Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A föld középpontjában vagy a...

A föld középpontjában vagy a felszínén erősebb a gravitáció?

Figyelt kérdés
gravitáció
2021. máj. 27. 15:13
1 2 3
 21/26 Wadmalac ***** válasza:

"Barlangban viszont pont fordítva működik: minél mélyebbre mész, annál erősebben érzed a falak nyomását."

Nem értem, mire gondolsz, hogy ott erősebb a klausztrofóbiás roham?

2021. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Még nem próbáltad?

2021. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Wadmalac ***** válasza:
De, csak nem túl mélyen ,mert az én klausztrométerem mutatója a az első métereken kiakad a skála szélén.
2021. jún. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Gofrisütő ***** válasza:

Most nem értem. Az ábrát azért tartottam valótlannak, mert a föld középpontjához közelebb kissebb a centrifugális erő, és nagyobb a gravitáció, mert közelebb van a forrása.

Azért volt igazam, mert a föld külseje is húz minket kifelé, így kissebb a gravitáció.

De most meg egy homogén gömbhéj belsejében nincs gravutáció, tehát nem igaz az előző bekezdésem, ami cáfolja az első bekezdésemet, tehát az első bekezdésem igaz, nem? De most a válaszok alapján mégsem. Most mi van?

2021. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Gofrisütő!

Szerinted hol van a gravitációnak a forrása?

Elárulom: 𝐍𝐄𝐌 a középpontban.

Annyit kellene csak csinálnod, hogy a Föld minden egyes pontjának a vonzását összeadod vektoriálisan. Ezt hívják integrálásnak.

De ezt már mások megcsinálták helyetted, és erre az eredményre jutottak, amit most már sokadszorra írunk le:

- ha egy homogén gömbön KÍVÜL AKÁRHOL megállsz, az ÚGY fog vonzani, MINTHA a teljes tömege a középpontjában LENNE. Nem ott van, de úgy fog vonzani.

- ha pedig egy homogén gömbhéj BELSEJÉBEN AKÁRHOL megállsz, az EGYÁLTALÁN NEM FOG VONZANI. Egy picikét SEM.

Ezeket jegyezd meg, és akkor az égi és földi viszonyok között mindenhol otthon leszel.

2021. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

#25:

Így van.

Én is sokáig tévhitben voltam, azt hittem, a gömbhéj falához közelítve odavonz, de nem, mivel egyre erősebb, de egyre kevesebb erővektor lesz előtted, közben egyre gyengébb, de egyre több mögötted, bárhol vagy a gömbhéjon belül, az eredő mindenhol nullára jön ki.

2021. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!