Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik komplex élőlény fog a...

Melyik komplex élőlény fog a legtovább fent maradni az idő végtelennek tűnő horizontján?

Figyelt kérdés
A föld, a nap pár milliárd évig, ha minden jól megy, még létezni fog. Érdekelne, melyik élőlénynek lesz legvastagabb úgymond a történelemkönyve ez idő alatt. Szándékosan emeltem ki a "komplex" jelzőt, egysejtűek, baktériumok, mikro-organizmusok nem érdekelnek. Tehát, olyanokra gondolok, mint a nautilusok, csigák, vagy tőrfarkú rákok, akik már bizonyítottak. Több százmillió éve léteznek, míg az emlősök valószínűleg messze nem fognak ennyit lehúzni. Az embernek se jósolok millió éveket, a civilizált embernek még évezredeket se. De meddig fognak létezni még a krokodilok? A teknősök? A kagylók? Ezek az igazi élő kövületek? Ha eljönne a totális apokalipszis özönvízzel, faggyal, tűző meleggel, radioaktivitással, stb, melyik lény élné túl az ÖSSZES csapást?

2022. júl. 1. 17:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%
Az ember. A földi élőlények közül mindegyik elpusztul majd a Földdel és a Nappal együtt, de az emberek addigra olyan fejlettségi szinten lesznek, hogy elhúznak innen űrhajókon és vígan élnek tovább...
2022. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Medveállatka
2022. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
1-es, ezt én szinte teljes mértékben kizártnak tartom. Hogy az ember túlélje a földet meg a napot? Elképesztően naiv gondolatmenet, de hát ez is egy vélemény. Biológiailag igencsak instabil az ember, (meg amúgy az emlősök is) egyetlen járvány kiirthatja az egész fajt, de még ha csak az. A civilizált embereknek max 1000 évet adok, annyi elég, hogy kipusztítsák magukat. Legalábbis, a 99%-át. Az az 1% ember, aki túléli, először vissza állatiasodik, majd utána ősemberként előröl elkezdheti újra a civilizálódást. Legalábbis, ez a leglogikusabb jövőkép amit most el tudok képzelni.
2022. júl. 1. 17:29
 4/41 anonim ***** válasza:
81%

Ősember szintre már sohasem fogunk visszazuhanni, az a rengeteg tudás, ami azóta felhalmozódott, az megmarad. Pontosan az ellenkezője fog bekövetkezni: egyre jobb technológiák, orvosi ellátás, nanorobotok, műszervek, génszerkesztés... Sejtszinten lehet majd beavatkozni a folyamatokba, leállítható az öregedés, megszüntethető a halál. Lehet, hogy kevés ember, csak a kiváltságos gazdagok számára lesz elérhető, de a kérdésben nem is az egyén, hanem a faj szerepelt...

200 vagy 500 évvel ezelőtt álmodni sem mertek olyan dolgokról, amik ma természetesek számunkra, ugyanígy 200 vagy 500 év múlva olyan találmányok lesznek, amit mi még el sem tudunk képzelni. Pedig már most is elég fejlett szinten állunk, de ilyen exponenciális fejlődés mellett a határ a csillagos ég. Szó szerint...

2022. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Ez az egyik lehetőség.

De még ha visszazuhanás lesz, az is "csak" középkori szintig - és akkor még 1 milliárd évünk van, utána megfő mindenki.

