Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell értelmezni a feszült...

Hogy kell értelmezni a feszültséget két pontszerű test esetén?

Figyelt kérdés

Kérdés a következő: Van két pontszerű töltött tested egymástól x távolságra. Egyik negatív töltésű, másik pozitív töltésű. Meg akarod mondani a feszültséget e két test között.


Hogyan lehet kiszámolni? Hisz elektromos potenciál értéke az említett pontokban végtelen, nem?


2021. szept. 16. 21:12
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
#30, pedig ez egy középisis kérdés... A kucu képletet kellene elemezned.
2021. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
61%
32: Kell hozzá a C=epszilon*A/d is (sík kondenzátor esetén)...
2021. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
#32 hát, akinek az nincs benne a tarsolyában, annak kell. Meg még az is, hogy a levegő helyett olaj mit és hogyan változtat. No de ezek még alapd dolgok. Ha úgy vesszük, kell hozzá a szorzás és az osztás tulajdonságai is. No meg még azelőtt a számfogalom...
2021. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

#34

Ennyi idiótát, komolyan mondom. Számtalan tankönyvben leírt állítás, hogy a feszültség = potenciálkülönbség. És ti most ezt akarjátok megdönteni, és okosabbnak hinni magatokat az egész világnál.

2021. szept. 17. 15:40
 35/44 anonim ***** válasza:
21%
A kucuból nyilvánvalóvá vált, hogy ők tényleg a kondi lemerülésére gondolnak. A kérdést se értik.
2021. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
76%

"Számtalan tankönyvben leírt állítás, hogy a feszültség = potenciálkülönbség. "


Édes f*om írd már ide a feszültség definicióját! Még a wikin is másképpen szerepel, és az eddig általam látott összes tankönyben is másképpen szerepelt a definició. Amit te ísz az a potenciál különbség definiciója. A potenciált meg úgy definiálják, hogy "egy viszonyítási ponthoz képesti feszültség". Amit te írtál az egy körkörös definció. Lapozd már fel az a k* tankönyvet.

2021. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Itt most valami trollok társasága fórumozik? A kérdező valószínűleg még az elektromágnesesség alapfogalmaival sincs tisztában, mert hogyan írhat akkora baromságot: "Szerintem 28-as arra gondol, hogy a kondenzátor lemerül az olajtól."


Talán netes trollkodás helyett elő kéne venni a tankönyvet és megtanulni az alapokat! Ugyanis a kondenzátor nem lemerül az olajtól, hanem a megváltozott közegállandó (az olaj relatív permittivitása nagyobb mint 1 - ugyebár) miatt megnövekszik a kapacitása! Mivel a kondenzátorban tárolt töltés nem változik (elméleti feladatnál elhanyagoljuk az önkisülést meg az egyéb másodlagos hatásokat), így a feszültség fog lecsökkenni az ismert képlet értelmében: U=Q/C


A kérdező még értelmes kérdést sem volt képes feltenni, és amikor figyelmeztették a hibájára, még a tudományos igényességgel ingyen választ adó segítőkész embert leszólja! Na, ezt nevezik Dunning-Kruger hatásnak - jókora bunkóssággal megfejelve!

2021. szept. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

#37


Tessék, a középiskolás tananyagot kéne csak ismerned:

[link]


"Két pont közötti feszültség tehát a két pont potenciáljának a különbsége"

2021. szept. 17. 16:39
 39/44 A kérdező kommentje:
Szóval eljutottunk oda, hogy az okleveles fizikusok a feszültség jelentését se ismerik, mégis okosabbak akarnak lenni mindenkinél.
2021. szept. 17. 18:26
 40/44 anonim ***** válasza:
90%

39: Ugyanazon az oldalon 1 bekezdéssel feljebb: "A feszültség számértéke egyenlő azzal a munkával, amit az elektromos mező végez az egységnyi, pozitív töltésen, míg az A pontból a B pontba jut. "


Majd ugyanitt: "Az elektromos potenciál

A feszültség a mező AB pontpárjához tartozik. Ha a mező minden pontjának feszültségét egy rögzített O ponthoz viszonyítjuk, akkor az így kapott érték már az egyes pontokra lesz jellemző."


Legalább a saját hivatkozott forrásodat olvasd végig. És ha ezt megteszed akkor látod, hogy a potenciál van a feszültségből származtatva és nem fordítva. Az egy tulajdonsága az elektrosztatikus térnek, hogy a két pont potenciál különbsége egyenlő a két pont közti feszültséggel. De nem ez a feszültség definiciója. Hanem amit a feszültség fejezetben ír. Ha nem így lenne pl. nem jönne ki az a képlet amely bármely fogyasztóra (genetárorra) hálózat szakaszra igaz, hogy P=U*I illetve Ohm törvényével: P=U*U/R az összes további meg trollkodás és sz*r köpülés.

2021. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!