Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor jövünk rá arra mint...

Mikor jövünk rá arra mint emberiség hogy sosem fogjuk igazán elhagyni a földet? Nem lehet hogy az a biológia lények rendeltetése hogy mesterséges eletett hozzanak létre?

Figyelt kérdés

Minek erőltetik ez emberes űrutazast amikor egy robot sokkal messzebbre juthat és több mindent felfedezhet olcsóbban.


Tul bonyolult komplikált biológiai lények vagyunk.

Miért nem fejlesztenek inkább olyan robotokat amik képesek sokszorozni magukat és gyarmatosithatjak a világűr eroforrasait nekünk. (Vagy maguknak)


A világűr sokkal inkább egy mesterséges letformanak megfelelő hely ok maximalisan ki tudnak használni az eroforrasait meg mi túl komplikaltak vagyunk kaja víz oxigen megfelelő hőmérséklet szellemi foglalkozás stb kell


Lehet hogy az vegulis a rendeltetésunk hogy feltaláljunk önmagát sokszorozo fejlődő gépeket akik utána eltudnak terjedni a zord univerzumban.



2022. szept. 5. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"rájönni" valamire úgy lehet, hogy megérjük. Vagy ismert valamilyen algoritmus és kiszámítjuk. Ami ettől különböző, az jóslás, álmodozás.

Továbbá ami egy ember számára lehetetlennek tűnik, másik ember akár könnyedén megcsinálja.

2022. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Ha mindenki így állna a következő kihíváshoz, akkor a kőbaltáig sem jutunk el….

Ez a következő nagy lépcsőfok, amit meg kell majd lépnünk. Sok szempontból tényleg nehéz problémák vannak, de az, hogy adjunk fel mindent, a világnak vége, na az a vesztesek hozzáállása a problémákhoz…


Már egy többgenerációs önfenntartó hajóval is szerintem eljuthatnánk más csillagokhoz, csak lassan. És szerintem az már nincs olyan nagyon messze technológiai szempontból.

2022. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2# nem igazán ez csak sci fi nemtudunk élelmiszert termelni nagyobb mennyiségben máshol.


Meg az energiát oxigént megtudnank oldani vagy néhány helyen a vizet is mert jég van máshol is


De nemtudunk az űrben tömegesen növényeket meg állatokat tartani


Alapból 1 ember eltartasahoz 1 focipalyanyi terület kell minimum per év.

Ezt az űrben vagy a Marson vagy bárhol máshol ahol uvegbura kell hogyan oldod meg .


Elfogunk amúgy szerintem is jutni a Marsra csak éppenséggel élni nemfogunk sehol .maximum a holdon mert oda tudnánk földi utánpótlást vinni .



De mint mondtam igazából lehet ez a rendeltetesunk mint szerves lények mi már építhetunk magasabb rendű eletett

A mesterséges gépi intelligencia tudna gyarmatositani az űrt

2022. szept. 5. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
#2 A hatalomnak pont az a célja, hogy mindenki így álljon mindenhez.
2022. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért ha valami meghibásodik, jobb, ha ember szereli meg. A profi szervízrobotot még nem találták fel.
2022. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont már teljesítve van a küldetés, már van robotjármű a Marson.


Akkor ember ne is menjen? Kérdező, nem tök mindegy neked, úgyse téged fognak vinni.

2022. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Magában ez jó dolog én nem is erről beszéltem csak ez a hülyeség hogy más bolygokon fogunk élni bolondság.


Mert mi itt fejlődtunk ki máshol nem tudnánk élni tartósan legalábbis

Nézd meg antaktiszon se el csak pár tudós miért?? Mert hiába van ott is ásványkincs nem éri meg mivel mindent oda kell vinni .

Ahogy nincsenek önfenntartó bunkerek úgy az űrben semm lesznek önfenntartó koloniák


Pont ezért mondom azt hogy megrekedtunk a föld már kicsi nekünk de mashova nem tudunk menni szóval elkerülhetetlen az összeomlás de ez egy másik téma

2022. szept. 5. 21:11
 8/9 Kólauborkával ***** válasza:

50 éve (ez ugye 1972) el sem tudták képzelni, hogy az emberek mobilon fognak számítógépezni.

Akkor volt az első gondolat az internetre, ekkor csinálták az első e-mail küldő programot, szerinted gondolták, hogy ekkora hálózattá növi ki magát?

Sorolhatnék még millió dolgot. 50év, kevesebb, mint egy emberöltő. Ne hidd, hogy nem fognak kitalálni, feltalálni, kikutatni olyan dolgokat, amit te még elképzelni sem tudsz.

2022. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A számítástechnikai dolgokat igen de amúgy a 70es években is azt hitték hogy mi már az űrben fogunk élni.


Szerintem megakadt az emberiség.es mint szerves felig meddig állat faj tovább nem is tud lépni

2022. szept. 6. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!