Kinek hinnél egy Egely György Vs. Orosz László vitapárbajban?
@23:
A természettudományos ismeretek mércéje a kísérletekkel/megfigyelésekkel való egyezés.
Ha mondjuk alkotunk egy elméletet, miszerint ha egy tárgyat leejtünk légüres térben itt a Földön, akkor az leesik, méghozzá így meg így, akkor azt sok-sok méréssel és megfigyeléssel lehet igazolni. Persze mondhatjuk, hogy nem úgy van az ám, hát nem ejtettünk le minden tárgyat, ami létezik, nem bizonyítottuk minden esetre, tehát az az elgondolás, hogy az ilyen módon elejtett tárgyak leesnének, az nincs bizonyítva.
Nem rossz, nem rossz. Mondjuk elég érdekesen hangzik, lehet egy egész kissé hülyén néznének arra, aki ezzel előjönne. Na, ugyanilyen hülyén kell nézni rád is, aki ugyanezzel az érvvel jössz, csak az energiamegmaradásra.
"A természettudományos ismeretek mércéje a kísérletekkel/megfigyelésekkel való egyezés."
Amit nem végzett el Orosz 😊
Tovább várom a bizonyítást az energiamegmaradásról.
Mint mojos írta a A természettudományos ismeretek mércéje a kísérletekkel/megfigyelésekkel való egyezés. Orosz nem végezte el. Amire hivatkozott a Noether tétel sem bizonyos, csak bizonyos határon belül. A Föld középpontú világkép is önellentmondás mentes, bizonyos határokon belül. Miért kell ismételgetnek ugyanazt? Nem érted?
Az tértechnológiát Gyuri bácsi fejlesztgette. Keresd nála
@27: Az energiamegmaradást a kísérletekkel és megfigyelésekkel való egyezés bizonyítja, mint minden mást a fizikában. Ennyit nem értesz "fizikusként"?
Nagyon jópofa a geocentrikus világképes példád. Amúgy még találó is - mert tényleg igaz, hogy az energiamegmaradás is csak egy bizonyos határig érvényes. Csakhogy ismerjük ezeket a határokat. A mindenféle csodamasinák bőven a határokon belül vannak. Az, hogy te nem érted ezeket, és fogalmad sincs, miről beszélsz, amikor a Noether tétel érvényességéről írsz, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.
De rövidre zárva: megvan a matematikai modell és megvannak a megfigyelések. A kettő stimmel - ezzel az energiamegmaradás a környezetünkben pont annyira és pont úgy van bizonyítva, mint bármi más. Nem áltudósok fantazmagóriái fogják ezt megdönteni.
Visszatérve a példámra: olyasmi ez, mintha Oroszon azt kérnéd számon, hogy nem ejtett le egy rúd parasztkolbászt, mert ilyen fűszerezésű kolbászt még nem ejtettek le, hátha ez nem esik le a földre. Lehet ezzel szórakozni, ha valaki nagyon unatkozik, de alapvetően ennél egy szösz pöckölgetése is izgalmasabb és hasznosabb. Pont ennyit ér Egely találmánya.
Amúgy nem is értem, minek szenvedünk itt ezzel a kamugéppel, ez is színtiszta értelmetlen időpazarlás.
Világos az álláspontja: Feynman csak okoskodik, Egely meg a zseni. Ennyi alapján mindenkinek leeshet, mennyire áll a valóság talaján és mennyire kell komolyan venni, amit ír...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!