2022. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Ez egy kizárólag pozitív szemlélet. Csak az elmúlt 100 évet ha nézzük akár: Egész Nyugat hanyatlik. Lehet, hogy ez még nem látszik a sok csilli-villi konfettin keresztül, de a szilícium, a hélium, és rengeteg más anyag egyre fogy, mialatt a műanyag szemét valóságos szigeteket képez már az óceánban. Pusztulnak a korallzátonyok, a jég, a folyók, mind az ember hibájából. De szerintem nem ez lesz az utolsó szög a koporsóba, csak egy a sok közül. Ami végül az emberiség bukását fogja hozni, az a végtelen elkényelmesedés lesz, melynek már ma is tapasztalható a hatása. Senki nem akar dolgozni már komolyan. Senki nem akar szenvedni. A legkisebb kényelmetlenségek után az emberek feladják. Munkahelyen felmondanak, stb. Nyugati országokban szinte már csak a bevándorlók végeznek komoly fizikai munkát, mert az "őslakók" egyre lustábbak, kényelmesebbek, élvhajhászok. Az okostelefonok, a közösségi média, mind-mind egy kicsiny lépés a végső szakadék irányába. Míg 200 éve az emberek pottyantós WC-t használtak, ma erre már képtelenek lennének, annyira elkényelmesedtek a civilizációban. Ugyan így, 200 év múlva (már ha még lesz civilizált világ akkor) az emberek már arra is lusták lesznek, hogy gyalog járjanak. Minden gépiesítve lesz, az agy, meg a test pedig egyre inkább leépül, mialatt a nyersanyagok tovább fogynak, a szemét meg tovább gyűlik. Életképtelen, lusta faj leszünk, amúgy meg már most azok vagyunk. Messze nem épülnek olyan tartós építmények, mint mondjuk 100-200 éve. Ma megépül egy új közösségi épület, 5 év múlva már fel kell újítani, mert egyszerűen hanyagul lett megépítve. Kiveszett az emberekből a kitartás, a megszenvedés (tisztelet a kivételnek), ami az évek előrehaladtával exponenciálisan még növekedni is fog. Én azt is el tudom képzelni, hogy a tudomány se fog egy ponton tovább fejlődni, mert egyszerűen már kutatni is lusták lesznek az emberek. Aztán pár száz éven belül erre az inkompetens emberiségre elég lesz egyetlen csapás, egy járvány, vagy bármi, ami leírtja a nagy részüket. Mert testileg és lelkileg már csak egy vegetáló valami lesz a sok egykor szilaj, józan gondolkodású munkás réteg. Ez az én véleményem az emberiség jövőjéről, és ezt nagyon sok dolog alátámasztja. Érdemes csak azt megfigyelni, mennyit dolgozott FIZIKAILAG 100 éve egy átlagos ember, és mennyit dolgozik most. Nem csak a munkahelyekre értem, hanem munka, háztartás, kert, stb.
2022. júl. 1. 18:02
 7/41 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem is az ember. Akkor is ha ez a civilizáció összeomlik újabb és újabb korszaka jön az embernek. Mégha drasztikusan megvaltoznak az állapotok akkor is. Nézz körül az élővilagban mennyire érzékenyek az állatok a változásokra. Igazából az a sikeres állat amelyik megprobal alkalmazkodni az emberhez.

Meg elfelejted az intelligenciából adódó emberi lelemenyt. Szerintem is naiv túlzás amúgy hogy mi majd meghódítunk más naprendszert mielőtt a napunk kidögli magát de amíg ez a bolygó emberi életre alkalmas marad és nem írt a ki valami a fajunkat ez már biztos az ember lesz a lagalkalmazkodóbb és legsikeresebb faj.

2022. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%

"1-es, ezt én szinte teljes mértékben kizártnak tartom. Hogy az ember túlélje a földet meg a napot? "

A jelen állapot szerint csak a mi utódaink az egyetlenek akiknek legalább esélye lehet rá, hogy ez sikerüljön. Elvégre ha eljutunk bárhova is a Naprendszeren kívül, akkor itt akármi is történik, a fajunk lényegében fennmaradt, miközben az összes egyéb földi faj elpusztult a Nappal és Földdel együtt.

2022. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Amúgy meg, aki ismeri a bolygó történetét, az tudja, miken ment keresztül a föld. Néhány 10-100 millió évenként légkorszakok, meteorok, földcsuszamlások, áradások, stb. Többször is kipusztult az éppen aktuális élővilág több mint 90%-a. Ilyen hogy élne már túl az ember? Eleve az emlősök se léteznek még olyan régóta, mert nem olyan stabilak biológiaiak mint mondjuk a puhatestűek. Remélem, aki válaszol, legalább tisztában van a föld eddigi történelmével, mert csak úgy van értelme ezen filózni.
2022. júl. 1. 18:13
 10/41 A kérdező kommentje:
Az ember őse is maximum 1 millió éve létezik csak. Hogy lehet erre azt mondani, hogy "sikeres"? Tőrfarkú rák 400 millió éve létezik, na, rá lehet ezt mondani. De az emberre semmiképp.
2022. júl. 1. 18:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!