
Részben emiatt részben a pusztító hatás területének növelése miatt magasabban robbantanak.
Ezért ez a része is eléggé elhanyagolható vagy mondjuk úgy lokálisan is együtt lehet élni vele.
Hiroshimánál és Nagaszakinál is 500m magasan robbantottak.
És nem sokkal utána teljesen újjá építették mindkét várost.
Azóta is sokan élnek ott.
"Csak az atomerőművek környezete lenne lakhatatlan"
Na ez itt az igazi nagy probléma!
Tegyük fel egy atomenergát használó ország atomcsapást szenved.
Ha a városok nem is de az infrastruktúra romokban.
Az atomerőművek leállnak vagy mert elhagyják őket a menekülők, vagy a csapások közelsége miatt, nem jutnak áramhoz és záros időn belül a dízel is kifogy azután már semmi nem hajtja a szivattyúkat.
Ha egy frissen leállított erőművet nem hűtenek akkor napok alatt leolvad.
Kórium keletkezik ami idővel átégeti a védelmet és lejut a talajba és talajvízbe!
Ez is elég veszélyes szituáció ha pl USA -val vagy az Oroszokkal történne az sok kis "csernobillal" ér fel, óriási területek válhatnak 10-100 ezer évekre lakhatatlanná emiatt és nem az atomcsapások miatt!
Ez is már minden élő embert érintene a bolygón kisebb nagyobb mértékben.
Talán még az ausztrálokat is.
Ennél csak a közvetlen találat a veszélyesebb, már ha becéloznak és rádobják egy atomerőműre az atomot az még szét is veti ami ott van.
Ha pl Paks kapna egyetlen egyet és mind a 4 blokk szétrepül akkor a Kárpát medencét el kellene hagyni sok ezer évre, vagyis véglegesen. Akik itt maradnának azok max haldokolni a ráktól. Bár az hogy mekkora részre terjedne ki és milyen mértékben ez erősen függene a széljárástól és időjárástól.
Most el lehet gondolni ezt USA kontra Oroszok közti háborúban kb 100-200 atomerőmű blokkjával. Na ez már erősen kihathatna akár az Ausztrálokra is. Ettől már minden ember érintett és károsult lenne az egész földön!
És utoljára egy érdekesség:
Radioaktív cézium (Cs) nem igazán fordul elő természetes úton a talajban csak a stabil.
Mégis a tőlünk sok ezer km -re végrehajtott több ezer (USA, Orosz stb) kísérleti atomrobbanás miatt már 1986 előtt is mérhető komolyabb mennyiség került Magyarországon is a talajba.
Ezen izotópok közül a 30 éves felezési idejű a leg veszélyesebb, pont a hosszú felezése miatt.
86' -ban Chernobil ezt a radioaktív Cs mennyiséget megduplázta a Magyar talajban! (Az osztrákok nem jártak jól mert náluk eső is esett és vastagabban kaptak belőle ott 3-4 szeresére emelkedett ennek az enyagnak a szintje. És a hosszú felezési idő miatt még ma is "bőséges" ami körülöttünk van ebből!
Ezt csak azért írtam ide hogy lássátok, sok ezer atomrobbanás után is lenne hatása távoli országokra is, ebből mindenki kapna egy "részt".
Ha meg még pár atomerőmű is szétcsattan akkor nagyon messze is nagyon komoly és hosszabb távon is maradandó hatással kell számolni!
EagleHUN!
A sok borzalomtól eltekintve szinte öröm volt olvasni az írásod, az egyetlen értelmes hozzászólás a tiéd. Látszik, hogy otthon vagy a témában!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!