Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik komplex élőlény fog a...

Melyik komplex élőlény fog a legtovább fent maradni az idő végtelennek tűnő horizontján?

Figyelt kérdés
A föld, a nap pár milliárd évig, ha minden jól megy, még létezni fog. Érdekelne, melyik élőlénynek lesz legvastagabb úgymond a történelemkönyve ez idő alatt. Szándékosan emeltem ki a "komplex" jelzőt, egysejtűek, baktériumok, mikro-organizmusok nem érdekelnek. Tehát, olyanokra gondolok, mint a nautilusok, csigák, vagy tőrfarkú rákok, akik már bizonyítottak. Több százmillió éve léteznek, míg az emlősök valószínűleg messze nem fognak ennyit lehúzni. Az embernek se jósolok millió éveket, a civilizált embernek még évezredeket se. De meddig fognak létezni még a krokodilok? A teknősök? A kagylók? Ezek az igazi élő kövületek? Ha eljönne a totális apokalipszis özönvízzel, faggyal, tűző meleggel, radioaktivitással, stb, melyik lény élné túl az ÖSSZES csapást?

2022. júl. 1. 17:08
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
29-es, teljesen abszurd dolgokat írsz. Ez a beszélgetés egy szélmalomharc lett. Hiába teszem itt fel a dolgokat, semmi értelme. Ott volt a pohárvizes felvetésem, az se világított rá itt a lényegre. Vagy az: hogyan irtana ki az ember olyan fajokat, amiket egyelőre még felfedezni se volt tudománya? Na mindegy, én itt befejeztem. Azt hittem, el lehet menni egy normális irányba, ahol fejtegethetjük, hogy a csiga, vagy a rákfélék a stabilabb organizmusok e, esetleg a kagylók, de hogy már egy olyan alap hülyeségnél lefulladt az egész, hogy "az ember él e a legtovább", hát itt már felesleges a további szócséplés. Na mindegy, azért köszönöm az eddigi válaszokat.
2022. júl. 1. 19:06
 32/41 anonim ***** válasza:
48%

Ezt nem tudni, de inkább az a valószínű, hogy az ember nem pusztul ki teljesen kb. bármiféle körülmények között sem.

A Föld 1 milliárd év múlva 100 fok felett lesz, szóval ezt is csak az ember tudja megoldani majd.

2022. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
33%

#26Hogyan bizonyították volna? Semmi nem bizonyított az ember ellen max a baktériumok ami ugye most nem lenyeges.

Hol él csiga az anktarktiszon? Ember viszont igen. Hol él csiga a Szaharában? Ember viszont igen. Nincs csiga a Himalája magas pontjain se a tundran alap esetben ember nélkül legalábbis.

Viszont el csiga több száz méter magasan a talajszint felett mert az ember felvitte a felhőkarcoló tetőkertjébe.

Érted mi a különbség az ember és más fajok között? Hiába írtjuk ki egymást barbár módra lesznek akik ehhez is alkalmazkodnak. Nem azt mondom, hogy én biztos mindent túl fogok élni de vannak azok a strapabíró túlélő emberek akik elég jó fizikai állapotban vannak és elég leleményesek ahhoz, hogy túléljék a civilizáció összeomlását. És tovább fognak élni, míg a csiga nem jut el a tundraba a Szaharába a magashegysegekbe ha megvaltozik a környezete az kipisztul.

2022. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

33-as, bár már be akartam fejezni, de csiga mindenhol él. De még utoljára ezt ide bemásolom:

"A csigák (Gastropoda) a puhatestűek törzsének (Mollusca) egyik osztálya. A csigák alkalmazkodóképességüknek köszönhetően a Földön mindenhol megtalálhatóak, nemcsak a szárazföldet hódították meg – ellentétben a többi puhatestűvel –, hanem megélnek a sarkvidéki vizekben, a mélytengeri hidrotermális kürtőkben és a sivatagokban is. Az élőhelyhez való alkalmazkodás a csigák testét nagy mértékben és sokféleképpen átalakította mind belsőleg, mind külsőleg."

