Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szkeptikus emberek mit...

A szkeptikus emberek mit szólnak a paranormális dolgokhoz?

Figyelt kérdés
Direkt nem az ezotériába tettem fel mert ott nem sok reál szemléletű ember van, mint mondjuk én is.
2021. máj. 26. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Várnak a bizonyítékokra.(Bár elég nehéz bebizonyítani, hogy valami nem létezik.)
2021. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, mi számít paranormálisnak?
2021. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki szkeptikus azt, hogy hülyeség az egész és nincs ilyen.

Ezt minek kellett tudományba rakni?? Erre tényleg ennyire egysezrű a magyarázat. A szkeptikus ugye az aki nem hisz valamiben, ha nem hisz benne akkor mit szóljon hozzá??



Amúgy ez a tényleg mindenre van valami fajta logikus magyarázat.

Ha valami eldől az lehet huzat, gravitáció, vagy egyéb erő. Sok ugye a kamera trükk is.

A "szellem" fotókra is van olyan elmélet, hogy más dimenzióban létező emberek és nem szellemek. Tényleg sok szkeptikus magyarázat is van egyes dolgokra.

Neten találsz is bőven ilyeneket.

Èn is ott nezegettem párat.

Nekem mondjuk kicsit több, mint hit kérdése ez a téma, de az megint más.

2021. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
82%
@3: Azért ezzel vitatkoznék. A szkeptikus az, aki valóban nem hisz bizonyos - konkrétan a bizonyítatlan - dolgokban, de ez nem azt jelenti, hogy azt mondja, hogy hülyeség az egész, nincs ilyen és kész. A szkeptikus, ha valamire nincs bizonyíték, abban nem hisz, de ha arra sincs bizonyíték, hogy az a valami nem létezik, azt sem hiszi, hogy olyan nincs és kész. A szkeptikus valamivel kapcsolatban, ha a valami léte és nem léte egyformán nem bizonyított, nem helyezkedik meggyőződéssel egyik álláspontra sem. Ha az adott valami nem léte nem csak hogy nem bizonyított, de nem is bizonyítható, a valami automatikusan Russel teáskannájává válik.
2021. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A felvételek, képek stb 90 %-a egyszerűen csak a készítők szándékos átverései, manipulált képek és felvételek. A maradék 10 % nagy része pedig egy laikus számára is egyértelmű fizikai jelenség.

A "személyes élmények" pedig szinte minden esetben biztos, hogy az agy szüleményei. Csúnya dolgokra képes az agy, és egy hallucináció, képzelgés stb nagyon is valós lesz az azt átélő személynek.

2021. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szkeptikus az, aki várná, hogy az állítás legyen alátámasztva, de nem úgy, hogy tuti, hogy azt láttam, hanem tudományos igényességgel. Ilyen pedig paranormális dolgoknál nincs.
2021. máj. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Már írták előttem is, hogy a válasz a "szkeptikus" szóban van. A szkeptikus kb. az, aki egy állítást fenntartásokkal fogad, nem fogadja el a bizonyítékokat, ha azok nem felelnek a minimális tudományos szintnek. Ettől még fenntartja a lehetőségét, hogy az állítás igaz, de tisztában van vele, hogy ez nem bizonyít semmit. A szkeptikus kb. úgy van vele, hogy valódi bizonyíték nélkül nem szabad sem elfogadni, sem elvetni, és nyitva meri hagyni a kérdést.

Egy ezoterikus szemléletű ember pl. valamiért képtelen erre, és ha nincs válasz, akkor kreál egyet, erővel illeszti be egy kreált rendszerbe. És ha egy ilyen rendszer elég nagyra duzzad és elég sokan hisznek benne, azt önmagában bizonyítékként fogadja el.

2021. máj. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!