A jövőben lehetségessé fog válni olyan épületek, lakókomplexumok, városok építése, amelyek saját mikroklímát létrehozva lehetővé teszik az olyan zord területeken (sivatag, tundra, magashegység, stb) való letelepedést, amelyek ma még élhetetlenek?
Az emberiség jelenleg túlnépesedéssel küzd, miközben a Földnek olyan hatalmas területei, régiói vannak, ahová beáramolhatna a jelenlegi népesség-felesleg, de a jelen technológiai szint ezt mégsem teszi lehetővé.
Erre jelentene megoldást (szerintem) az ilyen, mesterséges mikroklímát létrehozó épületegyüttesek, ahol nem csak lakni, de élelmiszert-, ipari cikkeket termelni, szolgáltatásokat nyújtani, fejleszteni és kulturális életet élni is lehetséges volna (anélkül, hogy a Marsra akarnánk átköltözni).
Mennyi idő még szerintetek ennek az elképzelésnek a technológiai hátterét megteremteni, esetleg manapság is léteznek hasonló próbálkozások, kísérletek, jelenleg futó projektek?
Nagyon érdekelne ezekről a véleményetek.
Amiket leírtál, annak a nagy része valóság a Közel-Kelet pénzes sivatagi nagyvárosaiban, ahol sokan élik úgy az életüket, hogy alig, vagy egyáltalán nem mennek ki a szabad levegőre. Ezek a városok, ha nagyon akarnának, valószínűleg be tudnának rendezkedni önellátásra, de az eredmény a jelenleginél rosszabb életszínvonal lenne a jelenlegihez képest sokkal több pénzért, szóval minek tennék.
Amúgy a Mars kolonizálása a Föld túlnépesedésére semmiképp nem megoldás. Ahhoz a Föld lakosságának jelentős részét, milliárdos tömegeket kéne a Marsra költöztetni, ez abszolút irreális. A Föld túlnépesedését alapvetően a Földön kell megoldani.
Elvileg már ma is lehetséges, csak nagyon drága, akkor meg minek?
Olcsóbb a jelenlegi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!