És ezzel most már tényleg kiszálltam, mert úgyse tudjuk egymást meggyőzni. Itt páran tényleg földi istenségeknek gondolják az emberiséget, pedig az istencsapás kifejezés sokkal jobban ránk illik. Csak az utolsó szó jogán: A földtörténetnek volt olyan időszaka, ahol 5 millió évig tartott a jégkorszak, semmi növény, semmi szárazföldi entitás nem élte túl, de a mély tengerekben mégis megmaradt az élet. Nem az a kérdés, hogy az emberek vagy más fajok maradnak e életben a legtovább, hanem az, hogy a mélytengeri fajokon belül (mert ők lesznek az utolsók) ki marad életben legtovább. Egyetlen dolgot sajnálok, hogy ez a beszélgetés nem folytatható mondjuk 200 millió év múlva, mert akkor meg is tudnám mutatni, hogy na látjátok, már rég kihaltunk. De így nincs értelme tovább ezen vitázni. További szép napot.

2022. júl. 1. 19:20
 35/41 anonim ***** válasza:
79%
#31 Olvasd már el a saját kérdésedet újra. Te hoztad fel az embert, mint ami nem képes a nyomorult rákokat túlélni, akkor ne csodálkozz, ha erre kapsz választ...
2022. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
83%

De Istenem nézd már meg egy csiga mennyire érzékeny a környezetére és az ember mennyire. Azt is figyelmen kívül hagyod amit írtam az ember fiatal a földön még nem bizonyíthatott de azért az előny egyértelmű. csak neked van valami mániákus utálatod az emberi faj ellen gondolom amiatt amit tett evvel a bolygóval.

Hozd fel a mélytengeri csigát a szárazföldre. Hozd le a sarkvideki csigát a tropusokra hozd fel a trópusi csigát a tundrába. Egytől egyik mind azonnal megdöglik amúgy sem egy faj míg az ember kényes de képes alkalmazkodni. Más nem megteremti magának a tuleleshez való körülményeket. És ezt bebizonyítottuk pár ezer év alatt a csiganak évmilliókat kellett odáig fejlődni, hogy megeljenek ott ahol éppen az adott fajtaja van.

Az ember jóval a többi fáj felett áll ha a túlélési esélyeket nézzük, sokkal tovább fog fennmaradni az inteligenciának és az alkalmazkodó képességének köszönhetően mint bármi más komplex élőlény. Amíg a környezet emberi életre alkalmas legalábbis.

2022. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szitakötők lesznek azok, amik akár 1 milliárd év múlva is itt lesznek kb bármiféle változás nélkül. Kb 300 millió éve jelentek meg, és jóformán azóta változatlan a felépítésük. A vízparti élőhelyekhez kb tökéletesek, amíg lesz ilyen addig szitakötők is.
2022. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
74%

Az igaz, hogy az ember fizikailag elég gyenge, de ezért kezdtünk el szellemileg fejlődni.

A jégkorszak megfagyasztja az embert, mert a bőr már a mínusz egynéhány fokot sem bírja? Az őseink 20 000 éve a befagyott Bering-szoroson, mínusz 30 fokban keltek át Amerikában, jelenleg is megtalálhatóak vagyunk a -80 fokos Antarktisztól a +50 fokos szavannáig.


Járványok? A 60%-os halálozási rátájú pestis 2000 éve próbál kiirtani minket, se egyébként a járványok ellen védekezni nem nagy őrjöngőség. A kis halálozási rátájú vírusok ellen van megelőző vakcina, a bakteriális betegségeket meg ki lehet irtani.


A meteorokat már a mostani technológiával is tudjuk figyelni, jelenleg 150-200 éven belül nem jön olyasféle, ami súlyos károkat okozna.


Talán az egyetlen reális veszély a közeljövőben az, ha egy spontán Napkitörés egyik napról a másikra elfújná a légkörünket, de ebben a témában nem vagyok jártas.

2022. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
62%
De sok itt az optimista akik azt hiszik az ember fog fent maradni. A kérdő realista. Az ember mint faj 5 millió év múlva már teljes máshogy fog kinézni. Rólunk fognak tanulni, hogy mi voltunk az őseik. Mint ember nem lesz már olyan. Egy új világ lesz ott már.
2022. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
78%
Azaz az ember fennt fog maradni.
2022. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!