Lehetséges, hogy a jövőben az evolúciós változások miatt szárnya legyen az embernek és repüljon?
"A másik pedig hogy nem tudom mi az az üres niche, amibe egy kezdetleges szárnyas ember bele evolválódhatna."
a világűr, hát mi más!
"amúgy viccet félretéve: magashegységek?"
Az mitől üres niche? Az a rész ahol lehet élni, nem üres, az pedig ahol nem lehet élni, nem "niche", azaz nem élőhely.
@Kérdező: "Lehetséges, hogy a jövőben az evolúciós változások miatt szárnya legyen az embernek és repüljon?"
Hát a Marson talán.
Az elképzelésekben a Marson - az aktív időszakában -, hatalmas lávacsatornák (barlangok) jöttek léte (ezek felszíni nyílásai ma is láthatóak), melyeknek egyes termeiben akár komplett városok is elférhetnek majd a jövőben, és ahol biztosítható lesz a megfelelő oxigénes légellátás és nyomás is, valamint a mindenféle sugárzástól is védett lesz a hely. Azokban a városokban persze a tömegvonzás nagyjából a földi gravitáció egyharmadát teszi ki, de lesz "mnegszárnyalható" légkör, amit az ottani lakók tuti könnyedén kihasználhatnak akár eleinte mesterséges, karokhoz rögzített szárnyakkal is (esetleges kisebb motoros rásegítéssel is). Ebben a környezetben az ember a testi adottságai mellett is viszonylag könnyedén alkalmazkodhatna valódi szárnyak evolúciós "növelésével", csak az a baj, hogy amint megépíti az ember az első ottani mesterséges szárnyat, azonnal életbe lép Gézengúz-2 #3-asban leírt törvénye, miszerint:
#3: "Miért nőne szárnya az embernek ha van neki helikoptere?"
Persze van más baj is. Ha az ember huzamosabb ideig (evolúciós léptékben) maradna ezekben a városokban, akkor alighanem a csontozata elkezdene robosztusabbá, tömörebbé válni (kisebb gravitációban a földi ember csontsűrűsége rohamosan csökken), és alighanem ott az emberek feje idővel láthatóan átlagban nagyobb méretű lenne, mint a Földi rokonoké, ám mindez nagyon nem tesz jót még az ottani repülési lehetőségeknek se. Kivéve, ha valamiért a repülést ösztönző erők valamiért sokkal erősebben jelentkeznének, mint a csonterősödést elősegítő előnyök. És tulajdonképpen ennek is lehet valóságalapja, ugyanis ott a csontok mellett az izomtömegek is rohamosan sorvadni kezdenének, amit jól ellensúlyozna a repülési igény, hiszen az a legjobb módszer az izomháztartás karbantartására, sőt, növelésére is, ráadásul az a tüdőkapacitást is növelné generációról generációra.
Egyszóval a kérdésedre a válasz csak majdnem nem lehetséges... :)
Bár a Földön is alakulhat ki minden evolúciós egységből bármi, és ha az ember egy evolúciós ágából valami környezeti változás hatására denevérszerű lény alakul ki - persze szigorúan hasonló méretléptékben -, az már aligha nevezhető majd embernek.
#2: "Nem, mivel a társadalommal megszűnt a nyomás, ezért nem csak a legerősebbek maradnak életben."
Érdekes meglátás! Komolyan úgy gondolod, hogy a mai ember átlagban erősebb, mint mondjuk a 30000 évvel ezelőtt élt elődei? A te meglátásod alapján akkor még mindig majomszerűenk kéne lennünk, nem?
A kérdés alapvetően azt feltételezi, hogy évmilliók múlva is az embertől származó lény uralja majd a bolygót, de legalább is létezni fog.
Erre semmi biztosíték nincs, sőt nagyobb az esélye annak, hogy évmilliók múlva nem az embertől származó lények uralják a Földet.
A kutatók szerint a földön élt fajok 99 százaléka halt ki, helyettük jöttek újak, és semmi nem garantálja azt, hogy a mindössze 200ezer éve létező homo sapiens faj nem halhat ki....
Ezer, százezer, millió éves távlatokban gondolkozva, a bolygón olyan változások lehetnek, amelyek szemben még az ember is tehetetlen.
A kutatók szerint megtörtént már, hogy egy szupernóva robbanás utáni gamma villanás egy pillanat alatt elfújta a Föld légterét.
Voltak hatalmas meteor becsapódások, az egész bolygóra kiható vulkáni tevékenységek.
Semmi garancia arra, hogy hasonló időszakok, katasztrófák nem történhetnek meg újra.
Az emberből nem fejlődik repülő lény. Éltek 2 méteres szitakötők, repülő dinoszauruszok, és vannak repülni képes emlősök, de az ember fejlődési iránya teljesen más.
#16: "Az emberből nem fejlődik repülő lény."
Logikus levezetés, ami egyértelműen következik a #15-ből... :)
#16: "Ezer, százezer, millió éves távlatokban gondolkozva, a bolygón olyan változások lehetnek, amelyek szemben még az ember is tehetetlen."
Ha ezer év múlva még leszünk, és sikerül a klímaügyet is megúsznunk, közben a technikánkat fejlesztve, már rég nem leszünk csak egy bolygón, és ebben a státuszban szinte elpusztíthatatlanná válunk. Legfeljebb csak a Földön maradt emberek fognak kipusztulni, de nyilván azok se várják meg a véget.
Az ember nem összehasonlítható a többi eddig a Földön kihalt fajjal, mivel megközelítőleg se állt egyik rendelkezésére annyi lehetőség a Föld elhagyására, mint nekünk. Persze ettől még kihalhatunk, de a valószínűsége korántsem akkora, mint az a régebben élt fajok esetében adódik.
#16: "Az emberből nem fejlődik repülő lény. Éltek 2 méteres szitakötők, repülő dinoszauruszok..."
És ilyen magabiztosan megmondtad volna azokról a még kezdetben még csak dinoszauruszokra is alig hasonlító lényekről is, hogy majd egykoron a vérvonaluk a mai madarakba vezet?
Nem, nem lehetséges.
Vagy technikával oldja meg, ahogy most is, vagy pedig kihal.
#16: "...és vannak repülni képes emlősök, de az ember fejlődési iránya teljesen más."
A most repülő emlősök egykor röpképtelen őseinek a fejlődési iránya sem mutatott akkor semmiféle olyan irányba, hogy majd repülőképesek lesznek.
Az evolúcióban nincsenek előre beégetett irányok, és a környezet alkalmi változásai szabják meg a benne evolváló taxonok fejlődési irányait.
#19: "Nem, nem lehetséges."
Az ilyen megállapításoknak az előzőekben írtak tükrében nincs értelme. De, lehetséges. Csak nagyon kicsi a valószínűsége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!