Hogyan tudnám rávenni magam arra, hogy normálisan tanuljak?
Unalmasnak tartom a legtöbb tantárgyat. Matekból és irodalomból jó vagyok, azon kívül még önállóan oroszozok (bevallom még elég kezdő vagyok, de az leköt)
Angol és francia még egy 4-es szinten megy, meg a magyar nyelvtan is.
De ott vannak a természettudományi tantárgyak amikből 3-4 között ingadozom. (Kivéve fizikából, mert abból 2,9 voltam év végén)
Történelemből a legrosszabb vagyok az osztályban, abból 3,2 körül lehetettem nagyjából.
Tanácstalan vagyok.
Egy klasszikus könyvet sokkal szívesebben olvasok (a Bűn és bűnhődés és a Három nővér a személyes kedvenceim), mint a jód jellemzését...
Hogyan győzzem meg magam, hogy fontos lenne megtanulnom minden tantárgyat?
Miért vagyok ilyen lusta?
Tolmács szeretnék lenni. Vagy matek/orosz tanár. Illetve nagy reményeket fűzök még ahhoz, hogy író legyek, de pont mostanában olvastam vissza egy régebbi regényem (kicsit több mint egy éve írtam) és borzalmas. Se eleje, se közepe, se vége, a szereplőknek nincs egyéniségük, tele van logikátlan dolgokkal, önmagam ismételésével, szinte az egész történet egy párbeszéd, ellentmondok saját magamnak, tele van sallanggal és még a helyesírása is borzasztó. Ennek ellenére akik olvasták azok szinte követelték az új részeket. Valószínűleg velem egy szinten voltak ők is. 😅
A következő regényemben majdnem ugyanez a helyzet, talán egy fokkal jobb.
Amiket mostanában írok, azoknál a szereplőknek van egyéniségük és van valami cselekményféle.
A verseim valamennyivel jobbak, de azok se jók...
Oroszból meg mint mondtam kezdő vagyok, ráadásul egyedül tanulom, nem hinném, hogy eljutnék bármilyen használható szintre belőle.
Valami új célt kéne találnom, gondolom.
Menj el pszichológushoz! Valami életuntsàg lehet emögött. Túl nagy a jólét otthon?
Hogy a halálban lehet valaki 2,9 fizikából, ha közben jó (4)matematikából?
Én szerettem tanulni, mert megismertet a világgal.
Középsuliban én is humán beállítottságú voltam (vagy annak tartottam magam) és ki nem állhattam a természettudományokat.
Jól látod, hogy ezeket is érdemes lenne tanulnod, hisz egyrészt hozzátartozik az alapműveltséghez, másrészt sosem tudhatod, mit hoz a jövő (komolyan nem, én álmomban nem gondoltam, hogy valaha szükségem lesz ezekre a tárgyakra). Én bánom, hogy akkoriban nem fektettem bele picivel több energiát ezeknek a tantárgyaknak a megértésébe (én is 3-4-es voltam, néha becsúszott röpdolgozatos ötösökkel).
Én utólag úgy látom, hogy azért nem szerettem ezeket a tantárgyakat, mert nem teljesen értettem őket. Az alapok nagyon fontosak (főleg kémiából). Ha azokat átlátod, akkor a jód tulajdonságait is érteni fogod. Tény, hogy elég száraz anyagok, főleg ha úgy is tanítják, kísérletek nélkül, ami még elvontabbá teszi ezeket. Pedig a természettudományok jobban részei a mindennapoknak, mint az irodalom például, hisz végső soron az életet, a világmindenséget magyarázzák. Így, hétköznapi példákon keresztül sokkal többen szeretnék szerintem ezeket a tárgyakat, szemben azzal, amikor elvont tárgyként oktatják ezeket (amire a diák - jogosan - azt mondja, mikor lesz nekem szükségem erre? - pl. hogy a higany reakcióba lép a kénnel. Sose, ugye? Közben meg, ha mondjuk eltörik a hőmérő, régi lázmérő, a kiszabduló higany veszélyes leheg mérgező tualjdonsága miatt, amit kénporral lehet semlegesíteni. Talán hasznos információ, nem?).
Persze ahhoz, hogy meg akarjon érteni az emeber valamit, szükség van motivációra és lehet, hogy ezt nehéz lesz találnod, ha úgy látod, hogy nincs szükséged ezekre a jövőben. De talán motiválhat a jobb jegy is, vagy egy dícséret a tanártól (kilencedikben egyszer az osztályból csam ketten írtunk 5-ös kémia tézét - ez még az eleje volt, amikor még azt hittem, hogy nem vesztettem el a fonalat :))
Ha szeretnél visszamenni az alapokhoz kémiából, akkor én Villányi könyveket javaslok, pl. kémia II szervetlen kémia nagyon jó és érthető, sok mindent abból értettem meg, de a kémia a kétszintű érettségire is legalább ilyen jó én akkor is javaslom, ha nem érettségizel belőle, mert nagyon jól meg lehet érteni belőle a dolgokat és vannak benne feladatok. Könyvtárban is fellelhetők ezek a könyvek, szóval a nyáron megpróbálhatsz olvasgatni belőlük. Fizikából sajna nem tudok ajánlani, de tuti van, aki tud.
A biosz meg kb. a legkönnyebb, ha érdeklődéssel olvasod, azonnal meg lehet érteni, jegyezni a dolgokat. Ehhez tényleg csak az kell, hogy leülj és megtanuld a dolgokat (ha valamit unalmasnak vélsz, ne hidd, hogy az, neten keress rá és biztos, hogy kidob valamit, amit érdekesnek találsz).
#4 ja XD én a "jó" alatt nem feltétlenül négyesre gondoltam, hanem matekból dicséretes ötösre. Irodalomból csak erős négyes, mert kaptam pár rossz jegyet memoriterekre.
A matek az egyértelmű számomra, a fizika meg olyan, mintha egy macska tanítana ugatni. 😅
Megtaláltam a motivációmat a fizikához és részben a földrajzhoz is. (Sajnos szerintem csak ideiglenesen, de megpróbálom megtartani.)
Biológiához van valakinek ötlete? (Mihez lehet használni?) Valahogy se a prokarióták jellemzői se a nyúl testének felépítése nem izgat, szóval ha nem találok valami olyat amihez kell, akkor majd az "úgyis meglesz hármas" kijelentéssel annyiban hagyom. (Tényleg megvan belőle a hármas, sokszor a négyes is, csak az év végi vizsgán (miután kihúztam a sejtmagnélkülieket(prokarióták) konkrétan mondta a tanár, hogy azért kettes és nem hármas, mert HALK voltam. Nem tudom, hogy feltűnt-e neki, hogy amúgy se szoktam kiabálni... Egyébként előző évben föciből is azt mondta a tanár, hogyha hangosabb lettem volna akkor ötös lenne, de így csak négyes.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!