Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vízimajmok voltunk?

Vízimajmok voltunk?

Figyelt kérdés

Itt vannak a pro érvek:

[link]


Hogyan cáfolnátok őket?



2022. febr. 7. 20:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
38%
Eredetileg szőrösek voltunk, aminek ugye a funkciója az volt, hogy megvédjen a napfénytől/hidegtől. Aztán feltalálták a ruhát, és a szőr szerepe csökkent, nem volt rá szükség, ezért elkopott szépen lassan. Pár száz/pár ezer év és teljesen csupaszok leszünk.
2022. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Marci71 ***** válasza:
100%
#1 A szőr eltűnésének oka feltehetően nem a ruha, sokkal inkább a futáshoz való alkalmazkodás, így ugyanis nem melegszik túl a test, illetve izzadással tudunk hőt leadni. A busmanok pl. lefutnak egy antilopot egyszerűen azért mert annak egy idő után túlmelegszik a szőr miatt a teste. A felegyenesedett járás is feltehetően a futáshoz való alkalmazkodás eredménye.
2022. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Aligha van valós alapja a vízimajom elméletnek (amit amúgy igen félrevezető elméletnek hívni).

Ha megnézed a ténylegesen vízhez alkalmazkodott állatokat (pl: vidra, hód stb) akkor láthatod ,hogy a végtagjaik rövidültek, nemhogy hosszabbak lettek volna mint az embernek.

Illetve szőrösek, spéci vízálló szőre szokott lenni az ilyen állatoknak. A cetek valóban csupaszok de azért mert ők inkább zsírral melegítik magukat és a szőr akadályozná őket az úszásban. Na már most az ember marhára rossz úszó de ahhoz ,hogy az úszás miatt csupaszodjunk meg igencsak nagy erőkkel kellett volna szeljük a habokat. De ez nincs így s nem is volt.

A szőr eltűnésének több köze volt az eszközhasználat fejlődésének (fejlődtek a fegyverek és egyre ritkábban került sor test test elleni harcra illetve feltaláltuk a ruházkodást is) és esetleg a szexuális szelekciónak (a kevésbé szőrösek vonzóbbak voltak, ma is azok legalább is a nőknél az esetek túlnyomó többségében mindenképp).

Ja, meg ne feledjük az olyan apróságokat mint a férfi nemi szervek elhelyezkedése. Vízi állatoknál általában ezek a testen belül vannak mert annyival kevesebb lógó micsoda akadályozza az úszást. Hát ugye az embernél ez sincs így.


Annyit esetleg el tudok képzelni reálisan ,hogy mondjuk egy akár ideiglenes “elmocsarasodás” segíthette a két lábra egyenesedést (mint ahogy a gázlómadaraknak is hosszú lábaik vannak amivel a sekély vízben lépdelnek). De semmiképp sem vízhez alkalmazkodottak vagyunk, messze nem.

2022. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ott a akritika a végén...
2022. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
16%
akik nem hisznek a vizimajom elméletben azokat én hasonló kategoriába sorolom mint akik szerint gömb alaku a főld
2022. febr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Én is :D Meg szerintem a legtöbben ezzel pont így vannak.


Bónusz játék: tippeljük meg, vajon mennyi idő elteltével jön valaki azzal, hogy "az valójában geoid".

2022. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
87%
Hát én még most is ismerek olyanokat, akik azok is maradtak, szóval...
2022. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

A két lábra állás evolúciós elméletéről el tudom fogadni a kutatók "hivatalos" magyarázatát, amely szerint arra akkor lett szüksége az ember elődöknek, amikor a talajon kezdtek mozogni (lemásztak a fáról), időnként két lábra álttak, gogy messzebbre láthassanak.

A négy lábon járó emlősöknél is (pl az ürge, mormota, medve, stb) megfigyelhető, hogy két lábra állnak, felemelkedve távolabbról észlelhetik a veszélyt, vagy elérhetik a magasabban lévő gyümölcsöket, (arra is vannak példák a négy lábon járó emlősöknél.

Az, hogy az ember két lábon járó lénnyé fejlődött az "sürgette", hogy úgy a kezeit szabadon tudta használni, s egyre ügyesebb lett a két lábon járásban és a kézhasználatban is.

2022. febr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Pedig a vizimajom elmélet csak arról szól, hogy kb. fél millió évig élt vízzel szoros kapcsolatban az ember, vagyis többségében ott kereste az élelmet. Ráadásul ez csak a vége felé volt szoros - az elején pont úgy fán lakó lények voltak, mint a többi majom.

Ez alatt épp hogy elindult a fejlődés, még messze nem alkalmazkodott teljesen a vízhez.

2022. febr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez több sebből is vérzik, de a legszembetűnőbb, hogy a szőr akkor tűnt volna el, ha csak a vízben él, nem megy ki a szárazföldre. Mert a szárazföldön szüksége van rá.
2022. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!