Miért fogadják el a tudósok Pütagoraszt?
Pütagoraszt a matematika egyik nagy tudósának tulajdonítják a modern matematikusok tudósok...De vajon azt tudják, hogy pl. hitt a lélekvándorlásban, reinkarnációban? Nem csak, hogy hitt benne de azt állította, ő Hermész isten egyik fia, meg még sok más életére emlékezett...
És ilyen "tudósnak" kellene a tételét megtanulnom? Szánalmas...
Hívő tudósok léteznek ma is.
Ebben az esetben a kutatásai során nem foglalkozik a hitével, a hitélete során pedig nem foglalkozik a kutatásaival.
"Felfedezését és első bizonyítását az i. e. 6. században élt matematikusnak és filozófusnak, Püthagorasznak tulajdonítják, pedig indiai, görög, kínai és babilóniai matematikusok már ismerték a tételt jóval Püthagorasz előtt, és a kínaiak bizonyítást is adtak rá" - idezet a wikipediabol. Szoval ez sima Europa kozpontusag. Nem Pitagorasz az eredeti "szerzoje", hanem olyan regi idok homalyaba vesz, hogy elveszett a neve. Vegul is Pitagorasz nevet konnyebb kiejteni errefele, mint egy kinait.
A tudosok (beleertve a matematikusokat is), sokan foglalkoztak mellette misztikus dolgokkal, tobbnyire ezt kicenzurazzak a hivatalos eletrajzokbol. Elegge megdobbentem, amikor eloszor talalkoztam a jelenseggel. Ez a valosag.
Nem az emberre alapozzák a tudományt, hanem amit mondott, arra. Ugyanis az a helyzet, hogy a tudományban azt veszik figyelembe, ami bizonyítható, és ha valaki előáll egy olyan állítással, ami bizonyíthatóan helyes, akkor nincs miért kétségbe vonni az állítást, akkor sem, ha aki állította, egyebekben sültbolond.
Amennyiben ugyanez az ember olyasmit állít, ami nem annyira bizonyítható (mint pl. hogy ő Hermész fia), azt általában nem veszik annyira nagyon figyelembe.
A tiltakozásodnak akkor volna értelme, hogy ha azt is tanítanák, hogy Püthagorasz Hermész fia volt, de nekem ilyesmi nem rémlik. Bár régen jártam iskolába, de ez az állítás szerintem nem része tanagyagnak azóta sem.
Neked most egyébként pontosan melyik tételével van problémád?
A püthagoras - tétel teljesen rendben van és közel sem olyan bonyolult, hogy az életrajzát kelljen olvasni hozzá.
"És ilyen emberekre alapozzák a mai tudományt"
Nem, a bizonyított tételeire alapozzák. Az ezeken semmit nem változtat, hogy emberileg milyen volt az illető.
És persze a forditottja is igaz, hogy ha egy szentéletű, csodálatos emberről is van szó, semmilyen állításából nem lesz soha elfogadott tudományos tétel, ha nem bizonyítja azokat a tudományos módszertan követelményeinek megfelelően.
#5
Akkor ha egy elmebeteg azt mondja hogy 1+1=2 te azt mondod hogy 3 mert elmebetegek igazára nem lehet adni?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!