A klasszikus tudomány milyen alapon felelteti meg a fizikai teret a 3 dimenziós matematikai térnek?
"De attól, hogy az ember valamit nem tud érzékelni, az nem azt jelenti, hogy biztosan létezik is."
De ha az ember valamire rámondja hogy létezik, az se bizonyítja hogy az a dolog létezik. Jelenleg semmi bizonyíték a távolság létezésére. Az ember agya így képzi le a világot, semmi több jelentősége nincs a távolságnak. Sajnos a tudatról semmit nem tud a tudomány, így zsákutca az egész mai fizika. Kíváncsi lennék, hogy pl. egy giliszta hogy látja a világot.
Nem csak rámondja... Létező(nek tekinthető) az, ami mérhető. A távolság pedig igencsak egy mérhető dolog.
Egyre nagyobb baromságokat írsz... Először jössz azzal, hogy vannak dolgok, amiket az állatok látnak, és azokat létezőnek mondod, most meg jössz azzal, hogy bizonyos állatok valamit nem érzékelnek, akkor az rögtön nem létezővé válik, ANNAK ELLENÉRE, hogy más állatok (például a madarak) pedig tudják a távolságot érzékelni.
Szóval teljesen ellentmondásos az egész eszmefuttatásod... Megköveteled a 3-nál nagyobb dimenziós teret, közben meg az 1 dimenziót tagadod. El kellene döntened, hogy mit is szeretnél.
Gondolom te sem tudod pontosan mit szeretnél csak szerettél volna valami nagyot mondani amivel fikázhatod a tudósokat s magadat beállíthatod valamiféle “meg nem értett zseninek”.
De gondolom nem szeretnéd ,hogy így legyenek a dolgok mert ez degradáló, negatív hatású lenne rád nézve. Ebben az esetben ott egy korábbi kommentem egyik fele (amire nem reagáltál):
“Most ,hogy ezt így megállapítottuk esetleg valami javaslat, kutatási irány, egy saját modell ami talán jobban leírja a valóságot mint a jelenlegiek, ilyesmi? Persze nem feltétlenül a GyK olvasók felé hanem inkább úgy a tudomány ezen területeit művelők felé.”
"Most ,hogy ezt így megállapítottuk esetleg valami javaslat, kutatási irány, egy saját modell ami talán jobban leírja a valóságot mint a jelenlegiek, ilyesmi?"
Ha meg se szólalok, már az is jobban leírja a valóságot, mint a ti fizikátok, amely nem a valóságot írja le, hanem az agyatokban létező valósnak hitt dolgokat.
Tudok mondani kutatási irányokat is, amivel jobban megismerhetjük a világot:
1) Földönkívüliekkel való kapcsolatfelvétel. Ők hátha többet tudnak, és elmondják nekünk.
2) Ezoterikus gondolkozás (nem biztos, hogy eredményes, de a tudomány biztos, hogy eredménytelen).
Miért gondolod a tudományt eredménytelennek?
Nem az általad ócsárolt tudomány miatt létezik számítógép és internet, aminek felhasználásával közszemlére tehetted a baromságaidat?
Akkor azért csak van valami haszna ennek a haszontalan tudománynak, nem?
"1) Földönkívüliekkel való kapcsolatfelvétel. Ők hátha többet tudnak, és elmondják nekünk."
Ja. Addig álljál fél lábon befogott orral.
"2) Ezoterikus gondolkozás (nem biztos, hogy eredményes, de a tudomány biztos, hogy eredménytelen)."
Ja. A tudomány az utóbbi 40000 év alatt a kőbaltától a naprendszeri űrutazásig juttatott minket, az ezotéria meg 40000 éve a mesemondásnál tart.
Nem túl effektív.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!