Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik komplex élőlény fog a...

Melyik komplex élőlény fog a legtovább fent maradni az idő végtelennek tűnő horizontján?

Figyelt kérdés
A föld, a nap pár milliárd évig, ha minden jól megy, még létezni fog. Érdekelne, melyik élőlénynek lesz legvastagabb úgymond a történelemkönyve ez idő alatt. Szándékosan emeltem ki a "komplex" jelzőt, egysejtűek, baktériumok, mikro-organizmusok nem érdekelnek. Tehát, olyanokra gondolok, mint a nautilusok, csigák, vagy tőrfarkú rákok, akik már bizonyítottak. Több százmillió éve léteznek, míg az emlősök valószínűleg messze nem fognak ennyit lehúzni. Az embernek se jósolok millió éveket, a civilizált embernek még évezredeket se. De meddig fognak létezni még a krokodilok? A teknősök? A kagylók? Ezek az igazi élő kövületek? Ha eljönne a totális apokalipszis özönvízzel, faggyal, tűző meleggel, radioaktivitással, stb, melyik lény élné túl az ÖSSZES csapást?

2022. júl. 1. 17:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
81%

"Tőrfarkú rák"

Ők találtak egy ökológiai fülkét, ami nem változott azóta sem.

Ez inkább szerencse.

Az ember valóban sikeres: ez pl. a biomasszából látszik, és hogy elterjedt az egész Földön.

2022. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
25%
#6 te a mostani ésszel gondolkodsz és csak azt látod, ami körülötted van. Fogalmad sincs, mennyi okos ember él a világban, egyetemeken kutatnak, fejlesztenek. A jövőben nem kell majd fizikai munkát végeznie senkinek, mert a robotok megcsinálják. Elkorcsosulás helyett megtervezetten olyan gyereket csináltathatnak maguknak az emberek, amilyet csak akarnak: magas, izmos, okos, megoldható lesz. Épületek? Japánban olyan felhőkarcolókat húznak fel, amiben még egy gigantikus földrengés se tud kárt tenni. Te az átlagjóskát veszed alapul, pedig az emberi faj legkiválóbbjai hihetetlen dolgokat tudnak véghezvinni és ez még csak fokozódni fog!
2022. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
11-es, és mire megy azzal, hogy elterjed a földön? Jönne egy pár ezer éves jégkorszak, és vége lenne mindennek. Az emberi test már mínusz pár fokon megfagy. Persze, az ősember kibírt már egy jégkorszakot annó, de az még biológiailag egy strapabíró konstrukció volt. Ma a civilizáció már leépítette azt az ellenálló testet.
2022. júl. 1. 18:24
 14/41 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, te miért csak a rosszat veszed észre?

Rengeteg jó dologra képes az ember, és a körülmények ezt néha elő is hozzák.

És elég nehezen pusztulna ki.

Ha például olyan kavics jönne, mint a dinókra, az ember megmaradna. Jó kevés, de megmaradna, és utána újból tudna szaporodni.

2022. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
12-es, mintha csak a Homo Deus-t olvasnám... Pár száz, pár ezer években még lehet gondolkodni, lehet eredményesnek lenni. De tízezer, százezer, pláne millió, PLÁNE MILLIÁRD években gondolkodni teljességgel abszurd emberi történelmi léptekben. Mintha meginnék egy pohár vizet, és utána kijelenteném, hogy simán meg tudok inni tízmillió hektoliter vizet is egy ültömben, mert ugye egy pohár simán lecsúszott. Egyelőre 10.000 éves a civilizációnk. Ezzel még az égvilágon semmit nem bizonyítottunk. Természetesen köszönöm a válaszokat, legalább vannak más vélemények is.
2022. júl. 1. 18:29
 16/41 anonim ***** válasza:
74%

Ha vírus jön, az emberek tudnak védekezni: vakcina, karantén stb.

Ha meg is halnak sokan, még mindig marad rengeteg. Óriás meteor? Hamarosan meg is lesz a technológia, hogy észleljék és eltérítsék. Éghajlatváltozás? Mi aránylag jól tudunk hozzá alkalmazkodni, tudjuk magunkat melegíteni és hűteni is, ha kell. Semelyik másik komplex állat nem képes rá, ha megváltozik a környezete, kipusztul, de az ember mindenütt ott van, a sarkkörtől az Egyenlítőig...

2022. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
14-es, én csak abból indulok ki, hogy a civilizáció mennyi kárt okozott eddig, mennyi jeget olvasztott el, mennyi állatfajt irtott ki, vagy amelyiket nem irtotta ki, azokat is mennyire megcsökkentette. Mennyi szemét van mindenhol, a radioaktív katasztrófákról már nem is beszélve. Én nem negatív vagyok, hanem realista. Mondjatok olyan dolgokat, amit az ember követett el eddig, és jobbá tették a világot általa. Jobbá, mint ami az emberek megjelenése előtt volt. Nem ÖNÖS érdekből jobbá, hanem EGYETEMESEN. Várom ezeket a dolgokat.
2022. júl. 1. 18:33
 18/41 A kérdező kommentje:
16-os, ja, láttuk mennyire tudnak védekezni vírusok ellen... Itt a koronavírus, és az inkompetencia itt olyan szinten megnyilvánult, hogy az hihetetlen. Gyakorlatilag évek alatt se sikerült egyetlen hatásos vakcinát létrehoznia az egész világnak. Én is kaptam 3 oltást, aztán olyan beteg lettem hogy az valami istentelen volt. Bátyám oltásellenes volt, az égvilágon semmi baja nem lett. És ez csak egy kicsi semmiség. Jönne egy igazi járvány, aminek a halálozási aránya 90%, nem pedig 0,1, na, ott mutatkozna meg, mit is érnek azok a nagy tudósok.
2022. júl. 1. 18:36
 19/41 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és azt elfelejtettem, hogy mostantól minden földi faj az ember jóindulatától függ. Ha mi, az emberiség kollektíve elhatározzuk, hogy pl. egymás öldöklése helyett kiirtunk egy másik tetszőleges fajt, megtehetjük, mert meg van hozzá a tudásunk.
2022. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
19-es, az argentin hangya jót röhög ezen a kijelentésen, és vigyorogva dózerolja le egész dél-európát, az emberiség az égvilágon semmit nem tud tenni az inváziója ellen.
2022. júl. 1. 18:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!